Poskočí Kadaň na 9.místo?

Jindřich Poledna | 20.01.2012 | |

Poskočí Kadaň na 9.místo?

Po třech důležitých výhrách čeká na kadaňské hokejisty neméně důležitý výjezd do Berouna. Dvanáctý Beroun ztrácí na Severočechy přesně 3 body a boma se bude chtít opět vytáhnout. Již jednou to Medvědům vyšlo a Kadaň má tak svému soupeři co oplácet. V přípravě výhry by totiž Kadaň s nejvězší pravděpodobností poskočila minimálně na devátou příčku tabulky.

 
Kadaň má totiž po 40. kole rovných 50 bodů, devátý Písek má 52 bodů a osmé Litoměřice získaly ještě o bod více. V 41.kole proběhnou následující zápasy:

Beroun - Kadaň
Olomouc - Litoměřice
Hradec Králové - Třebíč
Jihlava - Šumperk
Most - Písek
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou
Chomutov - Havlíčkův Brod

V případě tříbodové výhry Kadaně a pravděpodobného zaškobrtnutí Litoměřic v Olomouci se Kadaň na Litoměřice bodově dotáhne a díky lepšímu skóre je přeskočí v tabulce. Pokud by navíc doma zabojoval i Most proti Písku, mohla by se Kadaň pyšnit po 41.kole krásným 8.místem. Když navíc získá Chomutov doma proti Havlíčkovu Brodu všechny 3 body, mohla by mít Kadaň odstup na sedmou příčku jen 6 bodů. A v následujích 2 zápasech hraje severočeský tým doma, v pondělí hostí Jihlavu a ve středu Šumperk.

Beroun v posledním kole prohlál v Jihlavě 2:5 a tým se pod vedením Miloše Pecky, který před časem v Kadani také trénoval, stále nemůže nadechnout k velkému náporu. Postupně klesá tabulkou a v případě prohry hrozí Medvědům, že se na ně pomalu dotáhne Třebíč. Jenže tým je doma nevyspytatelný, dokázal porazit i lídra z Ústí 5:4 po nájezdech!

Branku Berouna hájí teď především Robert Slipčenko.Ten odchytal i poslední vzájemný zápas odehraný v Kadani. Jeho výsledky nejsou příliš oslnivé, má průměr 3.13 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,54%. V obraně září matador Jaroslav Nedvěd (7+13) a v útoku David Švagrovský (10+14). Zlým mužem týmu je Jiří Hašek (87 trestných minut).

Kadaň v první polovině základní části s Berounem 2x prohrála. Nejdříve doma hned ve 2.kole 2:4 (branky Kadaně vstřelili Fiaka a Chlouba), podruhé v Berouně 3:5 (za Kadaň se trefili Mikšovic, Schmidt a Eiselt). Odveta na kadaňském zimním stadionu byl již povedenější, Severočeši vyhráli 4:2 po brankách Charouska, Nováka, Diviše a Bursíka.

Kadaňští borci si po výhře 7:3 nad Olomoucí věří a doufají, že opět pživezou všechny 3 body. Beroun odehrál svůj poledné soutěžní zápas (proti Jihlavě) v této sestavě:
HC Dukla Jihlava: Slipčenko - Špelda, Barák, Jebavý, Palaščák, Veselý, Nedvěd, Malý, Soldán - Besser, Švagrovský, Kupec, Stromko, Hašek, Vlček, Přibyl, Doležal, Poletín, Žalčík, Žejdl, Klhůfek.

Utkání začíná v sobotu 21.ledna 2012 v 17:30 a pro kadaňské fanoušky, kteří nevyrazí do Berouna, bude připraven tradiční online přenos.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM