Přivezeme body z Havířova?

Filip De Bolle | 19.09.2014 | |

K a d a ň - Kadaňští cestují v 5. kole na horkou půdu do Havířova. Podaří se jim navázat na výkon z Benátek a přivézt 3 body? Naopak Havířov bude chtít odčinit poslední domácí utkání, ve kterém inkasoval 5 branek a podlehl Rytířům 2:5. Utkání bude na havířovském zimním stadionu rozehráno v sobotu 20.9. v 17 hodin, připraven bude online přenos.

Havířov zakončuje sérii domácích zápasů. V prvním přivítal Salith Šumperk, který přehrál rozdílem třídy a zvítězil 6:2. V zápase se blýskl čtyřmi body Vojtěch Tomi za dvě branky a dvě nahrávky. Následně tuto středu podlehl Rytířům z Kladna. Domácí dlouho vzdorovali, ovšem tři branky ve druhé třetině zajistily hostům tři body.

Černožlutým se venku doposud dařilo. Z ledu Benátek nad Jizerou přivezli za výhru 3:2 tři body. Kadaňští byli dvě třetiny lepším celkem a brankami Jíry, Charouska a Kadlece kontrolovali hru. Hosté nehodili flintu do žita a dvěma brankami v první polovině třetí části zdramatizovali zápas. Díky dobré defenzivní práci však tři body přeci jen skončily v Kadani.

V posledním zápase přivítali kadaňští na svém ledě Ústí nad Labem. Slovan vyškolil domácí z produktivity a po 23 minutách se ujal vedení 3:0. Černožlutí ukázali, že i přes špatný začátek není nic ztraceno a brankami Šagáta, Chlouby a Tona vyrovnali skóre. Radost vydržela domácím jen minutu. V rozmezí dvanácti sekund se trefil Roubík a Kloz a vrátil hostům vedení. Domácí už pouze snížili zásluhou Hejcmana a ani závěrečný tlak, při kterém visela branka ve vzduchu, na výsledku nic nezměnil.

Havířov se doposud řídil heslem, že nejlepší obranou je útok. Ve čtyřech zápasech nastřílel 14 branek. Největší zásluhu má Vojtěch Tomi, dvacetiletý útočník, který se díky 3 brankám a 7 kanadským bodům drží na špici jak střelců, tak kanadského bodování celé 1. ligy. Se třemi brankami mu v tabulce střelců sekunduje Radim Haas. Havířovskou předností naopak není defenziva, která inkasovala 14 branek. Doposud v každém zápase inkasovali alespoň dvě branky.

Za zmínku stojí divácká návštěva. V pondělí na zápas proti Šumperku dorazilo přes 2000 lidí, na Kladno pak téměř 3000. Díky věrným fanouškům patří Havířovu druhá příčka v domácí návštěvnosti!

Lukáš Daneček - 4 zápasy, úspěšnost 85,71% ÚSPĚŠNOST BRANKÁŘE

Sestava našeho soupeře z posledního zápasu proti Kladnu AZ Havířov: Daneček L. (od 33. Matoušek) – Bezuška, Dresler, Krisl, Horák, Bahounek, Ostrčil, Repe, Lenďák – Jiránek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Tomi – Matějek, Haas, Říčka – Kolouch, Rimmel, Kucsera