Kadaň si v duelu s Pantery může vynutit stoupání tabulkou

Jakub Coufal | 20.11.2009 | |

Sotva se Kadaň odloupla ode dna, už na ni čeká další velká bitva. Severočeši si udělají dlouhý výlet do Havířova, který je o pár bodů před Kadaní a v poslední době oplývá docela stabilní formou. Pokud se chtějí hokejisté královského města vyhnout znovuzískání nepopulární příčky, musí u Panterů bodovat. Dalším důvodem k nejvyšší možné snaze je konstatování, že 10. a poslední místo v tabulce dělí pouhé 3 body. Zápas začíná 21. listopadu v 17:00 v Havířově.

Nejvyšší prohra 8:4 (v Chomutově)
Nejproduktivnější hráč Marek Sikora (9+4)
Nejlepší střelec Marek Sikora (9+4)
Nejvíce asistencí David Moravec (3+9)
Úspěšnost gólmanů Jakub Čech (91,10%)
Průměr obdržených branek Jakub Čech (3,21)
* výhra - výhra prodl. - prohra prodl. – prohra

Aktuálně z kádru Panterů

Ačkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat, 11. místo Havířova je v ohrožení. Oba soupeře od sebe dělí pouhé 2 body a Kadaň se po domácích výhrách musí pokoušet prosadit také venku. Panteři sice doma nemají nedobytnou tvrz, ale na jejich obhajobu je třeba zmínit fakt, že poslední 3 klání na vlastním ledě hokejisté Havířova získali pro sebe. Severočechy bude čekat vyrovnaná a tuhá bitva, neboť většina duelů Panterů končí jedno až dvou brankovým rozdílem.

Vzájemná klání

Situace před prvním měřením sil byla podobná. Velice aktivně vstoupili Severočeši do duelu s celkem, který měl v tabulce pouze o jediný bod více. Kadaňští od prvních chvil tlačili na Pantery nátlakovou hrou, která přinesla zasloužené vedení. Hosté pak z ojedinělých výpadů šťastně otočili na 1:2. Přesto se domácí nepoložili a aktivním výkonem otočili na 3:2. Havířov vsadil v poslední části vše na jednu kartu, což se mu vyplatilo. Kadaň nedokázala zužitkovat jediný brejk a tak muselo rozhodnout prodloužení. Protože branka v 65 minutách nepadla, rozhodl v nájezdech Boušek, který si dnes připsal 3 branky a 1 asistenci. Konečný účet duelu 4:3sn

Sestavy z posledních utkání:

HC Havířov Panthers:
Čech (Kotrla) - Klimeš, Jindřich, Šafařík, Tesařík, Štefanka, Rusnák, Peštuka, Rangl, Šedivý, Zeliska, Szturc, Seman, Sikora, Fořt, Říčka, Haas, Červenka, Klimša, Haas, Szabo

SK Kadaň:
Závorka (Jarina) - Ťupa, Brňák, Schmidt, Szakal, Spitzer, Hlubuček, Zmeškal, Kloz - Balázs, Charousek, Boušek, Gombár, Trochta, Tauš, Rohan, Bauer, Zucker, Malát, Bursík, Polanský