Kadaň se utká s Rebely z Havlíčkova Brodu

Jiří Novotný | 06.11.2012 | |

Již tuto středu přijede soupeř z Vysočiny, kterým je HC Rebel Havlíčkův Brod. Rebel je před tímto utkání s rovnými třiceti body na slušném šestém místě, Kadaň se nachází s 24 body o tři místa níže. Havlíčkův Brod měl skvělý vstup do sezony, kdy v prvních 8 kolech prohrál pouze jednou, ovšem následujících pět zápasů prohrál, dvakrát dokonce ani nevstřelil branku. V následujících dvou zápasech dokázal opět zvítězit, než přišla série tří proher, kterou utnul v pondělí proti Benátkám.

Kadaň v minulém kole zajížděla na led Medvědů Beroun, kteří se trápí na předposledním místě. Beroun do zápasu vstoupil lépe a vyhrál první třetinu 1:0. Ve druhé třetině dokázal vyrovnat Filip Hanták. V úvodu třetí periody se Kadaň zásluhou Nikoly Gajovského dostala do vedení 1:2, ovšem radost trvala pouze 20 sekund, než vyrovnal zkušený Vostřák. Zápas nakonec došel až k nájezdům, ve kterých brankáře překonal pouze Filip Seman. Kadaň si tak z Berouna odvezla dva body za výhru 2:3 po nájezdech.

Havlíčkův Brod v pondělí hostil Benátky nad Jizerou. Úvod tohoto utkání vyšel lépe Benátkám, již ve 4. minutě vstřelil úvodní branku Patrik Maďar. Poté ale převzali iniciativu domácí hokejisté, kteří byli aktivnějším týmem. Vyrovnání se domácí fanoušci dočkali na začátku druhé třetiny zásluhou Ondřeje Stehlíka, druhou branku přidal o deset minut později Martin Ondráček. Rebel tak utnul sérii tří zápasů bez bodu a získal tři body za výhru 2:1

Na postu brankáře trenér sází na teprve osmnáctiletého gólmana Daniela Dolejše, který si letos připsal již 17 startů a úspešnost drží nad 92%. Čtyřikrát zatím nastoupil zkušený Jaroslav Suchan. Jeden z mála gólmanů, kteří stále používají „haškovskou“ masku.

V produktivitě obránců jsou na čele Radim Ostrčil s Mariánem Moravou, kteří mají po šesti bodech. Ostrčil má tři branky a tři asistence, zkušený zadák Morava dal jeden gól a na pět nahrál. O bod méně má Radek Novotný, který je se čtyřmi góly nejlepší střelec z obránců.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je třicetiletý forvard Ladislav Rytnauer, který v 19 utkáních posbíral 20 bodů za šest branek a čtrnáct přihrávek. O dva body méně má Martin Ondráček, s devíti zásahy nejlepší střelec. 15 bodů nastřádali Lukáš Endál s Milanem Kostourkem. Druhému jmenovanému se to povedlo v pohých devíti utkáních, ve kterých zatím nastoupil.

Sestava Rebelů z posledního zápasu, ve kterém porazili Benátky 2:1:
HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (Suchan) - Pavlík, Protivný, Soldán, Ostrčil, Morava, Novotný, Jelínek, Blažek - Endál, Polodna , Vondráček - Rytnauer, Knotek, Ondráček - Semorád, Meidl, Musil - Fiedler, Štěpánek, Stehlík

Úvodní vhazování padne ve středu 6.11. v obvyklém čase od 18:00. Neváhejte a vypravte se podpořit naše hokejisty na stadion, Vaše podpora je více než vítaná !