Na Kadaň čeká horký led v Havlíčkově Brodě

Jindřich Poledna | 18.12.2012 | |

Nelehké utkání mají před sebou hráči Sportovního klubu. Ve středu 19. prosince změří síly s aktuálně šestým celkem tabulky. Domácí HC Rebel Havlíčkův Brod vyhrál šest z posledních sedmi zápasů a díky těmto famózním výsledkům se vyšvihl tabulkou nahoru. Kadaň navíc nepřijede na Vysočinu v plné síle, přesto mají hráči chuť bojovat a nechat na ledě pro všechny tři body třeba i duši.

Vzhledem k tomu, že se ve stejný den hraje i 31. kolo extraligy, odjede s týmem Pirátů i několik kadaňských opor. To, že v chomutovském dresu nastupují pravidelně Gajovský se Semanem již nikoho nepřekvapí, nepříjemné zjištění je absence Miroslava Hanuljaka. Ten si řekl díky svým vynikajícím výkonům o nominaci do A-týmu Pirátů, kde dostal při zranění Řehoře šanci před reprezentační přestávkou. Nastoupil hájit branku do samostatných nájezdů a vychytal Pirátům druhý bonusový bod. Branku tak bude hájit v Havlíčkově Brodě jeden z dvojice Kaššák – Strmeň. Jan Kaššák odchytal výborný zápas ve Vídni, dá se tedy předpokládat, že by mohl nastoupit od začátku zápasu právě on.

V dresu Havlíčkova Brodu se představí Lukáš Havel. Tento kmenový hráč extraligového Třince hájil v letošní sezóně barvy Berouna, ale do konce sezóny již zůstane na Vysočině. Naopak k Medvědům zamířil na měsíc Jonáš Fiedler, který nedostával v dresu Rebelů v poslední době tolik prostoru, kolik by sám chtěl.

V letošní sezóně je stav na zápasy mezi Rebely a Kadaní 1:1. V 7. kole prohrála Kadaň v Havlíčkově Brodě 2:5, chuť si spravila ve 20. kole, kdy severočeský celek rozstřílel tým z Vysočiny vysoko 8:2. V prvním zápase se do střelecké listiny zapsali Mazanec s Charouskem, doma vystřílel hattrick Filip Seman, po brance si připsali Andres, Jíra, Charousek, Mainer a Pavlas.

V sobotním 32. Kole vyhrál HC Rebel v Benátkách nad Jizerou 4:3 (0:2, 1:2, 2:0). Tým z Vysočiny měl zápas pevně ve svých rukách, koncem druhé třetiny vedl 3:0, ale nechal si dát branku 2 minuty před konce druhého dějství a domácím tak narostla křídla. Hráči Havlíčkova Brodu sice navýšili své vedení na 4:1, obrovskému tlaku domácích v poslední třetině ale podlehli. Jenže Benátky dokázaly vstřelit jen 2 branky, a tak si Rebelové odvezli důležité tři body. Dvě branky Rebelů vstřelil Benátkám Vondráček, po jedné přidali Rytnauer a Ondráček.

Sestava našeho příštího soupeře z posledního zápasu v Benátkách:
HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Neruda) - Jelínek, Protivný, Soldán, Ostrčil, Blažek, Morava - Endál, Knotek, Vondráček, Rytnauer, Kostourek, Ondráček, Micka, Třetina, Polodna, Stehlík, Štěpánek, Musil.

Úvodní vhazování je naplánované na středu 19. prosince v netradičním čase 18:30. Před tímto zápasem hraje od 15 hodin reprezentační výběr České republiky do 20ti let. Vyzve stejně starý reprezentační celek Slovenska. Oba zápasy můžete sledovat díky tradičnímu textového onlajnu.