"Snad nám to pomůže a nastartujeme novou vítěznou sérii," říká kapitán Martin Szakal

Marcel Holl, Ondřej Holl | 07.01.2014 | |

K a d a ň - Po sobotní výhře na ledě Berouna si černožlutí připsali další vítězství v novém roce. Na domácím ledě se jim povedlo otočit nepříznivý vývoj a zvítězit 3:1 proti jihlavské Dukle. Zápas se nesl v dobrém tempu a v závěru poslední třetiny viděli diváci i pěstní souboje. Jedním z účastníků bitky byl i kapitán Martin Szakal, kterého jsme po pondělním utkání vyzpovídali.

V první třetině byla aktivnější Dukla, která také šla v páté minutě do vedení. Po přihrávce Filipa Semana se prosadil Michal Důras, který umístil puk k pravé tyčce. Domácím hráčům se nedařilo pořádně ohrozit branku, kterou hájil zkušený Lukáš Sáblík. Ve druhé periodě byli aktivnější domácí hokejisté, kterým se také povedlo ve třiatřicáté minutě vyrovnat stav utkání. Postaral se o to mladý Jakub Chrpa, který objel Sáblíkovu branku a zavěsil. Své šance měla i Jihlava, ale nedokázal je využít a tak byl stav nerozhodný. Ve třetí třetině přelomila Kadaň utkání na svou stranu. O domácí výhře rozhodlo dvacet vteřin ve 47. minutě. O rychlé dvě branky se postaral Račuk s Tonem. Dalším důležitým článkem kadaňské výhry byl vynikající Matúš Kostúr. „Zápas jsme sehráli velice dobře, si myslím. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a napadali nám tam góly. Dali jsme víc jak jeden gól, což je dobré a snad se od toho odrazíme,“ řekl po utkání kapitán Szakal.

V sobotním zápase na ledě Berouna bylo rozhodujícím faktorem časté vyloučení kadaňských hokejistů. V domácím pondělním zápase tomu ale tak nebylo. „Rozhodla disciplína, že jsme nebyli mockrát venku, jako minulý zápas v Berouně. A dali jsme tři góly a to je hlavní,“ hledal rozhodující moment střetnutí Szakal.

V novém kalendářním roce se Kadani daří. Ze šesti možných bodů si jich na své konto připsala pět. Mohlo by se zdá,že smolná série, která tým provázela od listopadu do Vánoc je přerušena. „Doufám, že ano. Snad nastartujeme novou sérii, která bude vítězná. Teď jedeme do Benátek a tam to musíme potvrdit. A poté máme doma Most, tak snad vyhrajeme.“

Právě až další zápasy v tomto týdnu ukáží, zda tomu tak skutečně je. Nejprve ve středu se utká Kadaň s Benátkami n/J, která jsou aktuálně na osmé postupové pozici pro play-off. Sportovní klub ztrácí na libereckou farmu šest bodů, kdyby se mu podařilo soupeře porazit, stáhl by ztrátu na tří bodový rozdíl. Poté v sobotu přijede do Kadaně nedaleký Most, tudíž to bude třetí derby v tomto ročníku v mistrovské soutěži. Co od obou zápasů očekává Martin Szakal? „Minimálně pět bodů.“ (smích)

Závěr pondělního utkání s Jihlavou okořenilo několik potyček v té největší se utkal právě Martin Szakal. Soupeřem mu byl jihlavský útočník Ondřej Malec. „Šli jsme na buly, vyhráli jsme ho a on mi dal zezadu pěstí. Bylo to takové srabácké, asi ho tam poslal trenér. Asi to takhle dělají, když prohrají, že neunesou porážku a nedá se nic dělat,“ ohlíží se za vyhroceným závěrem střetnutí 37.kola kadaňský kapitán.