Kadaň podruhé v řadě doma, hostit bude Porubu

Stanislav Jiskra, Sabina Nováková | 04.12.2018 | |

K a d a ň / P o r u b a – Ve středu 5. prosince je na programu již jednatřicáté kolo Chance ligy, ve kterém vyzveme Porubu. Trhači se v tomto zápase zapojí do Charitativního týdne, u hlavního vstupu budou připraveny pytle, kam budete moci odevzdat plyšáky, knihy a nepotřebné hračky, které se poté odevzdají do Klokánka. Fanoušci se mimo jiné mohou těšit také na pekelnou návštěvu, na zimní stadion totiž dorazí čert s Mikulášem. Začátek utkání je naplánován na 18:00.

ROZJETOU PORUBU ZASTAVILI JESTŘÁBI

Poruba si z posledních čtyř odehraných kol připsala devět bodů do tabulky. Nejdříve na svém ledě nasázela pět branek do sítě Slávie, která skórovala jen jednou. Další pětibrankový příděl si odnesli hokejisté Přerova, kteří na svém ledě podlehli dvoubrankovým rozdílem 3:5. Porubu nezastavil ani Motor, který na venkovním ledě podlehl rozdílem dvou branek 3:1. Zatím k poslednímu odehranému kolu zajížděla Poruba na led Hanáků z Prostějova, právě tento soupeř jim přetrhl vítěznou šňůru, když po šedesáti minutách na světelné tabuli svítilo skóre 5:2 pro Prostějov.

Prostějov – Poruba 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Havlík (Divíšek, Nouza), 20. Starý (Račuk, Zdráhal), 30. Žálčík (Račuk, Žovinec), 33. Starý (Račuk, Zdráhal), 39. Nouza (Karpov, Kolář) – 27. Hudeček, 38. Toman (Vymazal, Káňa). Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 39:26. Zblokované střely: 3:5. Vhazování: 32:28.

Poslední sestava HC RT TORAX Poruba 2011:

Dolejš (41. Kůdela) – Slavík, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Adam, Čypas – Guman, Káňa, Hudeček – Ollender, Jankovský, Vymazal – Václavek, Kanko, Toman.

TRHAČŮM SE NA DOMÁCÍM LEDĚ PŘÍLIŠ NEDAŘÍ

Kadaň si z posledních sedmi domácích utkání připsala do tabulky pouhé čtyři body. Domácí nezdar začal prohrou na samostatné nájezdy se Vsetínem. Poté si Trhači připsali čtyři domácí prohry v řadě, nejdříve nestačili na Jihlavu – 3:5, poté na Přerov – 3:4, Prostějov – 2:6 a Havířov – 4:7. Kadaňským se neúspěch podařil přetnout v osmadvacátém kole, kdy Trhači porazili Třebíč 4:3. Na tuto výhru domácí nenavázali a z posledního odehraného zápasu odjížděli šťastnější rysi, kteří nasázeli do domácí sítě osm gólů, kdežto domácím se podařilo skórovat jen jednou.

Kadaň – Frýdek-Místek 1:8 (0:3, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 30. Novák (Rindoš, Šulek) – 5. Mikulík (Hladonik, Husák), 12. Kalus, 13. Christov (Hladonik, Bartko), 34. Novotný (Klimša, Bartko), 43. Stránský (Kovář, Peterek), 46. Mikulík (Kofroň, Hladonik), 47. Novotný (Kofroň, Husák), 52. Christov (Mikulík, Hladoník). Vyloučení: 6:9, navíc Grebenyuk(KAD) 10 min. Využití:0:3. Střely na branku: 31:24. Zblokované střely: 6:9.

Kantor – Müller, Novák, Holý, Seemann, Popela, Grebeňuk, Procházka – Šťovíček, K. Klima, Chlouba – Šulek, Rindoš, Maršoun – Svoboda, Tupý, Homer – Rezek, L. Klíma.

OBĚ LETOŠNÍ STŘETNUTÍ OVLÁDLA PORUBA

Trhači se s Porubou střetli ihned v prvním kole Chance ligy. Vyrovnané utkání domácí nakonec nezvládli, když v šedesáté minutě gólem do prázdné branky rozhodl Vymazal - 3:5. Druhé střetnutí dopadlo ještě hůře, Poruba již v první třetině prakticky rozhodla, že body zůstanou doma, za Kadaň se dvakrát prosadil Šťovíček, jenže Poruba se dokázala prosadit ihned osmkrát - 2:8.