Kadaňský A-tým vyjede o víkendu do Vsetína

Sabina Nováková | 25.09.2020 | |

V s e t í n / K a d a ň - V sobotu 26. září Trhače čeká daleká jízda v rámci předehrávka 16. kola Chance ligy, konkrétně do Vsetína. Kadaňští mají zatím za sebou dva neúspěchy z celkových dvou možných, to samé platí pro Valachy, avšak ti spolu s dvěma porážkami na svém kontě mají navíc i dvě vítězství. Poslední duel oba kádry prohrály, a tak bude dychtivost po bodech jistě znát na obou stranách. Klání startuje v 17 hodin.

V PŘÍPRAVĚ PŘEVAŽOVALA VÍTĚZSTVÍ NAD PROHRAMI

Vsetínští si nejprve připsali dva úspěchy - nejprve před domácím publikem vyzráli nad Frýdkem-Místkem 3:2 a napodruhé si poradili také s Kopřivnicí 3:0. Frýdeckomístečtí Rysi se ale na vlastním ledě snažili o odplatu a ta se jim také vydařila, VHK ROBE odjížděl z podhůří Beskyd za stavu 1:3. Valaši neuspěli ani v Prostějově - 4:2, ale ani v rámci třetího vzájemného střetnutí s Rysy - 2:3p. Chuť si pak žlutozelení spravili proti Prostějovu 4:3 a následně v souboji s Porubou 3:2.

VYVÁŽENÁ BILANCE VÝHER A PORÁŽEK VHK ROBE VSETÍN

Svěřenci vstoupili do sezóny vysokou výhrou 6:0 nad nováčkem Chance ligy, a tedy Šumperkem. Z výjezdu na led dalšího nováčka, Kolína, v rámci předehrávky dvaadvacátého kola soutěže se ale vraceli bez bodu a s porážkou 0:3. Před domácím publikem v rámci třetího kola porazili navrátilce z extraligy Kladno 4:3 v prodloužení. Nakonec nestačili na Přerov 1:3.

KADAŇ I VSETÍN ZŮSTALY V POSLEDNÍM KOLE BEZ BODŮ

Valaši v posledním střetnutí vyjeli na půdu přerovských Zubrů. Ti se také jako první v úvodní dvacetiminutovce dostali do jednobrankového vedení. Svůj náskok pak ještě ve druhé třetině navýšili. Za pár minut ale byl poměr snížen, když Antonín Pechanec snížil na 1:2. To bylo ze strany hostujícího kádru ale vše, naproti tomu Zubři pečetili vítězství 3:1 v devětapadesáté minutě.

Poslední sestava VHK ROBE Vsetín:

Strmeň – Ondračka, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Jenáček, Jenáček – Kloz, Vlach, Klímek – Březina, Pechanec, Gorčík – Machač, Rehuš, Babka – Hořanský, Gajarský, Vítek.

Trhačům se v loňské sezóně na Jihlavu dařilo. Porážka vždy vystřídala vítězství. Tentokrát ale Kadaňští domácí duely odstartovali porážkou. Ačkoliv do první třetiny vstoupili tou správnou nohou, a to když svůj tým nejprve poslal do vedení Roman Chlouba. Jihlavským však netrvalo dlouho, aby srovnali krok v čele s Matějem Zadražilem. A tak musel střelec první branky, Roman Chlouba, znovu úřadovat - 2:1. To bylo ale až do konce šedesátiminutového utkání ze strany družiny Vladimíra Jeřábka a Petra Rosola vše. Černožlutí v prostředním dějství inkasovali hned třikrát a Jihlava nakonec vsítila ještě pátou branku v závěrečné třetině. Zápas tak skončil poměrem 2:5.

Hanuljak – Kottek, Trefný, Havel, Seemann, Březák, Havlín, T. Běhula – Koblížek, Chlouba, Zabloudil – M. Svoboda, Bucek, Müller – Homer, Achmeťanov, J. Svoboda – Jakub Veselý, Hradecký.

DVĚ KLÁNÍ = DVĚ PROHRY PRO KADAŇSKÉ

V předchozí sezóně se Vsetínští s Kadaní střetli pouze dvakrát. V prvním případě Trhači padli na domácí půdě 2:7, kdy rozhodovala prostřední část. Po té první byl totiž stav 1:2. Ve druhé dvacetiminutovce ale Valaši poslali do kadaňské brány čtyři góly. Druhé utkání už skončilo menším rozdílem, avšak opět porážkou pro Severočechy - 2:5.