Kadaň versus Jihlava a k tomu sté výročí vzniku ČSR

Sabina Nováková | 24.10.2018 | |

K A D A Ň – Chance liga je opět tu a s ní i devatenácté kolo, které se ponese v duchu oslav stého výročí vzniku Československa. Soupeřem Trhačům v tento den bude HC Dukla Jihlava, která se momentálně vyhřívá na šestém místě tabulky. Za sebou má také duel s Jestřáby z Prostějova, kteří odjeli z jihlavského ledu s vysokou porážkou. I Kadaň má za sebou úspěšný duel, a to konkrétně tříbodový, jenž se odehrál v Benátkách nad Jizerou. Přijďte podpořit Kadaňské v den významný pro Českou republiku. Utkání startuje v 17 hodin!

POHLED NA ODEHRANÉ ZÁPASY DUKLY

Jihlavští mají na svém kontě deset výher, z toho hned dvě ukořistili až v samostatných nájezdech. Jednalo se o střetnutí s Kladnem a s Ústím nad Labem. Naopak samostatné nájezdy nezvládli v Porubě, kde padli za stavu 2:3. Hned čtyři vítězství z uvedených deseti skončily velmi jednoznačně pro svěřence Petra Vlka. Dva kádry, které se postavily Jihlavě, z jejího ledu odjížděly s porážkou 0:7. Jednalo se o České Budějovice a následně i o kadaňské Trhače. Další výrazný výsledek si Jihlavští připsali v duelu s Třebíčí 6:3 nebo znovu na domácím ledě v zápase s Přerovem 5:0. Na šňůru tří výher mohla Dukla navázat na ledě Motoru, tam však padla 1:4. Chuť si tak jihlavský celek spravil v posledním odehraném kole soutěže, když před domácím publikem přejeli Prostějov 8:2.

OBA TÝMY BRALY TŘI BODY

Trhače čekal ve středu výjezd do Benátek nad Jizerou. V předešlém střetu byli úspěšnější Benátečtí, kteří udolali vítězství v prodloužení. Tentokrát se však zadařilo Kadani. Jako první skóre otevřel obránce Jakub Trefný. Po něm se ve dvacetiminutovce následující prosadil Ondřej Šulek. Narušitelem bychom mohli nazvat Jana Šíra, který pokazil v šestačtyřicáté minutě Ondřeji Kuchařovi čisté konto. Kadaňský gólman mimochodem z celkových čtyřiatřiceti střel pustil pouze jednu. Tříbodové vítězství černožlutých potvrdil třetím gólem Daniel Novák, pro něhož to mimo jiné byla první branka v seniorské soutěži.

Benátky n/J – Kadaň 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 46. Šír (Psota, Husa) – 12. Trefný (Novák, Kůs), 27. Šulek (Šťovíček, Blaha), 51. Novák (Kůs, Chlouba). Vyloučení: 6:4, navíc Maier (Benátky n/J) 10 minut. Využití: 0:2 Střely na branku: 34:30. Zblokované střely: 7:5. Vhazování: 20:30.

Kuchař – Novák, Trefný, Blaha, Holý, Grebeňuk, Popela – Wágner, Kůs, Klíma – Chlouba, Šťovíček, Šulek – Müller, Rindoš, Rezek – Homer, Tupý, Svoboda.

Dukla má, co se přesných střel týče, proti Kadani natrénováno nadmíru. Proti Jestřábům si totiž gólovou radostí prošla hned osmkrát. Nejprve domácí publikum zhlédlo dvě branky v první třetině v podání Vlastimila Dostálka a Tomáše Harkabuse. Na další tři vsítěné góly, o které se postarali David Tůma a dvakrát Tomáš Jiránek, odpověděli hostující hráči dvěma brankami . O jediné dvě přesné střely na straně Prostějova se postarali Matouš Venkrbec a David Dvořáček. Do konce večera se z navýšení stavu skóre radoval dvakrát Vlastimil Dostálek, u kterého se jednalo o hattrick, a po něm osmou a poslední branku vsítil Dominik Hrníčko.

Jihlava – Prostějov 8:2 (2:0, 4:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Dostálek (Anděl, Skořepa), 19. Harkabus (Tůma, Werbik), 24. Tůma (Werbik, Havránek), 30. Jiránek (Hlinka, Harkabus), 34. Jiránek (Anděl), 39. Dostálek (Anděl, Štindl), 47. Dostálek (Skořepa, Anděl), 55. Hrníčko (Havránek, Werbik) – 36. Venkrbec (Luňák, Kolář), 36. Dvořáček (Kverka, Karpov). Vyloučení: 4:5, navíc Havlík (PRO) 5 minut a do konce utkání. Bez využití: 4:0 Střely na branku: 40:21. Zblokované střely: 6:12. Vhazování: 37:30.

Poslední sestava HC Dukla Jihlava:

Lundström – Kajínek, Váňa, Pohl, Doudera, Štebih, Mareš, Štindl – Tůma, Werbik, Havránek – Anděl, Skořepa, Dostálek – Harkabus, Hlinka, Jiránek – Vála, Hrníčko, Půža.

TRHAČI MAJÍ ŠANCI NA ODPLATU

Ve čtvrtém kole Chance ligy se oba celky střetly na kluzišti Jihlavy. V první části se prosadil ve čtrnácté minutě Matěj Pekr, a postaral se tak o jednobrankový náskok Dukly. V prostředím dějství už byl náskok Jihlavských o něco znatelnější, jelikož přidali další tři branky na své konto. O ty se postarali Michal Hlinka, znovu Matěj Pekr a Tomáš Harkabus, jenž mimochodem dříve hájil kadaňské barvy. Veškeré šance Trhačů na srovnání stavu zápasu či na obrat zahnal gól Lukáše Anděla a dvě přesné střely Vlastimila Dostálka, čímž bylo potvrzeno tříbodové vítězství hráčů z Vysočiny za stavu 7:0.

ZÁPAS OBOHACEN O OSLAVY STÉHO VÝROČÍ OD VZNIKU ČESKOSLOVENSKA

Neváhejte a na domácí duel s Jihlavou v duchu oslav přijďte. Čeká vás dárek v podobě vlaječky a samolepek na obličej s logem 100 let od vzniku samostatné Československé republiky. Přítomen bude také maskot Maxipes Fík a úvod utkání obzvláštní česká státní hymna.