Přeruší černožlutí sérii porážek?

Macháček Jan | 05.01.2007 | |

V sobotu se pokusí Kadanští prolomit sérii porážek a přivést domů body. V ceste jim bude stát předposlední tým z Havlíčkova Brodu. V brance Havlíčkobrodských se již několikrát předvedl juniorský reprezentant Lukáš Hronek. Zda černožlutí prolomí smůlu a najdou recept na soupeřovo brankáře se ukáže v sobotu 6.1 v 17:00 na zimním stadionu v Havlíčkově Brodě.

První sezóna v 1. lize

Začátek ligy a tradiční euforie vedly k ohromujícím výkonům týmu z Havlíčkova Brodu. Celek dokázal porazit například Ústí, Ostravu nebo vybojovat bod z přestřelky s Hradcem Králové. Poté přišlo vystřízlivění, Brodu se přestalo doma dařit. Naopak venku jsou hokejisté Rebelu velmi nebezpečným soupeřem. Pokud prohrají, tak velice těsně. V Ostravě s Olomoucí vybojovali bod.
První vzájemné klání s Kadaní se odehrálo na ledě nováčka. Severočeši před odbitím první poloviny prohrávali 2:0, ale do konce prostředního dějství dokázali bojovným výkonem otočit na 2:3. V 42. minutě domácí vyrovnali, aby 4 minuty před koncem zařídil kadaňské vítězství 3:4 Stehlík.
V druhém souboji na ledě Severočechů bylo vítězství domácích podle slov hlavního trenéra Kadaně “vydřené“. Po první části hry díky přesné přihrávce Slipčenka Polanskému, který nedal střelou zápěstí Nerudovi šanci, odcházeli černožlutí do šaten s jednogólovým náskokem. V druhé části se podařilo havlíčkobrodským vyrovnat. Ve třetí části rozhodl o vítězi Metlička dvěma pohlednými góly.

Výsledek třicátého třetího kola

V tomto kole zajížděl náš soupeř na led sousedního Chomutova. Domácí do utkání vstoupili aktivně a odměnou jim byla vedoucí branka z hole Charouska. Když potom v závěru první třetiny a na začátku druhé nevyužili své velké příležitosti Nosek, Hašek či Šíp udeřili hosté. Nejprve ve dvojnásobné početní výhodě srovnal Petr Jelínek a tentýž hráč využil i následující klasickou výhodu a poslal tak po dvou dějstvích Rebely do těsného vedení 1:2. Hned v úvodu závěrečné části srovnal také v přesilovce Polodna. Ve zbytku třetí třetiny a v celém prodloužení, ačkoliv oba týmy měli dost příležitostí k rozhodnutí, branka nepadla, a tak o vítězi rozhodly samostatné nájezdy. Za Chomutov uspěli Kostourek a následně i Ladislav Boušek a když se za hosty prosadil jediný Jelínek,zvítězili bílomodří 3:2 po samostatných nájezdech.

Novinky z Brodu

PŘÍCHODY

Kormidlo předposledního týmu tabulky převzal bývalý trenér slavistické mládeže Petr Novák. Formou střídavých stratů nastupuje za Rebely pelhřimovský útočník Vojtěch Němec a na hostování do konce sezóny získal klub Michala Borovanského.

ODCHODY

Angažmá naopak vypršelo forvardu Petru Kuklovi a vedení pustilo do Písku na hostování do konce sezóny útočníka Michala Poláka. S týmem se také po neshodách rozešla dlouholetá opora zadních řad Michal Roháčik.

Statistiky

Klubovým statistikám vévodí Vladislav Kubeš letos stihl nastřílet 13 gólů a na dalších 7 přihrál. Následuje ho Petr Jelínek se 17 kanadskými body a 147 trestnými minutami. V Havlíčkově Brodu stálo mezi tyčemi již pětice mužů v masce. Nejvíce zápasů (18) odchytal Stanislav Neruda. Na jeho statistice se vyskytuje mimo jiné průměr obdržených branek pod 4 a úspěšnost zhruba přes 89%. Za zmínku stojí i Martin Růžička, který se do svatyně postavil v 8 kláních. Průměr nad 4 a úspěšnost kolem 86% nedělají obraně Rebelů příliš dobrou vizitku.

Sestavy z posledních utkání

HC Rebel Havlíčkův Brod:Hronek - Kolář, A. Jelínek, Procházka, Šulc, Vašíček, Pavlík, Krpálek, Kubeš - Čermák, Němec, Borovanský - P. Jelínek, Havel, Varga - Kreuzer, Ondráček, Třetina - Matušík, Fábry, Jonáš

SK Kadaň:Slipčenko - Pospíšil, Pulpán, Spitzer, Staněk, Hlubuček, Hlavatý, Chotaš, Hlusička - Stavenský, Stehlík, Metlička - Heřman, Fink, Kajer - Polanský, Derfler, Postl - Pražák, Veverka, Krpenský