Rozjetá Kadaň přivítá draky ze Šumperka

Jindřich Poledna | 25.10.2011 | |

Po zasloužené výhře proti Dukle přivítá Kadaň v příštím zápase hokejisty Šumperka. Ti nám ve 4.kole dovolili odvézt jediný bod, když nás porazili 4:3 po samostatných nájezdech. Tato situace by se v Kadani již neměla opakovat, naši hráči chtějí potvrdit výborný výkon proti Jihlavě a udržet si osmou příčku prvoligové tabulky. Utkání začíná ve středu 26.října v 18 hodin a všichni fanoušci jsou srdečně zvání!

Šumperk se momentálně nachází na 11.místě tabulky se ziskem 17 bodů. Jeho bilance je vyloženě záporná, tým dal 46 branek, ale dostal jich 70, což je nejvíc ze všech týmů. Šumperku se venku nedaří, paradoxně jediné body přivezl Salith z Chomutova.

Jedničkou mezi šumperskými tyčemi je Tomáš Štůrala. V této sezóně odchytal 509 minut, dostal 35 branek, má úspěšnost 88,67% a průměr 4,13 branky na zápas. Nejlepším obráncem je zatím Tomáš Sedlák (3+3). Nejlepším střelcem Šumperka je Michal Velecký (9+3), k této statistice mu stačilo je 14 zápasů. Nejtrestanějším hráčem Salithu je obránce Aleš Holík se 36 trestnými minutami.

Šumperk odehrál poslední utkání na svém ledním stadioně a hrál právě proti Chomutovu, odkud si přivezl jediné body z venku. Role se sice vyměnily, Chomutov tentokráte na Moravě vyhrál, také v prodloužení, přesto vykřesali domácí proti favoritovi jeden bod. Chomutov vyhrál 3:2 v prodloužení.

Sestava našeho příštího soupeře z posledního utkání proti Chomutovu:
HC Salith Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Sedlák, Pastor, Křetínský, Tesařík, Drtil - Plášek, Meluzín, Cink - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Duba, Haas - Stejskal, Matějka, Vrána