"My zkušení, musíme začít brát odpovědnost více na sebe," hledá recept na ukončení smolné série Petr Jíra

Marcel Holl | 22.12.2013 | |K a d a ň - Kadaňská mizérie pokračuje. Smolná série výsledků se po sobotním zápase s Litoměřicemi natáhla už na dvanáct utkání, což určitě není přiliš lichotivé. Sportovní klub se kvůli tomu krčí na předposledním místě se ztrátou devíti bodů na postupové osmé místo do play-off. „Hodnotím ho špatně, protože jsme prohráli 4:2. Už jsme to chtěli konečně zlomit. Takže zápas hodnotím špatně a negativně,“ říkal zkušený Petr Jíra po sobotním zápase.

 

Domácí Kadaň se v sobotním utkání nechala během prvních dvou minut vyloučit a druhé oslabení už bez úhony nepřežila, jelikož se prosadil Suja. Druhou branku vstřelily Litoměřice v 11.minutě ve hře 4 na 4. Kadaň snížila ve 2.třetině brankou Jiřího Charouska v přesilovce, jenže hosté ještě ve druhé třetině odskočili o 2 branky po úspěšné akci z rychlého protiútoku. Ve třetí třetině využil další domácí přesilovku Roman Chlouba a zápas tak 6 minut před koncem zdramatizoval. Jenže Kadaň hru bez brankáře opět nezvládla a dostala čtvrtou branku. Hostující tým měl v závěru ještě trestné střílení, které vychytal domácí brankář Kostúr. Kadaň tak prohrála poslední zápas tohoto roku 2:4.„Hodnotím ho špatně, protože jsme prohráli 4:2. Už jsme to chtěli konečně zlomit. Takže zápas hodnotím špatně a negativně,“ prozradil Petr Jíra svoje hodnocení nepovedeného zápasu.

Ve druhé dvacetiminutovce byla Kadaň aktivnějším týmem. Svého soupeře dokázali svěřenci nového trenéra Miroslava Buchala dostat po tlak, ale dokázali z toho vyprodukovat jen jednu vstřelenou branku z hole Jiřího Charouska. Zhruba v polovině celého zápasu, po špatné přihrávce v útočném pásmu, se dostali hráči Stadionu do protiútoku dvou na nikoho a toho dokázali využít a odskočit opět na rozdíl dvou branek. „Asi rozhodla druhá třetina. Dostali jsme se do nějakého tlaku a začali jsme hrát hokej. Tam nám ujeli, naší lajně, a dali gól na 3:1. Myslím si, že to byl důležitý moment zápasu,“ hledal Petr Jíra rozhodující moment utkání 35.kola první ligy.

Sportovní klub nezažívá zrovna povedené období. Od šestnáctého listopadu dokázal urvat jen tři body za porážky po samostatných nájezdech. „Určitě to není nic příjemného. Máme to v hlavách, pořád se o tom bavíme. Samozřejmě se snažíme z toho nějak dostat, ale bohužel zatím se to nedaří,“ popisuje kadaňská dvanáctká pocity v kabině.

Sám Petr Jíra má za sebou bohatou kariéru, kterou strávil převážně v dresu Chomutova. Párkrát se objevil i v extralize, to když působil v Litvínově či Slavii a naposledy teď v barvách Pirátů. Takhle špatnou sérii ale zatím nezažil. „Mám za sebou dlouhou kariéru, ale takovou sérii jsem ještě nezažil a není to vůbec nic jednoduchého se z toho dostat,“ říká. A jaký recept by mohl Kadani pomoci ven z výsledkové mizérie? „Musíme začít hrát hokej. Brát tu zodpovědnost, hlavně ti starší hráči, na sebe a dávat góly. Potom si myslím, že by se to mohlo zvednout,“ doplňuje velezkušený útočník.

Domácí kotel v první periodě sobotního zápasu příliš nefandil, zřejmě stávkoval. „Myslím si, že není čemu se divit. Po těch posledních výkonech si myslím, že to ještě nebylo nic tak hrozného,“ ohlíží se za nefanděním domácích příznivců Petr Jíra.

Závěr celého utkání se nesl ve znamení pyrotechniky. Nejprve hostující fanoušci odpálili nějaké světlice, nebo spíše větší "prskavky". Na to zareagovali právě fanoušci Kadaně, kteří v kotli zapálili bílou a žluto dýmovnici. „Hráči jsou zabraní do zápasu. Něco jsem tam zahlídl, ale určitě jsme to nějak více neřešili,“ prozrazuje chomutovský odchovanec svůj pohled na věc, která se odehrála na konci střetnutí.

Nezadržitelně se blíží nejkrásnější svátky v roce - Vánoce. Jak se na ně těší třetí nejlepší nahrávač kadaňské sestavy? „Tak určitě se na ně těším. Na chvíli si od toho odpočineme a slibujeme si od toho, že po novém roce to nastartujeme a začne nám to zase jít.“ K Vánocům patří dárky, jak je si v tomto ohledu vede Petr Jíra? „Něco ještě nechávám na pondělí třiadvacátého, takže ještě dárky dokoupím,“ usmívá se hokejista s bohatými zkušenostmi z první ligy.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2020   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM