Rebelové přijíždějí do Kadaně ukázat své umění

Jakub Coufal | 05.12.2008 | |

Poslední měření sil sehrají Kadaňští v úvodní části soutěže. Jako každý zápas, i dnes půjde především o body. Malým zpestřením navíc je, že po odehrání celého kola bude důležité pořadí na sudých a lichých místech. Teprve poté se každý celek dozví své nadcházející soupeře. Rebelové se momentálně pohybují na 8. pozici s 6 bodovým náskokem na Kadaň. Severočeši se tak nacházejí v podobné situaci, jako před zápasem s Mostem. Přípádná výhra by je výrazně přiblížila svému soupeři a potažmo i velice příjemné pozici v tabulce. Bitva o každý metr ledu začne v sobotu od 17:00 v Kadani.

Aktuální stav kádru

Havlíčkův Brod předvádí doposavad kvalitní hru, která se projevuje na jeho tabulkovém hodnocení. V poslední době sice Rebelové ztráceli body o něco častěji, přesto jim to zatím neubírá nic na dobře rozjetých výkonech. Havlíčkobrodští se momentálně nacházejí na 8. místě ligy, mohou být tedy spokojení. Přesto je třeba neustále pracovat a neusnout na vavřínech. Konkurence ve středu tabulky je veliká a nikdy nespí.

Kanadskému bodování týmu dominuje Miroslav Třetina (12+11). Pouze o jedinou branku méně má na svém kontě Tomáš Svoboda (11+9). Za dvorního asistenta se pak v neposlední řadě může považovat Michal Borovanský (7+12).
O post jedničky se téměř rovným shorným počtem zápasů dělí dvojice mužů s maskou. O něco lepší statistiky má Stanislav Neruda. Průměr 2 branky a úspěšnost přes 93% je hodně kvalitní vizitkou všem nepřátelům. Jeho kolega Jaroslav Suchan se může chlubit úspěšností okolo 90%.

Odehraná utkání v lize

Z posledních odehraných klání muselo být největším zklamáním právě to poslední, které se uskutečnilo na ledě Brodu. Celek z Benátek vyloženě zaskočil domácí hokejisty a odvezl si překvapivé 3 body za výhru 1:4. Oproti tomu Rebelové přesvědčují, že na cizích kluzištích rozhodně hrát umějí. O houževnatosti Havlíčkobrodských se přesvědčili kupříkladu hráči Poruby či Jihlavy.

Vzájemná utkání

Vzájemný duel na ledě Brodu se nesl ve vyrovnaném duchu. Kadaňští odjížděli do Kotliny s touhou odčinit víkendový domácí neúspěch. Hned v úvodu se jim snaha vyplatila. Freiberg uplatnil důraz před brankou a poslal černožluté do vedení. Rebelům se však podařilo z přesilové hry vyrovnat. Ani jeden z týmů přes vyložené šance nedokázal jít do vedení, gólmani ukazovali své kvality. Rozhodnout musela 3. třetina. Ve 45. minutě využil přesilovku Šíp. Domácí přes chvílemi drtivý tlak v závěru ničil svými kouzly Hanuljak. I jeho zásluhou skončilo utkání vítězstvím SK Kadaň 1:2.

Sestava z posledního utkání

Suchan (Neruda) - Vyhlídal, Šulc, Jebavý, Pavlík, A. Jelínek, Špelda, Soldán - Hadrava, Endál, Kubeš, Křišťan, Vojtěch Němec, Dušátko, Holec, Stromko, Třetina, Varga, Zohorna, Ondráček, Svoboda