Na jídelníček Kadaně se servíruje další predátor

Jakub Coufal | 13.11.2007 | |

V minulém kole se konal souboj celků na 6. pozicích. V současnosti Kadaň povýšila a chystá se na střetnutí mužstev na 5. příčkách mezi ní a Havířovem. A žádný kadaňský fanoušek by se určitě nezlobil, kdyby se v dalším kole odehrál duel klubů na 4. místech, neboť tuto pozici ve skupině Východ okupuje Třebíč, další soupeř černožlutého celku po Havířovu. K naplnění tohoto cíle je třeba splnit nutnou podmínku v podobě zisku 3 bodů nad Havířovem, který naposledy šťastně přehrál Vrchlabí. Ani poslední výhra šelem nic nemění na tom, že Kadaň by měla být doma favoritem. V honbě za úspěchem bude na straně Severočechů potřeba nasadit velkou bojovnost a vytrvalou houževnatost. Panteři do Kadaně přijedou ve středu 14. listopadu od 18:00.

Nejvyšší prohra 4:9 (v Chomutově)
Nejproduktivnější hráč Pavel Zdráhal (7+13)
Nejlepší střelec Pavel Zdráhal  (7+13)
Nejvíce asistencí Pavel Zdráhal  (7+13)
Úspěšnost gólmanů Michal Valent (92,35%)
Průměr obdržených branek Michal Valent (3,01)
* výhra - výhra prodl. - prohra prodl. - prohra

Aktuálně z kádru Havířova

Panteři v poslední době neoplývali příliš oslnivými výsledky, proto se vedení Havířova uchýlilo k rázným krokům. Jako první odnesl změny v kádru obránce David Galvas, jenž odešel na hostování do konce sezóny do Šumperku. Dalším odchozím se stal Jiří Zdeněk, který nyní hájí barvy Sarezy, opačným směrem se vydal zkušený útočník Dalibor Sochorek. Právě nová posila v útoku se postarala o výrazné oživení hry Panterů, kteří již v minulém kole pořádně pokousali nováčka z Vrchlabí. Po předchozích nezdarech se tak z téměř "neškodné kočičky" stává opět neúprosný predátor, který se před ničím nezastaví.

Poslední zápas Panterů

Ačkoliv Krakonošovi muži v Havířově dvakrát vedli, přesto nedokázali zpět do Vrchlabí přivézt ani jeden bod. Když se nováček soutěže dostal v 47. minutě do náskoku 1:2, začaly se nad Havířovem stahovat mračna. Přesto pršet nezačalo, neboť už za 4 minuty bylo srovnáno. Oba celky se poté pomalu připravovaly na prodloužení, když najednou vysvitlo sluníčko pro Pantery, kteří necelou minutu před koncem poslední třetiny vsítili poslední a vítěznou branku zápasu po využité přesilovce. Ačkoliv to na opačném konci republiky vypadalo na velké krupobití, přesto se nakonec počasí překvapivě vyjasnilo a Havířov tak získal 3 domácí body za vítězství 3:2.

Sestavy z minulých kol

SK Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Poživil, Hlubuček, Brňák, Pospíšil, Vaněček, Kocek, Hlavatý, Polanský, Fink, Jan Bauer, Jakub Bauer, Derfler, Duba, Hlusička, Veverka, Kajer, Kadlec, Vrtek, Chyba

HC Havířov Panthers: Valent - Staněk, Klimše, Novák, Prokop, Peštuka, Huhto, Lašek, Varga - Škoda, Zdráhal, Mikšan, Bokroš, Sochorek, Seman, Daneček, Velecký, Rozum, Niec, Haas, Hulva