Kadaňští v sobotu vyzvou stříbrné Zubry z Přerova!

Sabina Nováková | 24.10.2019 | |

Kadaňští v sobotu vyzvou stříbrné Zubry z Přerova!

K a d a ň / P ř e r o v - Chance liga se již přehoupla do své druhé poloviny první části, a Trhače tak čeká v sobotu 26. října již druhé střetnutí s přerovskými hokejisty. Ti však po vítězství nad Horáckou Slavií obklopují druhou příčku tabulky a na první Motor jim schází devět bodů. Trhači nedokázali v předešlém kole proti Motoru navázat na pondělní vítězství s Jihlavou, když ve druhé periodě v souboji s Českobudějovickými ztratili utkání, a tedy i šanci na tříbodový zisk. Střetnutí s Přerovany odstartuje v 17 hodin!

 
SK TRHAČI KADAŇ vs HC ZUBR PŘEROV
16. místo
5 bodů
POZICE2. místo
35 bodů
30:83SKÓRE51:33
V – VP – PP – P
1 – 0 – 2 – 14
BILANCE V – VP – PP – P
10 – 2 – 1 – 4
11,69 % – 79,49 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ24,32 % – 90,48 %
247 tr. minutTRESTNÉ MINUTY214 tr. minut

SVĚŘENCI VLADIMÍRA KOČARY V DRUHÉ POLOVINĚ PRVNÍ ČÁSTI ZATÍM NEZTRATILI BOD

Po povedené první polovině první části soutěže se přerovští hokejisté pohybovali s klidem v horní části tabulky. Do druhé půle vstoupili vítězstvím. V 16. kole Chance ligy se postavili Jestřábům, které přemohli 3:0. Druhé klání sehráli Přerovští proti Horácké Slavii Třebíč. Rozhodnuto v podstatě bylo ve druhé třetině, přestože se jednalo o těsný výsledek 3:2.

TRHAČI NESTAČILI NA MOTOR , PŘEROV PŘEMOHL TŘEBÍČ

Svěřenci Petra Klímy a Tomáše Hamary se v předchozím kole vydali na led Českých Budějovic. Ačkoliv domácí mužstvo vsítilo první branku, Roman Chlouba stačil před odchodem do šatny obhájit čest svého kádru. Ve dvacáté minutě však úřadoval Matouš Venkrbec přímou střelou za záda Adam Wolfa. Prostřední dějství bylo asi rozhodující. Motor si v něm na své konto připsal hned tři branky. Ve třetí třetině pak Roman Chlouba upravil stav utkání ještě jednou, avšak to bylo ze strany hostujících hráčů vše.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Wolf – Trefný, D. Novák, L. Chalupa, Poizl, Eliáš, Jandus, Mert – Wojnar, Kůs, M. Zabloudil – Michnáč, Chlouba, Wágner – Koblížek, Čermák, Čech – Homer, Rindoš, Z. Zabloudil.

Diváci, kteří dorazili ve středu na zimní stadion v Přerově se dočkali nejprve radosti hostujícího celku. Před první sirénou se ale díky ráně Moučky šlo do kabin za remízového stavu. Tomáš Doležal ve dvaadvacáté minutě poslal svůj tým poprvé do vedení, na což však zareagoval bývalý hráč Kadaně Martin Šťovíček – 2:2. V šestatřicáté minutě se poštěstilo i Jiřímu Krislovi, jenž poslal Zubry znovu do vedení. S tím už Třebíč nedokázala nic udělat, a to ani v závěrečné části. Tři body tak zůstali na domácí půdě Přerovu.

    Poslední sestava HC ZUBR Přerov:

    Klimeš – Krisl, Černý, Weinhold, Zbořil, Čáp, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, M. Kratochvil – Popelka, Sýkora, Š. Kratochvil – Goiš, Süss, Dvořák.

POSLEDNÍ DUEL HOVOŘIL JASNĚ PRO ZUBRY

Trhači se s nadcházejícím soupeřem střetl v rámci 3. kola Chance ligy. Nejednalo se však vůbec o vyvedený výjezd, protože Přerované od Kadaně neobdrželi jediný gól. Naopak Zubři se pořádně vystříleli na Adam Wolfa, kterého následně nahradil Oliver Štěpánek. Již po první dvacetiminutovce domácí hokejisté vyhrávali o tři branky, čtvrtou přidali ve třetině prostřední a další trojici přesných střel si připsali v závěrečné periodě. Duel tak skončil 7:0.

KADAŇ vs. PŘEROV PRAHA
Jakub Neužil – 89,77 %
Adam Wolf – 85,42 %
BRANKÁŘIMichael Petrásek – 92,27 %
Lukáš Klimeš – 95,54 %
Roman Chlouba
13 (5+8)
PRODUKTIVITA Roman Pšurný
18 (12+6)
F. Wágner a Ro. Chlouba
5 gólů
GÓLYRoman Pšurný
12 gólů
Roman Chlouba
8 asistencí
ASISTENCEJakub Navrátil
14 asistencí
Roman Chlouba
141/319 – 44,2 %
VHAZOVÁNÍ Roman Pšurný
237/381 – 62,2 %
Štěpán Čech
15 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYJiří Krisl
27 zbl. střel
Michael Foltýn
39 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYJiří Krisl
47 tr. minut
Jakub Trefný
21:23 min/z
ČAS NA LEDĚRobert Černý
21:06 min/z

Foto: Jan Gebauer

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM