Po roční pauze zamíří Trhači znovu do Jihlavy

Sabina Nováková | 14.09.2018 | |

K A D A Ň – Trhači mají před sebou druhý výjezd v započaté sezóně. Tentokrát v rámci již čtvrého kola Chance ligy navštíví stadion v Jihlavě, kam se Kadaňští podívají po roční pauze. Hokejová Dukla si loňskou sezónu okusila extraligovou soutěž, ale po barážových bojích, které sváděla s Litvínovem, Karlovými Vary a Kladnem, se ocitla opět v první lize. Utkání startuje na Horáckém zimním stadioně v 17:30.

JIHLAVA PO ROCE ZPĚT V PRVOLIGOVÉ SOUTĚŽI

Jihlava si na sezónu 2017/2018 vybojovala po třinácti letech místo v extraligové soutěži. Po skončení základní části Tipsport extraligy však skončila na předposledním třináctém místě. Následně v play-out zápasech bojovala o umístění s Chomutovem, Mladou Boleslaví a Litvínovem. Ani tato etapa se nevyvedla a hokejová Dukla se umístila na třetím místě. Spolu s Litvínovem ji čekal kolotoč zápasů s prvoligovými týmy, kterým se naopak v prvoligové soutěži dařilo. Jednalo se o Kladno a Karlovy Vary. Tato série dvanácti zápasů rozhodla o sestupu Jihlavských zpět do první ligy a naopak postupu Karlových Varů znovu do Tipsport extraligy. Jihlava na konci boje nasbírala devatenáct bodů. Stačil by bod a mohlo být vše jinak.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC DUKLA JIHLAVA 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Jihlavští zamíří odehrát 3. kolo Chance ligy do Prostějova, odkud nakonec odjížděli bez bodového zisku. Po deseti minutách hry se nechala Jihlava vyloučit, čehož využili domácí a po minutě skórovali. Radek Prokeš svou gólovou střelou otevřel skóre utkání a poslal Jestřáby do vedení 1:0. Pár minut nato ale bylo srovnáno na 1:1. O to se postaral Tomáš Harkabus. Necelých osm minut od začátku druhé třetiny se prosadil domácí Tomáš Divíšek a poslal svůj tým znovu do vedení – 2:1. Ze strany Jihlavy opět přišlo srovnání stavu na 2:2, o které se zasloužil Tomáš Čachotský. Rozhodující branka zápasu padla v devětačtyřicáté minutě v čele s Davidem Dvořáčkem – 3:2.

Poslední sestava HC Dukla Jihlava:

Lundström – Pohl, Kajínek, Půža, Suchánek, Štebih, Štindl, Mareš - Dostálek, Zeman, Čachotský – Anděl, Skořepa, Pekr - Harkabus, Osmík, Hrníčko - Chlubna, Hlinka, Čermák.

SK TRHAČI KADAŇ – HC BENÁTKY NAD JIZEROU 6:7PP (0:1, 2:3, 4:2 - 0:1)

Trhači přivítali v témže kole soupeře z Benátek nad Jizerou. Ten také jako první zasáhl do zápasu, když Daniel Špaček propálil Petra Hamalčíka – 0:1. Trhači srovnali skóre v následující dvacetiminutovce, když využili přesilové hry. Filip Helt střelou k tyči vyrovnal na 1:1. V té samé minutě však hostující hráč Jan Šír poslal opět svůj tým do vedení – 1:2. Dvě minuty nato už Benátky nad Jizerou vedly o dvě branky, o což se postaral Radek Duda – 1:3. Ondřej Šulek svou gólovou střelou ale náskok snížil pár minut nato, a Trhači tak prohrávali už jen o jednu branku 2:3. V devětatřicáté minutě stačil znovu obnovit dvougólový náskok 2:4 Ondřej Chrtek. Kolotoč branek odstartoval třetí částí, ve které padlo hned šest branek. V jednačtyřicáté minutě snížil na 3:4 František Wágner, který tečoval střelu Lukáše Klímy od modré čáry. Právě Lukáš Klíma následně srovnal stav zápasu na 4:4 střelou pod horní tyč. V osmačtyřicáté minutě řádili opět hosté a Daniel Špaček zařídil opět vedení Benátek nad Jizerou – 4:5. Odpověď Trhačů netrvala dlouho. Necelá minuta stačila Filipu Heltovi k druhé brance – 5:5. Svou druhou branku přidal proti Benáteckým také Lukáš Klíma a poslal Trhače poprvé v duelu do vedení 6:5. To však nebylo definitivní, jelikož se hostům v čele s Danielem Špačkem podařilo srovnat deset vteřin před koncem třetí části. Právě benátecký střelec s hattrickem na kontě přidal i čtvrtou branku, a to už v prodloužení, a rozhodl tak o osudu obou týmů.

Hamalčík – Szathmáry, Kadeřávek, Grebeňuk, Janeba, Popela, Kachyňa, Franc – Wágner, Kůs, Klíma – Müller, Říha, Rezek – Šulek, Tupý, Helt – Svoboda, Rindoš..

ZMĚNY V JIHLAVSKÉM KÁDRU

Na úvod sezóny podepsali s jihlavským týmem profesionální smlouvu čtyři junioři, a mohou se tak objevit v A-týmu Jihlavy. Jedná se o obránce Lukáše Mareše a Matěje Válu. Dalším je gólman Ondřej Chaloupek. Ten je momentálně brankářskou trojkou. Nejmladším ze čtveřice je Tomáš Chlubna.

Na konci července se k týmu připojil Niklas Lindsröm, jehož Jihlava tehdy podepsala na měsíc. Pětadvacetiletý Švéd má zkušenosti s AHL a loňskou sezónu nastupoval za norský tým Hvidovre Fighters. Na konci následujícího měsíce už měla Jihlava jasno a nabídla mu smlouvu do konce sezóny. Brankářskou dvojici doplnil jednadvacetiletý Jan Brož.

Davida Březinu v jihlavském kádru vystřídal Petr Štindl ze Vsetína. Oba kluby se domluvily na výměně hráčských práv, a David Březina se tak stal hráčem VHK Robe Vsetín.

I Dominik Hrníčko uspěl ve zkoušce a bude tuto sezónu oblékat jihlavský dres. Dvaadvacetiletý útočník převážně doposud působil v Benátkách nad Jizerou.