"Naši soupeři nás již nepodcení," ví trenér Jaroslav Beck

Jindřich Poledna | 06.11.2014 | |Ačkoliv Litoměřice dokázaly utnout vítěznou kadaňskou sérii, zápas se rozhodně nevyvíjel tak, jak si domácí tým přestavoval. Kadaň byla po velkou část utkání lepším týmem, přesto však nakonec skončila bez bodů. Trenér Beck zhodnotil utkání a vyjádřil se také k živému tématu kadaňských a chomutovských fanoušků - opětovné výměně brankářů.

 

Jak hodnotíme s odstupem 24 hodin zápas s Litoměřicemi?
Nastoupil proti nám soupeř v plné polní. Litoměřice využily možnosti povolat do týmu posily z pražské Sparty a Mladé Boleslavi. Utkání jsme začali tak, jak jsme si představovali. Tak dobrou třetinu, jako byla tak první, jsme letos ještě nesehráli. Radost zkazila jen vyrovnávací branka domácích, která padla z nenápadné akce.

Jenže ve druhé třetině jsme měli hodně vyloučení…
Ano, sice jsme dali po chybě domácí obrany gól v dvojnásobném oslabení, přesto z těch vyloučení nemáme dobrý pocit. Každé oslabení vám rozhodí rytmus hry, poznamená styl hry a vezme sílu. Díky těmto vyloučením se soupeř dostal do hry a druhá třetina tak skončila za stavu 2:2.

Co jste naordinovali týmu za takového stavu do poslední třetiny?
Za stavu 2:2 je vše na náhodu. Jediná chyba rozhodne o výhře nebo prohře. Bohužel jsme dostali hloupý gól, kluky to po zápase moc mrzelo, v kabině nebyla dobrá nálada. Všichni jsme věděli, že tým dřel, každý odvedl maximum, přesto jsme odjeli bez bodů. Zápas se bohužel hodnotí podle výsledku, nepodle předvedené hry. Za tu bychom si minimálně bod zasloužili.

Poznamená taková prohra psychiku týmu?
Doufám, že ne. V hokeji se stává, že prohrajete i po výborném výkonu. I z prohry se musíme poučit. V lize jsme se podle našeho názoru dobře prezentovali, žádný tým nás už nepodcení. Jenže síla našeho týmu není taková, abychom měli hrát trvale na špici ligy. Pokud máme puk, snažíme se hrát hokej, když jsme bez kotouče, jdeme po soupeři, hrajeme do těla. Náš hokej se určitě líbí, ale máme kádr na hranici toho, abychom to zvládli. Každou chybu těžce doháníme a navíc máme teď pár hráčů na marodce…

Mluvíte o marodce, koho tedy musíte postrádat?
Ze hry nám vypadl Aleš Pavlas, který má těžkou virózu.Proti Jihlavě se budeme pravděpodobně ještě muset obejít bez Jirky Charouska, který má naražená žebra a záda. Teď nám navíc vypadl i Darek Hejcman, který má nastřelený nárt. Není tam sice žádná zlomenina, přesto je to dost bolestivé zranění, které Darka vyřadí minimálně na 10 dní. V týmu teď máme jen 7 obránců a 11 útočníků. Navíc jsme bez možnosti doplnění kádru.

Co jsou přednosti týmu Kadaně?
Zdobí nás kolektivní hra a především naše týmovost. Jsme rádi za 2, 3 góly za zápas, ale díky aktivní hře, kondici a pohybu jsme spoustu zápasu zvládli. O to víc nás mrzí prohra z posledního zápasu v Litoměřicích.

Proč si Kadaň s Chomutovem opět vyměnili brankáře?
Vím, že tohle je pro fanoušky velmi žhavé téma. Jenže si všichni musí uvědomit, že se na to kluby koukají v jiném světle. Pořád musíme mít na mysli, že jsme farma Pirátů a hlavním úkolem sezóny je postup Pirátů do extraligy. A tomu je podřízeno všechno. Je tudíž potřeba kluky v Chomutově střídat, držet je ve formě. Všichni si přejeme, aby Chomutov uspěl v play-off a následné baráži. A brankáři budou důležitým elementem v boji o extraligu. Honza Strmeň se během měsíce vypracoval na nejlepšího brankáře první ligy, Míra Hanuljak odcházel do Chomutova ve výborné formě a svou výkonnost tam jednoznačně potvrdil. Jinými slovy jsme vyměnili kvalitu za kvalitu.

A brankáři to vidí stejně?
Brankáři to mají s výměnou trochu jiné než hráči v poli. Musí si zvyknout na trochu jiný způsob hry. Kadaň i Chomutov se snaží hrát hodně podobně, přesto je důležité se uvědomit, že každá obranná dvojice hraje trochu jiným způsobem, má to svá specifika a brankáři potřebují čas, aby si to všechno sedlo. Proto by mělo být pro management důležité, aby zvolil správné období, kdy s brankáři hýbat. Psychika brankářů je pro tým vždy klíčová.

A Váš názor na takové výměny?
My tu nejsme od toho, abychom hodnotili, jestli je to dobře nebo špatně. Naším úkolem je zařídit to, aby se kluci rychle sžili s týmem a drželi si špičkovou výkonnost. Pro ně jsou důležité bleskové reflexy, jejich úžasné setinové reakce. Každá změna je pro ně problém, na druhou stranu, čím to mají těžší v přípravě na play-off, tým lehčí by pro ně mohly být vyřazovací boje a baráž. Chápu, že na to mohou mít fanoušci rozdílné pohledy, ale realita je taková, jaká je.

V sobotu nás čeká těžký zápas s Jihlavou…
Není to jen o sobotě. V pondělí jedeme do Třebíče, která vede tabulku. Následuje utkání s Havlíčkovým Brodem. Ten je sice poslední, ale potrápil i Chomutov. Pak výborně hrající Šumperk, po něm Kladno, které „z podzimního spánku“ probírá sám Jarda Jágr. Už na nás bude Kladno výrazně posílené. Kluci budou muset zmobilizovat všechny své síly. Mají formu, hlavně se nesmí leknout toho, co je před nimi. Určitě mají možnost uspět.

Děkuji za rozhovor.
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM