První domácí boj v roce 2018 bude proti Třebíči

Sabina Nováková | 05.01.2018 | |

K a d a ň – Trhači v rámci 37. kola WSM Ligy přivítají na svém ledě SK Slavii Horáckou Třebíč. První domácí zápas v roce 2018 startuje v sobotu 6. ledna v 17 hodin. Kadaň poslední klání odehrála na ledě Vsetína, kde bohužel vysoko prohrála. Naproti tomu soupeř na domácí půdě porazil Jestřáby z Prostějova.

VÝSLEDKY JAKO NA HOUPAČCE

Horácká Slavia, která se momentálně drží na sedmém místě v tabulce, odstartovala ve čtyřiadvacátém kole sedmizápasovou vítěznou šňůru právě s Kadaní, kterou zdolala 4:2. Následovala úspěšná utkání ve Frýdku-Místku 4:1, proti Vsetínu 2:0. Dále na domácím ledě porazila Benátky nad Jizerou 3:1. Dvojici utkání zvládli Třebíčští až v samostatných nájezdech, a to proti Ústí nad Labem 4:3 a v Karlových Varech 3:2. Ani zápas s Kladnem nerozhodlo klasických šedesát minut a nadcházející soupeř Trhačů zvítězil až v prodloužení 4:3.

Od této chvíle na tom byl soupeř jako na houpačce. Prohru střídá výhra a naopak. První ztrátu svěřenci Martin Sobotky zaznamenali v Přerově, kde padli za vysokého stavu 0:4. Další klání dopadlo lépe pro Třebíč, když 4:2 vyhrála nad Litoměřicemi. Za stavu 1:4 odjížděly Bílé hvězdy z pražské Slavie a chuť si napravily výhrou 3:2 nad Havířovem. Znovu po vítězství přišla porážka. Tentokrát nestačil tým z Vysočiny na České Budějovice těsným výsledkem 1:2. Posledním odehraným a zároveň prvním kláním v roce 2018 bylo pro Horáckou Slavii právě to s Prostějovem, které zvládla úspěšně 4:2.

VZÁJEMNÉ STŘETY V SEZÓNĚ 2017/2018

První setkání obou týmů proběhlo v rámci 11. kola WSM ligy. Větší štěstí měli právě Trhači, pro které to byla teprve druhá výhra. Kadaňští si nahnali náskok 2:0 zásluhou Nicolase Hlavy a Jana Havla. Soupeř ale v poslední části duelu zabojoval a srovnal na 2:2. O obě branky se postaral forvard Richard Diviš. Konečného slova se chopil Darek Hejcman a zařídil tak tříbodovou výhru Trhačů – 3:2.

Podruhé se tři body přiklonily na stranu Třebíče, která před domácím publikem obstála za stavu 4:2. Domácí již po první periodě vedli 3:0 zásluhou tref Dalimila Mikysky, Tadeáše Krále a Karla Nedbala. V následující třetině se proto rozhodl pro změnu Nicolas Hlava a snížil na 1:3. Dalimil Mikyska ale skóroval podruhé v utkání, čímž vrátil Horácké Slavii třígólové vedení. V polovině téže části snížil na 2:4 znovu Nicolas Hlava, ale to bylo od obou týmů až do konce večera vše.

DEBAKL PRO KADAŇ

Černožlutí svůj první zápas v novém roce nezapočali zrovna nejlépe. Ve Vsetíně nestačili na soupeře a inkasovali celkem jedenáct branek. Sami Trhači nevstřelili ani jeden, a tak se vraceli bez bodového zisku i bez vstřelené branky.

Dvořák (18. Spěšný) – Trefný, Černý, Blaha, Šesták, Kadeřávek, Szathmáry, Cestr – Kůs, Hejcman, Krejčiřík – Procházka, Havlíček, Chlán – Tupý, Rindoš, Wágner – Macháček.

HORÁCKÁ SLAVIA OTOČILA UTKÁNÍ

Po první dvacetiminutovce se zdálo, že bude mít lépe do zápasu našlápnuto soupeř. První střelcem se totiž stal prostějovský Ladislav Havlík. Ve druhé části klání však Třebíč jasně dala najevo, kdo bude na koni až do konce zápasu. Zvládla totiž za dvacet minut poslat čtyři góly za záda Jakuba Neužila. O vedení 4:1 se postarali David Dolníček, Adam Garajský, Silvester Kusko a Karel Nedbal. V poslední třetině se v pětapadesáté minutě stačil prosadit už jen Tomáš Divíšek, který snížil náskok soupeře na 2:4.