Ostrava chystá pro Kadaň hořkou odvetu

Jakub Coufal | 23.11.2007 | |

Kadaň zatím z posledních venkovních zápasů přiváží pravidelně body, což bude chtít potvrdit i proti Sareze. Tým trenéra Vavrečky byl po minulém vzájemném klání hodně nespokojen s výkonem sudích. Ostrava má tak před odvetou zařízenou dostatečně velkou motivaci. Kadaň se na druhé straně pokusí navázat na dobré výkony z cizích kluziští. Jakýkoli bod přivezený ze Sarezy by byl pro Severočechy určitě sladkou odměnou. Zda se cíl Kadaně vyplní, bude o něco více jasné v sobotu 24. listopadu od 17:00 v Ostravě.

Nejvyšší prohra o 3 branky (více týmů)
Nejproduktivnější hráč Pavel Šebesta (7+15)
Nejlepší střelec Daniel Boháč (13+6)
Nejvíce asistencí Pavel Šebesta (7+15)
Úspěšnost gólmanů Jakub Štěpánek (94,92%)
Jakub Čech (93,26%)
Průměr obdržených branek Jakub Štěpánek (1,91)
Jakub Čech (2,49)
* výhra - výhra prodl. - prohra prodl. - prohra

Aktuálně z kádru Ostravy

Od posledního zápasu s Kadaní se Ostravským příliš oslnivě nedařilo. Následovaly další 3 prohry, než se Sareza dočkala 3 bodového přídělu proti Mostu. Po domácím vítězství chtěli hokejisté z opačného koutu republiky přivést body i z našeho okresu, Chomutov byl ale rázně proti. Nyní Sareza hraje 4 klání na vlastním ledě, přičemž první 2 dokázala získat ve svůj prospěch, ačkoliv až v prodloužení. Kadaň by byla určitě spokojená, kdyby se jí podařilo minimálně napodobit ostatní kluby západu Beroun s Vrchlabím.

Poslední zápas Sarezy

Vyrovnaný boj a 9 branek bylo k vidění v duelu mezi Ostravou a Vrchlabím. Zápas pro domácí začal dobře, už ve 3. minutě vedli. Vrchlabí rychle zareagovalo, do konce úvodního dějství otočilo skóre a v prostřední části dokonce uteklo do dvoubrankového vedení. Sareza se musela hodně ohánět v honbě za vyrovnáním, aby za stavu 3:3 utekli hosté opět do vedení. Ostravští se ranou ze 42. minuty nenechali zničit a znovu zmobilizovali veškeré zbylé síly, které je vynesly k vítězství v prodloužení poměrem 5:4pp. Trenér Vavrečka byl nespokojený zejména s ležérní 1. třetinou. Naopak si pochvaloval předváděnou hru v dalším průběhu zápasu a zároveň doufal, že proti Kadani již Sareza předvede kvalitní výkon po celé střetnutí.

Minulé vzájemné klání

Nečekaně vyhrocený zápas se odehrál v Kadani v rámci 16. kola 1. ligy. Ostrava, po jasném vítěztsví ve Vrchlabí, byla na ledě Severočechů favoritem klání, avšak domácí hosty překvapivě zaskočili aktivním přístupem ke hře. Hokejisté Sarezy dlouho nemohli najít recept na obranu Kadaně, až v polovině zápasu z ničeho nic dvakrát udeřili. Bíložluté inkasované branky nezlomily, naopak je ještě více semkly. Po srdceryvném výkonu ve 3. třetině Kadaň zaslouženě vybojovala remízu a v následném prodloužení i prémiový bod navíc, když využila přesilovou hru. Konečný výčet branek se zastavil na poměru 3:2pp. Právě vítězná branka Kadaně se Ostravským příliš nezamlouvala. Ačkoliv se seběhli na rozhodčí jako supi, házeli hokejkami či přilbami, přesto s výsledkem již nic nezmohli. Kadaň se tak může těšit na tvrdou odvetu, zbytečný pocit křivdy v hráčích Sarezy pravděpodobně přetrval.

Sestavy z minulých kol

SK Kadaň: Stejskal, Hlubuček, Brňák, Spitzer, Poživil, Vaněček, Pospíšil, Chotaš, Hlavatý, Buďa, Derfler, Duba, Polanský, Hlusička, Pražák, Kadlec, Vrtek, Kajer, Bauer, Veverka, Chyba. Trenéři: Miroslav Novák a Petr Vyskočil

HC Sareza Ostrava: Čech - Holík, Vnenk, Rimmel, Palík, Ovšák, Tesařík - Šebesta, Boháč, Svačina - Gelačák, Najdek, Zdeněk - Bokroš, Novák, Červenka - Pavelek, Bartoš, Bartošek