Kadaň venkovní štaci zakončuje v Jihlavě

Jakub Coufal | 27.11.2007 | |

Kadaň se už těší domů na svůj stadión, přesto musí absolvovat ještě jedno klání ze čtveřice zápasů na hřištích soupeřů. Svojí cestovatelskou stáž zakončí Severočeši na ledě Dukly, které se začalo blýskat opět na lepší časy. Po delším bodovém půstu dokázali Jihlavští dvakrát vyhrát a do třetice očekávají i nějaký ten bod proti Kadani, které hodlají vrátit úvodní prohru. Souboj o cenné body začíná ve středu 28. listopadu v 17:30 v Jihlavě.

Nejvyšší prohra 9:2 (v Hradci Králové)
Nejproduktivnější hráč Oldřich Bakus (10+22)
Nejlepší střelec Ladislav Rytnauer (17+9)
Nejvíce asistencí Oldřich Bakus (10+22)
Úspěšnost gólmanů Milan Řehoř (91,17%)
Kaspar Zgraggen (88,81%)
Průměr obdržených branek Milan Řehoř (3,63)
Kaspar Zgraggen (3,90)
* výhra - výhra prodl. - prohra prodl. - prohra

Aktuálně z kádru Jihlavy

Dlouho se čekalo v Jihlavě na vítězství až se příznivci slavného klubu přeci jen dočkali. Po 8 prohrách přišlo duo tříbodových zisků, které způsobilo navrácení klidu do jihlavských řad. Přesto nemá Jihlava vyhráno, aby si uhájila alespoň 6. místo v tabulce, musí vyhrávat i nadále. Příležitost potvrdit zlepšující formu dostane Dukla právě proti Kadani, s níž napoprvé prohrála. Má tedy Severočechům co vracet.

Poslední zápas Dukly

Plný počet bodů z Vrchlabí znamenal definitivní nastartovaní formy Jihlavy. Druhé vítězství v řadě se nerodilo příliš lehce, přesto nakonec působí přesvědčivým dojmem. Jihlava vedla už dvoubrankovým náskokem, avšak domácí stihli vyrovnat. Právě dosažení nerozhodného stavu bylo ze strany Vrchlabí vše, co v zápase stihlo. Dukla naopak v poslední třetině doslova přestřílela svého soupeře hned trojicí zásahů, což ji vyneslo triumf 2:5.

Minulé vzájemné klání

V Kadani již nedobře hrající Jihlava začala dobře, když ve 14. minutě šla do vedení. Kadaň stihla do konce úvodní části vyrovnat a v prostřední třetině vstřelila vedoucí branku naopak ona. Útočné ambice Severočechů odvraceli hosté jen s obtížemi a několikrát i za pomoci brankové konstrukce. Přesto se Kadaň do konce trefila ještě dvakrát, Dukla pouze jednou. Konečný triumf černožlutých se tak zrodil po výsledku 4:2.

Sestavy z minulých kol

SK Kadaň: Stejskal - Hlubuček, Kloz, Spitzer, Poživil, Vaněček, Pospíšil, Chotaš, Hlavatý - Bauer, Derfler, Duba - Polanský, Hlusička, Vrtek - Kadlec, Kajer, Kýhos - Veverka, Chyba

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Míka, Duben, Ščerban, Staněk, Kuchyňa, Štrach, Martinka - Rytnauer, Hradecký, Čachotský - Krupka M., Hanzal, Říha - Jonáš, Suk, Krupka L. - Man, Ježek