Přichází čas na odvetu s Vrchlabím

Jakub Coufal | 16.10.2007 | |

Po prohře na ledě favorita z Mladé Boleslavi se Kadaň vydá tentokrát do Krkonoš. V rámci 13. kola 1. ligy zavítá na led nováčka souteže HC Vrchlabí, které v letošním ročníku zatím předvádí velice slibné výkony. Pro Kadaň by naopak mohl hrát fakt, že Vrchlabští hrají venku lépe nežli doma. Zároveň prohra Kadaňských na domácím ledě z 1. vzájemného klání zajišťuje pro černožluté velkou motivaci k nadcházející odvetě. Případnými body by si Kadaň udržela na uzdě nejbližší soupeře v tabulce Hradec a Brod, kteří by jí tak nestačili případně příliš pláchnout. Zda Kadaň využije nevýrazných domácích výsledků Vrchlabí se ukáže ve středu 17. října od 18:00 v Krkonoších.

Nejvyšší prohra 0:3 (doma s Boleslaví)
Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek (8+6)
Nejlepší střelec Kamil Tvrdek (8+6)
Pajič Rok (8+5)
Nejvíce asistencí Daniel Brynecký (2+7)
Úspěšnost gólmanů Pavel Falta (93,22%)
Průměr obdržených branek Pavel Falta (2,13)
* výhra - výhra prodl. - prohra prodl. - prohra

Aktuálně z kádru Vrchlabských

Překvapivě dobrý start ligy předvedl nováček soutěže a v dobrých výkonech pokračuje i nadále. Důkazem je současné 3. místo v tabulce a pouhé 4 prohry, z nichž jedna nastala až v prodloužení. Přesto je zajímavé, že se Vrchlabí daří zatím více na cizích kluzištích než v domácím prostředí. Poslední vítězství v normální hrací době z DD Elektromont Arény proti Havlíčkovu Brodu je již téměř měsíc staré. Z Krkonoš si v poslední době body vezli například Hradečtí, Chomutovští či Mladoboleslavští. Jistá šance se tak naskýtá bezesporu i pro Kadaň.

Poslední vzájemný zápas

Máme co vracet. Přesně takovými slovy lze charakterizovat úvodní měření sil mezi Kadaní a nováčkem soutěže. Kadaň začala aktivněji, v přesilové hře se hrnula do útoku, ale když nevyužila žádnou z šancí, ujeli už v 5. minutě hosté. Když o 4 minuty později přidalo Vrchlabí další gól, stihli černožlutí do konce třetiny pouze snížit na 1:2. V prostřední části se Kadaň cpala do útoku, ubránila dokonce podruhé dvojnásobné oslabení, avšak gól ze strany domácích ne a ne přijít. Kadaň tak do poslední dvacetiminutovky šla s taktikou, při které chtěla počkat na chybu soupeře. Ta skutečně přišla 10 minut před koncem. Kajer s Postlem nájezd 2 na 1 nevyužili, aby o chvíli později hosté podobnou akci zakončili o něco lépe. Poslední hřebík do zklamaného kádru domácích přišel v 53. minutě, kdy Vrchlabí zvýšilo na konečných 1:4.

Sestavy z minulých kol

SK Kadaň: Hanuljak (Stejskal) - Spitzer, Poživil, Vaněček, Pospíšil, Hlubuček, Mašek, Kocek, Hlavatý - Polanský, Fink, Derfler, Pražák, Kýhos, Duba, Hlusička, Veverka, Kajer, Bauer, Kadlec M., Chyba

HC Vrchlabí: Ševčík - Rýgl, Vála, Matějíček, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Kříž, Horčička, Plodek - Přeučil, Gengel, Jech - Bárta, O. Hruška, D. Špaček