Kadaň se pokusí odolat v doupěti Medvědů

Jakub Coufal | 22.11.2005 | |

Zápas dvou týmů, které sice chtějí hrát play-off, ale bodový stav tomu v současnosti příliš nenasvědčuje, slibuje středeční utkání v Berouně. Oba celky v posledním utkání prohrály a v každém zápase potřebují nutně bodovat. Vidina vítězství navíc pro domácí znamená dotáhnutí se na svého soupeře ze severu Čech. Souboj plný bojovnosti a houževnatosti vypukne na stadionu v Berouně 23. listopadu v 18:00.

Vzájemná bilance zápasů Kadaň – HC Berounští Medvědi

Sezóna 2003/2004

V předminulé sezóně mohl Beroun směrem ke Kadaňským zlomyslně strouhat mrkvičku. Na domácím ledě Kadaň marně vzdorovala soupeři dvakrát. V 1. domácím utkání podlehli Severočeši 3:1. Na ledě soupeře sice vstřelili o gól více, ale výsledek 3:2 pro Beroun opět žádné body Kadaňským nepřinesl. Napodruhé však rozdíl mezi číslem ve skóre domácích a soupeře byl mnohem větší. Kadani se nepovedlo najít recept na, v té době 2. celek I. ligy, Beroun a odjela s porážkou 5:0. V posledním střetnutí tohoto ročníku se vítěz nenašel. Závěrečný hvizd potvrdil výsledek 2:2.

Sezóna 2004/2005

Z posledních let vyplývá, že tým ze severu Čech má Medvědům co vracet. První vzájemný duel se konal na půdě černožlutých a byl to boj do posledního dechu. Po šedesáti minutách ukazovala světelná tabule nerozhodný stav 3:3. Rozhodovalo prodloužení, ve kterém se prosadil Ladislav Slížek a tímto gólem si v tomto utkání připsal hattrick. Druhé utkání se z pohledu Kadaňských hrálo venku, ale opět nevedlo k úspěchu. Medvědi utekli rychle o dva góly, na což hosté nedokázali zareagovat a Beroun zvítězil 4:1. Do třetice všeho dobrého. V Kadani to tento rok s Berounem platilo. Ale rozhodovat muselo opět prodloužení. Nakonec 3:2 pro domácí. Na své horké půdě si v posledním vzájemném měření sil Beroun pohlídal vítězství 3:1. Utkání to bylo pro oba týmy velmi důležité, rozhodovalo se, který z celků v této sezóně okusí příchuť play off.

Sezóna 2005/2006

Zatím jediné utkání, které se hrálo na ledě Severočechů, znamenalo pro Jardu Hübla 3. vychytanou nulu. Gólem před prvním odchodem do šaten rozhodl zápas Lukáš Zika. Tříbodovou pojistku přidal v 46. minutě Zdeněk Tauš a uzavřel tak skóre utkání na 2:0.

Výkony Berounských v letošní lize

Jednoznačný cíl z úvodu sezóny nebude pro Medvědy tak lehký, jak se možná zdálo. Na 8. příčku ztrácejí Berounští 13 bodů, o 4 více než Kadaň. Od prvního střetnutí s Kadaní si Medvědi ještě více pohoršili. Tehdy byli se 14 body na 10. místě. Nyní se musí smířit s 25 body a 12. místem.

Aktuální stav kádru

V poslední době se v Berouně příliš nezahálelo. Nejprve odešel berounský Eiselt na měsíční výměnu do Ústí. Na opačnou stranu zamířil Buďa. Dalším stěhujícím se hráčem byl Lukáš Pabiška, který se vyměnil s Petrem Přeučilem z Hradce Králové. I tato směna bude platná po jeden měsíc.

Statistiky

Počty kanadských bodů jsou v Berouně velice vyrovnanou záležitostí. Hranice 9 bodů dosáhla dvojice hráčů Radek Křesťan a Milan Buďa. Právě první jmenovaný je nejlepším střelcem klubu s 5 góly. O bod méně má dokonce trojice útočníků. Petr Šinágl, Ladislav Vlček a Petr Přeučil mají na svém kontě shodných 8 bodů.

Brankářskou jedničkou Medvědů je Michal Valent, který si v 16 zápasech vysloužil průměr mírně nad 2 obdržené branky a úspěšnost kolem 93%. O jeho zastupovaní se dělí trio golmánů. Pavel Falta a Marek Schwarz odchytali již 4 zápasy, Roman Handl má na svém kontě pouze 2 utkání.

Poslední utkání Medvědů

V minulém kole zajížděli berounští hokejisté na led Komety Brno. Domácí si zápas rozhodli tříbrankovou šňůrou, na kterou již Medvědi nedokázali zcela zareagovat. Dva góly hostů během minuty ve 3. třetině sice stačily na vrácení se do zápasu, ale pojistka brněnského Vyrubalíka 12 minut před koncem srazila Medvědy na kolena. Za hostující celek se trefili Dragoun s Bakrlíkem. Kometa si tak připsala vítězství 4:2.

Sestavy z posledních utkání

HC Berounští Medvědi: Schwarz (Valent) - Filip, Sláma, Pulpán, Ovčáčík, Vaněček, Míka, Kašák - Bakrlík, Šinágl, Gengel - Horčička, Křesťan, Novotný - Buďa, Hlávka, Dragoun - Vlček, Pajič, Tvrzník - Borovanský

SK Kadaň: Hübl - Vobořil, Staněk, Zajíček, Plaček, Lašek, Hlavatý, Hlubuček - Tvrdek, Oliverius, Kajer, Žák, Postl,Hlusička, Zika, Švík, Hahn, Švejda, Tauš, Zaťovič