Poslední bitva na ledě soupeře

Miroslav Lučan | 18.02.2006 | |

Již k poslednímu zápasu na ledě soupeře zajíždění dnes hráči SK Kadaň na led Berounských Medvědů. V zápase prakticky o nic nejde, pouze o prestiž a o kosmetickou úpravu umístění v tabulce. Kadaňští na svého soupeře ztrácí čtyři body a pokud ho chtějí ještě předstihnout musí bezpodmínečně vyhrát. Očekává se vyrovnaná bitva, čemuž napovídají i poslední vzájemné zápasy. Utkání začíná na ledě Středočechů 18.2.2006 v 17:00 hodin.

Vzájemná bilance zápasů Kadaň – HC Berounští Medvědi

Sezóna 2003/2004

V předminulé sezóně mohl Beroun směrem ke Kadaňským zlomyslně strouhat mrkvičku. Na domácím ledě Kadaň marně vzdorovala soupeři dvakrát. V 1. domácím utkání podlehli Severočeši 3:1. Na ledě soupeře sice vstřelili o gól více, ale výsledek 3:2 pro Beroun opět žádné body Kadaňským nepřinesl. Napodruhé však rozdíl mezi číslem ve skóre domácích a soupeře byl mnohem větší. Kadani se nepovedlo najít recept na, v té době 2. celek I. ligy, Beroun a odjela s porážkou 5:0. V posledním střetnutí tohoto ročníku se vítěz nenašel. Závěrečný hvizd potvrdil výsledek 2:2.

Sezóna 2004/2005

Z posledních let vyplývá, že tým ze severu Čech má Medvědům co vracet. První vzájemný duel se konal na půdě černožlutých a byl to boj do posledního dechu. Po šedesáti minutách ukazovala světelná tabule nerozhodný stav 3:3. Rozhodovalo prodloužení, ve kterém se prosadil Ladislav Slížek a tímto gólem si v tomto utkání připsal hattrick. Druhé utkání se z pohledu Kadaňských hrálo venku, ale opět nevedlo k úspěchu. Medvědi utekli rychle o dva góly, na což hosté nedokázali zareagovat a Beroun zvítězil 4:1. Do třetice všeho dobrého. V Kadani to tento rok s Berounem platilo. Ale rozhodovat muselo opět prodloužení. Nakonec 3:2 pro domácí. Na své horké půdě si v posledním vzájemném měření sil Beroun pohlídal vítězství 3:1. Utkání to bylo pro oba týmy velmi důležité, rozhodovalo se, který z celků v této sezóně okusí příchuť play off.

Sezóna 2005/2006

První utkání odehrané na ledě Severočechů, znamenalo pro Jardu Hübla 3. vychytanou nulu. Gólem před prvním odchodem do šaten rozhodl zápas Lukáš Zika. Tříbodovou pojistku přidal v 46. minutě Zdeněk Tauš a uzavřel tak skóre utkání na 2:0.

I ve druhém zápase vyšel jeden z brankářů s čistým štítem. Tentokráte se ale jednalo o berounského Valenta. Klání bylo rozhodnuto již během 1. třetiny, v níž jediným gólem zajistil vítězství Medvědům Michal Borovanský.

Ve třetím vzájemném měření sil se hrál spíše podprůměrný hokej, za zmínku stojí jen výkony brankářů Hübla a Handla, kteří si nenechali vstřelit branku a utkání skončilo i po prodloužení 0:0.

Výkony Berounských v letošní lize

Rovněž pro Berounské Medvědy je letošní sezóna obrovským zklamáním. I pro ně skončila vidina play off dávno před koncem základní části.

Statistiky

V čele kanadského bodování klubu se drží Petr Šinágl s 21 body, o tři body méně mají na svém kontě Radek Křesťan a Ladislav Vlček. Nejlepším střelcem je s 10 přesnými trefami Radek Křesťan. Jednoznačně nejtrestanějším hráčem je se 120 trestnými minutami Lukáš Filip.

Nejvíce odchytaných zápasů v brance Medvědů má Michal Valent, který si drží průměr 2,19 obdržené branky s úspěšností 93,30%. V posledních zápasech však více příležitostí dostává Roman Handl, jenž si drží průměr 2,83 branky na zápas s úspěšností 93,32%.

Poslední utkání Medvědů

V minulém kole přivítali berounští hokejisté HC VČE Hradec Králové.Zápas desátého celku prvoligové tabulky se sedmým přinesl průměrný hokej a pouhé tři vstřelené góly. Ani jedno z mužstev si příliš netykalo s koncovkou a střelci nechávali vyniknout oba gólmany. Zvláště berounský Michal Valent si pořádně zachytal a pochytal za celých 65 minut čtyřiapadesát soupeřových střel. Utkání skončilo vítězstvím východočechů 1:2 v prodloužení. Jedinou branku Berouna vstřelil Pabiška

Sestavy z posledních utkání

HC Berounští Medvědi: Valent (Handl) - Filip, Vejvoda, Vaněček, Štrach, Braniš, Trojovský - Sakata, Šinágl, Tvrzník - Horčička, Křesťan, Novotný - Vrbata, Pabiška, Stibůrek - Hluchý, Frolík, Vlček.

SK Kadaň: Hübl - Hlubuček, Hlavatý, Lašek, Kloz, Plaček - Žák, Derfler, Postl - Zika, Hlusička, Polanský - Hubínek, Tauš, Krpenský - Stehlík, Valčák, Moro