Na led Trhačů v pondělí nastoupí VHK ROBE Vsetín!

Sabina Nováková | 22.09.2019 | |

K a d a ň / V s e t í n - V rámci 6. kola Chance ligy se Trhači v pondělí 23. září opět představí na domácí půdě. Tentokrát z daleka přijede soupeř, proti kterému v předchozí sezóně Kadaň ani jednou nezvítězila. Řeč je o VHK ROBE Vsetín, jenž se momentálně ukotvil na desáté příčce tabulky. Klání začíná v 18 hodin. Přijďte podpořit Kadaňské v boji o první tříbodovou výhru!

PŘÍPRAVNÁ STŘETNUTÍ VHK ROBE VSETÍN

Vsetínští mají za sebou velmi povedenou přípravu. Z osmi možných zápasů zvítězili hned v šesti z nich. Jako první těsně porazili Trenčín 4:3 následně Přerov 3:1. Hned třináct branek nabídlo utkání Vsetína s pražskou Slavií, přičemž sedm jich patřilo právě domácím Valachům a pět Pražanům. První zaváhání přišlo v rámci výjezdu do Havířova, kde svěřenci Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka padli 1:5. Za týden se konala odplata a pro Vsetínské byla úspěšná. Tentokrát Havířov Na Lapači padl poměrem 2:6. I Trenčín dostal možnost oplatit soupeři porážku a využil ji. Slovenský kádr porazil hostující celek 1:0. Zbylá dvě utkání si podmanili vsetínští hráči. Nejprve zvítězili nad Přerovem 5:3 a nakonec v prodloužení nad Porubou 3:2.

NA LAPAČI SE UŽ DVAKRÁT SLAVILO

Vsetínská družina má za sebou již pět kol Chance ligy a v úvodních dvou střetnutích hned padla. Jako první se Valaši utkali doma s Frýdkem-Místkem a padli v prodloužení 3:4. Druhé zklamání přišlo v Havířově – 2:0. První radovánky se Na Lapači konaly v zápase s nováčkem prvoligové soutěže, a tedy se Sokolovem – 3:2. Úspěch vystřídal pád, a tak Vsetín nestačil na domácí prostějovské Jestřáby poměrem 1:3. V posledním kole byl ale VHK ROBE Vsetín úspěšný a vyzrál na Bílé hvězdy z Třebíče 4:2.

POSLEDNÍ DUELY KADANĚ A VSETÍNSKÝCH

Černožluté v sobotu čekal výjezd až do Poruby, která se již v úvodní dějství dostala do vedení 1:0. Svůj náskok následně navýšila ve druhé třetině, když se prosadil Dominik Rudl. František Wágner se ve třetí periodě ujal situace a snížil na jednobrankový rozdíl. Veškeré snahy ale za necelou minutu smazal porubský útočník Marek Špaček, když zařídil pro své mužstvo opět vedení o dva góly. Na 4:1 o pár minut později navýšil skóre Marek Sikora. K vidění v poslední minutě základní hrací doby byla ještě jedna přesná střela, a to v podání Romana Chlouby, jenž kosmeticky upravil výsledek utkání na 2:4. Po tomto duelu zároveň druhý kadaňský střelec vede tabulku produktivity.

HC RT TORAX Poruba - SK Trhači Kadaň 4:2 (1:0, 1:0, 2:2) Branky a nahrávky: 4. Urbanec (Obdržálek, Dluhoš), 30. Rudl (Toman), 43. Špaček (Ďurač, Husák), 49. Sikora (Husák, Svačina) – 42. Wágner (Trefný, Chlouba), 60. Chlouba (Zabloudil). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Wolf (11. Štěpánek) – Poizl, Trefný, Šilhán, L. Chalupa, Eliáš, Mert, Klodner – Čech, Chlouba, Wágner – M. Zabloudil, Rindoš, Řepík – Matýs, Hotěk, Koblížek - Z. Zabloudil, Dubský.

První dvacetiminutovka divákům branku nenabídla, žně přišly až v prostřední části, ve které padlo celkem pět branek. Jako první rozjel kolotoč David Tůma, k němuž se za čtyři minuty přidal Vítek – Vsetín tak vedl již o dvě branky. To nenechal jen tak třebíčský Lukáš Paták a snížil manko na 1:2. Zpět dvoubrankové vedení svému kádru vrátil Radim Kucharczyk, ale tento stav netrval dlouho. Za necelou minutu Davida Gábu propálil Tadeáš Král. To však bylo ze strany Třebíče pro zbytek utkání vše. Poslední přesnou střelu do branky hostujícího týmu vsítil David Vítek, jenž pojistil VHK ROBE Vsetín tříbodové vítězství 4:2.

Poslední sestava VHK ROBE Vsetín:

Gába – Slováček, Teper, Dudáš, Holomek, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow – Jonák, L. Volf, Dostálek – Procházka, Rehuš, Březina – Kucharczyk, Pechanec, D. Tůma – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

V MINULÉ SEZÓNĚ BRALI BODY POKAŽDÉ VSETÍNŠTÍ

Trhači se střetli s Valachy čtyřikrát, přičemž si ani jednou nepřipsali vítězství. Nejtěsnější duel byl k vidění na kadaňském zimním stadioně, když duel s VHK ROBE Vsetín skončil těsně až na samostatné nájezdy 1:2. Poslední kolo loňské sezóny skončil výrazněji, a to 5:1 pro soupeře.