Michal Oliverius. Ten se za ostravský celek docela chytil, v devíti zápasech si připsal 2 branky a 3 asistence." />

Posune se Kadaň na 9. příčku tabulky?

Jindřich Poledna | 08.02.2006 | |

Po dohrávce v Prostějově se dostala Kadaň na desátý schod prvoligové tabulky a případné středeční vítězství jí může vysadit ještě o kousek výše. Sareza v pondělí prohrála v předehrávaném utkání 52.kola a případný kolaps na severu Čech jí již nadobro odřízne od osmé příčky. Naopak kadaňská "teoretická" šance by žila dál. V dresu Sarezy se kadaňskému publiku představí Michal Oliverius. Ten se za ostravský celek docela chytil, v devíti zápasech si připsal 2 branky a 3 asistence.

Vzájemná bilance zápasů Kadaň – Ostrava

Sezóna 2005/2006

Domácí prostředí výhodou! Tak by se dala popsat jednou větou letošní bilance mezi Sarezou a Kadaní. Na první klání ostravští fanoušci velmi rádi vzpomínají. Při příchodu na stadion totiž nemuseli vyndávat peněženky, vstup byl zdarma. Obě mužstva si zpočátku jasně rozdělila role. Sareza zkoušela sehranost kadaňské obrany a ta pro změnu mařila veškeré snahy o přiblížení k hostujícímu muži s maskou. Výsledkem toho byly po čtyřiceti minutách dvě nuly na světelné tabuli. Ani jeden z gólmanů nehodlal kapitulovat jako první. V závěrečné třetině se mohla Kadaň ujmout vedení jen chvíli po prvním hvizdu. Paradoxně se o gól málem postaral ostravský Baranyk, který dovezl puk před domácí svatyni a nechtěně ho nabídl kadaňskému Zikovi. Od té chvíle Severočeši tušili, že výhra není nesplnitelný úkol a rozlétli se po celém kluzišti. V okamžiku, kdy již celý stadion pouze odpočítával vteřiny k prodloužení se puk dostal na hokejku Mlekovi, který nečekaně rozhodl o vítězství Ostravy 1:0.

Podruhé se hrálo na severu Čech, kde zůstaly i tři body. Na utkání si bude velmi dobře pamatovat Petr Derfler, i když na ledě pobyl jen krátce. V sedmé minutě po faulu kolenem opustil led za asistence svých spoluhráčů a na jeho návrat do černožlutého dresu se v Kadani stále čeká. Zápas to byl velmi nervózní. Čtyři minuty před první přestávkou se chopila vedení Ostrava. Druhá třetina byla plná usilovné práce dopracovat puk až za brankovou čáru. V ochozech se sice tajil dech, ale vyrovnání nepřišlo. Závěrečné dějství ale znamenalo obrat. Odstartovalo ho již neproměněné trestné střílení Oliveriuse. Tvrdek, Kajer a Staněk však do konce duelu již nenechali nic náhodě a Kadaň zvítězila 3:0.

Další domácí výhru si připsala Ostrava těsně před vánocemi. Vedení se ujala v první třetině , když se Pavel Šebesta trefil přesně mezi betony brankáře Hübla. Obě mužstva se pak přetahovala bez gólu více než 25 minut, ale byli to opět domácí, kdo zvedali ruce nad hlavu, přesilovou hru využil Milan Barany. Když se už zdálo, že Severočeši venku nevsítí opět žádný gól, přiživil šance na bod v 59.minutě při power-playLukáš Zika. Kadaň i nadále pokračovala ve hře bez brankáře, což se jí vymstilo, do prázdné klece pečetil na 3:1 Libor Polášek.

Ostrava     -     Kadaň        1:0
Kadaň       -     Ostrava      3:0
Ostrava     -     Kadaň        3:1

Sezóna 2004/2005

Pro Ostravské první sezóna v druhé nejvyšší lize. Navíc donutili všechny při pohledu na výsledkovou tabulku pokývat hlavou na znamení obdivu. Sareza zbořila všechny mýty o tom, že nováček se má v lize nejprve rozkoukávat. Osmá příčka právě před Kadaní mluví za vše. A jak to dopadalo při vzájemných duelech celků z opačných stran republiky? Nerozhodně. Černožlutí, stejně jako jejich soupeř, vyhráli jednou na svém ledě a jednou pokořili soka ve vlastním prostředí.

Ostrava     -     Kadaň        2:0
Kadaň       -     Ostrava      5:3
Ostrava     -     Kadaň        0:3
Kadaň       -     Ostrava      2:4

Výkony Sarezy v letošní lize

Ze začátku měl moravský tým sezónu poměrně dobře rozjetou. O neporazitelnost na domácím ledě ho připravila až ve třináctém kole Jihlava. Do té doby se na ostravském stadionu po šedesáti minutách vždy slavilo. O tom, že doma je to pro Sarezu mnohem lepší, se mohl přesvědčit nejeden tým. Body se ztrácejí před místními fandy jen minimálně.

Jakmile však Ostravští necítí v zádech podporu domácích tribun, začíná být zisk tří bodů velkým problémem, na který bude důležité se zaměřit. Předsezónní cíle trenéra Halouzka byly jasné. Účastnit se play off. Jenže okolí osmé příčky je plné podobně smýšlejících týmů a konkurence je veliká. SAreza je momentálně se 60 body na deváté příčce, na osmou Olomouc jí chybí 9 bodů, na sedmý Hradec Králové bodů deset. Má však již odehrán o jeden zápas navíc, v pondělí prohrála v předehrávaném zápase 52.kola v Jihlavě.

Aktuální stav ostravského kádru

Na ostravské marodce je již od prosince Dušanu Brincko, který léčil své zraněné koleno. Do maratónu zápasů by měl naskočit co nevidět, zápas v Kadani však pravděpodobně ještě nestihne.

Statistiky

Nejvíc vstřelených branek drží na vrcholu kanadského bodování v Ostravě stále Milana Baranyka. Ze soubojů s brankáři vyšel čtrnáctkrát jako ten šťastnější a šestnáctkrát k tomu dopomohl spoluhráči. Milan Baranyk však již do konce sezony bude hájit barvy Dukly Jihlava. Na druhém místě je Pavel Šebesta (12+14), na třetím Dalibor Sochorek (7+16).

Útok nejčastěji podporuje Roman Chatrnúch 14 (1+13). Nejtrestanějším hráčem Sarezy je Milan Ovšák se 100 trestných minut. Svatyni střeží více než spolehlivě mladý Jakub Čech.

Sestavy z posledních utkání

Ostrava: Čech - Pazdera, Kubala, Mocek, Augusta, Vnenk, Ovšák, Buček, Jelínek - Glas, Sochorek, Gelačák - Polášek, Boháč, Oliverius - Foltýn, Holuša, Bokroš - Valušiak, Novák, Badžo

Kadaň:Hübl - Klaus, Hlubuček, Lašek, Plaček, Kloz, Hlavatý, Loučka, Žák, Derfler, Postl, Zika, Valčák, Polanský, Stehlík, Hubínek, Švejda, Tauš