Poslední výjezd, Trhači míří do Litoměřic

Sabina Nováková | 22.02.2019 | |

L i t o m ě ř i c e / K a d a ň - Poslední výjezd v rámci devětapadesátého kola Chance ligy je tu. Trhači v něm zavítají na led HC Stadion Litoměřice. Kadaň v posledním kole doma proti Třebíči vedla, nakonec ale v poslední části inkasovala pět branek a padla. Stadion předvedl vyrovnaný začátek na ledě Prostějova, nakonec ho čekal stejný osud jako černožluté. Obě mužstva tak z posledního kola nevytěžila jediný bod. Utkání startuje v 17 hodin!

STADION BALANCUJE NA OSMÉ PŘÍČCE

Severočeši se momentálně drží na osmém místě tabulky a mají před sebou poslední dvě utkání. Aby se udrželi na postupové pozici, musí obě klání otočit ve svůj prospěch, jelikož dva body na ně ztrácí Frýdek-Místek na devátém místě. Bude tak nutné prolomit čtyřzápasovou sérii porážek. Naposledy se Litoměřickým podařilo těsně zvítězit 13. února na domácím ledě proti pražské Slavii 4:3. Následovaly již zmíněné čtyři bodové ztráty. Nejprve Stadion padl na ledě Vsetína 0:2 a následně nezvládl střetnutí s Přerovem 1:3. Litoměřická družina vytěžila ze zápasu s českobudějovickým Motorem alespoň jeden bod za neúspěch až v samostatných nájezdech 3:4. Nakonec nezvládla výjezd na led prostějovských Jestřábů, kde přes vyrovnanou první část nakonec padla 2:4.

ANI JEDEN Z CELKŮ V PŘEDCHOZÍM KOLE NEBODOVAL

Litoměřičtí se v rámci osmapadesátého kola vydali do Prostějova. Úvodní třetina přinesla přesné střely na obou stranách, a tak se v druhé části hrálo od začátku. Do vedení se ve třiadvacáté minutě poslali Jestřábi. Srovnat sice Litoměřice stačily, avšak domácí hokejisté si vybojovali tříbodové vítězství dalšími dvěma brankami – 4:2.

Poslední sestava HC Stadion Litoměřice:

Michajlov – Marcel, Pavlas, Strejček, Smetana, Dluhoš, Jebavý, Klejna – Kadlec, Jícha, Voženílek – Jánský, Merta, Ščegolkov – Jirásek, Štohanzl, Průžek – Kropáček, Sklenář.

Ačkoliv si Třebíčští vytvořili jednobrankový náskok hned ve čtvrté minutě večera, Kadaňští během necelých dvou minut předvedli před domácím publikem obrat na 2:1. Prostřední dějství ale bylo v režii Horácké Slavie, která srovnala a následně vedla o jeden gól. V závěrečné dvacetiminutovce hostující kádr Kadani nasázel dalších pět přesných střel, díky kterým si připsal tři body do tabulky. V poslední třetině se prosadil mimo jiné ještě třetí kadaňský hráč, Filip Eliáš. Konečné skóre na světelné tabuli bylo 3:8.

Lukeš – Novák, Šefl, Eliáš, Hajič, Foltýn, Cestr, Uřídil – Konášek, Kůs, Wágner – M. Zabloudil, Tupý, J. Svoboda – Maršoun, Rindoš, Homer – Z. Zabloudil, Sommer, Vašíček.

POSLEDNÍ SETKÁNÍ SEVEROČECHŮ

Svěřenci Davida Bruka a Daniela Tvrzníka se s Kadaní naposledy střetli ve čtyřiačtyřicátém kole. První perioda branku nepřinesla. Situaci se rozhodl změnit Tomáš Hajič v osmadvacáté minutě. Vedení si však Trhači nechali ukrást v poslední dvacetiminutovce, ve které se Litoměřičtí prosadili hned dvakrát. Zápas tak skončil výhrou hostujících hráčů 2:1.