Po repre pauze zamíří Trhači do Sokolova

Jiří Novotný (KAD) | 15.02.2021 | |

K a d a ň - Bezmála dvoutýdenní zápasový oddych je u konce a o slovo se znovu hlásí Chance liga. Trhači, kteří z domácího trojboje vytěžili tři body za výhru nad Šumperkem, vyjedou poprvé v tomto měsíci na venkovní kluziště. Stále však budou pod dohledem hřebenů Krušných hor, neboť zajíždějí do nedalekého Sokolova. Úvodní buly padne ve středu 17. února v 18:00, připraven bude tradiční online přenos.

SOKOLOV BOJUJE O PLAY OFF

Zatímco kadaňští odehráli poslední tři utkání na domácím ledě, Baník si před přestávkou odkroutil šňůru hned šesti utkání na cizích kluzištích. Hned první utkání v Třebíči dopadlo neslavně, neboť kvůli neoprávněnému startu obránce Jana Pohla bylo kontumováno ve prospěch bílých hvězd. Po tomto přešlapu se to s Baníkem vezlo - bůra si odvezl z Vrchlabí i Prostějova.

Černou šňůru sice přeťal v Kolíně, pak ale znovu padl v Benátkách a Ústí nad Labem, které jej odsunulo na 12. pozici zaručující poslední vstupenku do předkola play off. O ní ještě budou muset bojovat s Benátkami, které mají shodný počet bodů a doráží na ně také Kolín, jenž ztrácí pouhé tři body.

V MINULÉM KOLE OBA CELKY BEZ BODU

Sokolovu se nepodařilo výsledkovou mizérii přerušit ani v sobotu 10. února, kdy se vydal do Ústí nad Labem. Úvod zápasu patři jednoznačně Slovanu, který během necelých pěti minut vsítil tři góly a gólmana Cichoně nahradil Neužil. Sokolov se vzápětí zásluhou Prymuly a Vrány vrátil do zápasu, v úvodu druhé části dokonce srovnal Tůma, jenže pak třikrát udeřili Ústečtí a Tůma svým druhým gólem ve 48. minutě jen korigoval na konečných 6:4.

Poslední sestava HC Baník Sokolov:

Cichoň (5. Neužil) – Přindiš, D. Zeman, J. Pohl, Houdek, Klejna, Kadeřávek, A. Rulík – D. Tůma, T. Rohan, Švec – Vracovský, Kverka, Gut – Rymon, Hašek, Jiskra – Šik, Vrána, Prymula.

Trhači doma přivítali Kolín a také jim soupeř v úvodu odskočil na rozdíl tří gólů. Manko se jim však po gólech Naara, Matyáše Svobody a Adámka podařilo umazat. Za vyrovnaného stavu 3:3 ovšem ve 46. minutě skóroval Semirád a na 3:5 posléze pojistil Král. „Celý zápas se opět odvíjel od jeho začátku. V prvních deseti minutách jsme soupeře pustili do tříbrankového náskoku. Přestože jsme následně srovnali, tak nejsme mužstvo, které si může dovolit nechat takto soupeře utéct,“ litoval kouč Petr Rosol.

Zajíček – Trefný, Kottek, Naar, Seemann, Delmarche, T. Běhula, Horáček – M. Zabloudil, Kulich, Chlouba – Koblížek, J. Svoboda, Adámek – M. Svoboda, Bucek, Homer – Konášek, Hradecký, Jakub Veselý.

LEDNOVÉ UTKÁNÍ VE PROSPĚCH SOKOLOVA

Poslední vzájemné měření sil na kadaňském ledě dopadlo lépe pro Sokolov. Kadaňští ještě ve 48. minutě po trefách Matěje Zabloudila, Jana Svobody, Jakuba Trefného a Vladislava Houšky vedla 4:2, jenž pak přišel black out a Baník čtyřmi góly v rychlém sledu otočil na 4:6. Tímto výsledkem zápas také skončil a Baník v Kadani narubal plný počet bodů