Souboj dvou "K" před 14denní pauzou

Sabina Nováková | 09.10.2020 | |

Souboj dvou

K o l í n / K a d a ň - Poslední utkání na nějaký čas, v pořadí 10. kolo Chance ligy, Trhači odehrají na ledě nováčka, a tedy Kolína. Koronavirové záležitosti odložily Severočechům poslední dvě kola, a tak se na ledě ukáží až po týdnu odmlky. Jestli navážou na úspěch nad Benátkami nad Jizerou, můžete sledovat na www.onlajny.com nebo permanentkáři zdarma na webu www.hokejkatv.cz. Toto vysílání si však můžete i předplatit.

VYDAŘENÁ PŘÍPRAVA PRO KOZLY

Jakožto jeden ze tří nových kádrů, které se tento ročník představí v prvoligové soutěži, si v přípravě nevedl vůbec špatně. Do sezóny vstoupili Kolínští dvěma venkovními výhrami. Nejprve zdolali Ústí nad Labem 3:1 a nakonec i Kadaň 4:3. První zaváhání přišlo proti druholigovému Táboru, když domácí celek se radoval z vítězství až po samostatných nájezdech 3:2. Dvojice domácích klání ale už zase dopadla pozitivně pro svěřence Petra Martínka. Výsledek 3:0 si připsali nad Havlíčkovým Brodem a výraznou odplatu předvedli proti Táboru – 6:0. Na Benátky nad Jizerou ovšem nenašli onen recept – 2:6. Stejným poměrem skončilo utkání v Havlíčkově Brodě, ale tentokrát šest branek na svém kontě měli Kozlové. Do třetice opět stav 6:2, tentokrát odplata pro Benátecké za předchozí porážku stejným poměrem. A nakonec si SC Kolín připsal druhou výhru nad Trhači 3:2.

VSTUP DO SEZÓNY KOLÍNU NEVYŠEL

Jak dobře vkročili do přípravné fáze, o to hůře dopadlo první utkání v novém ročníku Chance ligy. Středočeši na ledě Rytířů z Kladna padli výrazným rozdílem 1:7. Druhé kolo muselo být bohužel ke stávající covidové situace odloženo, a tak 19. září Kolínští vyjeli do Přerova. Zubři nakonec padli v prodloužení 4:5. Třetí zápas taktéž rozhodovalo prodloužení, tentokrát ale domácí nevyzráli nad Jestřáby z Prostějova 2:3. Zanedlouho se v týmu vyskytl případ onemocnění koronaviru a Kozlové museli přerušit činnost. Po ukončené karanténě se vypravili do Benátek nad Jizerou, kde padli těsně 4:5.

BENÁTKY NAD JIZEROU – KADANÍ PORAŽENÉ, KOLÍNEM NIKOLIV

Družina Petra Martínka se jako poslední utkala s Benáteckými, ti odstartovali první třetinu dvěma brankami, které vsítili během necelých dvou minut. Kozlové ale soupeře nenechali při radosti příliš dlouho, jelikož v téže dvacetiminutovce dokázali srovnat krok. Pět minut před koncem druhého dějství se dokonce poslali do vedení 3:2. Za zhruba minutu bylo vedení hostujícího kádru tatam a Benátky nad Jizerou srovnaly. Přestřelka pokračovala a Kozlové šli do kabin díky brance v poslední minutě prostřední části s jednobrankovým vedením. Jak ovšem domácí začali, a tedy dvěma góly, tak také skončili. V závěrečné periodě Benátečtí srovnali a tři minuty do konce zápasu se stačili poslat do vedení, které jim už do konce závěrečného hvizdu nikdo nesebral.

Poslední sestava SC Kolín:

Sejpal – Kukla, Husa, Muška, Blaha, Pýcha, Váchal, Barták – Král, Šafránek, Jankovský – Stehlík, Zumr, Krejčík – Petržilka, Štohanzl, Síla – Němec, Semirád, Kozák.

To Kadaňští brali z duelu s Benátkami nad Jizerou body, ne však plný počet. Na samém začátku černožlutí vedli o dvě branky. Druhá dvacetiminutovka přinesla po jednom gólu na obou stranách, a tak vedení Kadaně stále trvalo – 3:1. Soupeř ovšem zaťal zuby a ve třetí dvacetiminutovce se na Trhače ještě dotáhl. Na řadu tak přišlo prodloužení, které vítěze nestanovilo. V samostatných nájezdech už ale byli domácí téměř bezchybní a brali druhý bod z utkání do tabulky, díky kterým se odlepili ze dna.

Hanuljak – Kottek, Trefný, Havel, Seemann, Havlín, T. Běhula – M. Svoboda, J. Svoboda, Chlouba – Achmeťanov, Sursov, Koblížek – Z. Zabloudil, Jakub Veselý, Morong – Bucek.