Kadaň o víkendu vyzve pražskou Slavii

Sabina Nováková | 14.12.2018 | |

K a d a ň / S l a v i a - V rámci pětatřicátého kola Chance ligy Trhači na domácí půdě přivítají mužstvo pražské Slavie. Kadaňští si v minulém kole nezahráli, jelikož do Jihlavy nedojeli, a zápas s Duklou tak musel být odložen. Soupeř je však nabuzen, jelikož si vydobyl vítězství nad Prostějovem po čtyřech prohrách. Mimo jiné bude na zimním stadionu před druhou třetinou předán dres na podporu Radka Zelinky zástupci florbalistů FBC DDM Kati Kadaň. Vydražen byl za neuvěřitelných sedmnáct tisíc korun! Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

POHLED NA POSLEDNÍ KOLA PRAŽANŮ

Svěřenci Miloše Říhy mají za sebou čtyřzápasové čekání na bodový zisk. Padli nejprve v Benátkách nad Jizerou 3:6, poté před domácím publikem proti Jihlavě 2:4 a Přerovu 2:3 a do čtveřice prohráli i v Českých Budějovicích za stavu 1:4. Čekání skončilo soubojem s Prostějovem, v rámci kterého se domácí radovali z vítězství 4:3.

KADAŇ SE DO JIHLAVY NEDOSTALA, SLAVIA SLAVILA VÝHRU

Kadaňský celek postihly nepokoje na D1 způsobené sněhovou kalamitou. Trhači se tak kvůli několik kilometrů dlouhé koloně nedostali včas do Jihlavy. V plánu bylo posunutí startu klání, ale kadaňský autobus s hráči stál několik hodin na jednom místě. Utkání tak muselo být odloženo po dohodě obou klubů. Předběžně je domluvený termín na 4. února.

Duel Pražanů s Prostějovem se zpočátku lépe vyvíjel pro hostující kádr, jelikož po první periodě měl na kontě dvoubrankové vedení. Slavia ale v prostřední části zabrala a díky třem přesným střelám otočila stav zápasu na 3:2. Utkání v poslední třetině ještě Jestřábi zdramatizovali vyrovnávací brankou na 3:3. Veškeré naděje ale Středočeši zarazili v šedesáté minutě gólem na konečných 4:3.

Slavia – Prostějov 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 29. Bezúch (Drtina, Doležal), 34. Brož (Drtina), 36. Veselý (Bezúch, Novák), 60. Vlček (Kverka, Drtina) – 11. Pšenička (Zdráhal), 12. Nouza (Divíšek, Karpov), 51. Dvořáček. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Střely na branku: 36:30. Zblokované střely: 13:20. Vhazování: 40:41.

Poslední sestava HC Slavia Praha:

Honzík – Duda, J. Novák, Drtina, Saňa, Barák, Hejda, Steinocher – Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Doležal, Veselý, Bezúch – Brož, Kverka, Vlček – Šmerha, Kohút, Furch.

ZPĚTNÝ POHLED NA VZÁJEMNÉ SOUBOJE

První z dvojice zápasů lépe dopadl pro pražskou Slavii, jelikož na ledě Trhačů vyhrála poměrem 6:4. I přesto, že Trhači po první třetině vedli 3:1, Pražané předvedli obrat a ukořistili si tři body. Druhý duel dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž si druhý bod odvezli z Edenu Kadaňští za výsledek 3:2.