Sahali jsme po bodu, je škoda, že jsme ho nevybojovali, má jasno brankář Tomáš Král

Tereza Doksanská | 18.09.2016 | |

Sahali jsme po bodu, je škoda, že jsme ho nevybojovali, má jasno brankář Tomáš Král

Kadaň - Do těžkého zápasu proti Českým Budějovicím nastoupil do brány Tomáš Král, na kterého šlo nespočet střel, avšak inkasoval pouze dvě branky. V zápase se předvedl skvělými zákroky.

 

Tomáši, máte za sebou těžké utkání, které jste prohráli 2:1, jaké máte pocity?
Tak je to škoda, že jsme nevyhráli. Budějovice byly dneska favorit zápasu a my jsme se s tím docela statečně poprali a sahali jsme po bodu, je škoda, že jsme ho nevybojovali s takovýmhle soupeřem. Bylo to blízko a bod by se určitě hodil.

Byly Budějovice těžkým protivníkem, že?
Budějovice patří k jedním z favoritů WSM ligy, takže to byl jeden z nejtěžších soupeřů.

Jak jste viděl druhou branku?
My jsme trošku zaspali, nechali jsme si na druhé tyči volného hráče, který dostal křižnou nahrávku a z první to trefil výborně k tyči a nestihl jsem se tam přesunout, což mě mrzí.

Měl jste dneska hodně práce, že? Budějovičtí na Vás vyslali mnoho střel…
Je to tak, počítal jsem s tím. Na zápas jsem se těšil, protože jsem věděl, že to bude těžký zápas. Mě hokej baví, když mám práci a když jí nemám, tak mě to nebaví. Užíval jsem si to a je škoda, že jsme nevybojovali alespoň bod.

Jak moc Vám pomáhají obránci?
Pomáhají tak, jak mohou. Dneska se snažili blokovat střely, Tejny (Dominik Tejnor) tam zblokoval neskutečnou ránu, kterou bych nechtěl dostat tak jako on. Musím mu poděkovat. Určitě jsme bojovali a bod jsme si zasloužili.

Byl v Motoru někdo, kdo byl před brankou nepříjemný?
Oni mají dobré přesilové hry, tu první branku dali zrovna z ní, kdy to někdo předemnou tečoval. Proti takovému soupeři je potřeba nebýt často vylučovaní, protože oni jsou v těch situacích silní. Před bránou mají vždy někoho silného na dorážku nebo na teč, takže si to musíme hlídat.

Víte, zda budete chytat v dalším utkání nebo je to tabu?
Nyní jsem odchytal tři utkání v řadě v Kadani a zatím další plán nevím. Uvidím, co mi řeknou v Chomutově a určitě se budu těšit sem.

Ve středu jedete do Benátek, co od zápasu očekáváte?
To je zápas, ve kterém bychom měli body vybojovat. V Benátkách je to vždy hrozně těžké, nikdy se neví, s kým nastoupí, jestli Liberec nebo Mladá Boleslav někoho pustí. Je to určitě těžký soupeř, který výborně brání, bude to těžký zápas, ve kterém se budeme snažit přivést body.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM