Martin Trochta: "Čekám od sebe mnohem víc!"

Jindřich Poledna | 29.08.2015 | |

Martin Trochta:

Po pěti letech se vrátil do kadaňského týmu. Ve čtvrtečním zápase na ledě Benátek nad Jizerou nosil na prsou kapitánské céčku. Řeč je o útočníkovi Martinu Trochtovi. Po odchodu z Kadaně hrál v Chomutově a poté ve svém rodném Slovensku – v týmech Zvolenu, Banské Bystrice, Detvy a Liptovského Mikuláše. Do Kadaně přišel jako zkušený hráč, který by měl pomáhat mladým a být oporou týmu.

 

Martine, jaké to je, vrátit se po letech zase do Kadaně?
Je to pěkné, ale přiznám se, že jsem od sebe čekal víc. Doufám, že se ještě zlepším. Zatím to je naštěstí jen příprava. Já už třetím rokem bydlím v Chomutově, usadil jsem se tam, a tak jsem v Kadani podstatě doma.

Jak byste hodnotil zápas v Benátkách?
Utkání bylo hlavně o přesilovkách. My jsme je také měli, ale nedokázali jsme je využít. Oni jich měli stejně jako my, ale dokázali v nich dát všechny tři branky. My nedali ani jednu.

Jak hodnotíte sílu týmu?
Kádr se zatím každou chvíli mění. Chodí nám pomáhat i kluci z Chomutova. Ale troufám si říct, že máme tým na play-off. Do vyřazovacích bojů bychom se měli dostat.

Jaká je Vaše role v týmu?
Dnes jsem byl sice kapitán, ale každý zápas je to někdo jiný. Já díky tomu zaplatím něco do kasy a to je asi tak všechno.

Jak dlouho se chcete věnovat hokeji?
Rád bych ještě nějakou dobu hokeji věnoval, ale moc dobře si uvědomuji, že roky ubíhají velmi rychle. Ale po téhle sezóně se chci rozhodnout, jestli budu hrát dál hokej dál nebo ne. Momentálně nepřemýšlím, co bude za 2 nebo 3 roky, ale co bude za týden nebo dva týdny.

Jak jste zvládl letošní atypickou suchou přípravu, kdy se každý připravoval sám?
Já si už poslední 3 roky, co jsem byl na Slovensku, letní suchou přípravu dělám sám. Dva roky jsem se připravoval s dalšími dvěma kluky v Chomutově. Takže já jsem v tomhle směru na sezónu připravený a s letní přípravou jsem spokojený.

Kdo je z Vašeho pohledu favorit 1.ligy?
Letos bude asi hodně vysoko pražská Slavia. Přípravná utkání nám v téhle době zase tolik neřeknou, ve všech týmech se střídá spousta hráčů. Tady v Benátkách mají například kluky ze Sparty. Mistráky budou o něčem jiném a i sestavy budou vypadat jinak. Takže teď je hodně těžké odhadnout, komu se bude dařit, liga bude asi opět hodně vyrovnaná.


Děkuji za rozhovor.
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM