Štěpán Čech: „Nálada v kabině je skvělá.“

Sabina Nováková | 12.01.2020 | |

Štěpán Čech: „Nálada v kabině je skvělá.“

K a d a ň / P r o s t ě j o v - Trhači se tentokrát střetli na domácím ledě s Jestřáby z Prostějova. Poslední střet skončil vítězstvím Trhačů a stejně tak tomu bylo i v rámci sobotního duelu na zimním stadioně v Kadani. Diváci se v první části trefy do černého nedočkali, to ale napravili kadaňští hokejisté v prostřední části. V té se prosadili Roman Chlouba, Štěpán Čech a Jurij Žolobov! Pro nejmladšího z trojice hráčů, Štěpána Čecha, se jednalo o první branku z celkových tří, která padla na domácí půdě!

 

Štěpáne, máte za sebou vítězství nad Prostějovem. Jak zápas hodnotíte?

Myslím, že jsme předvedli dobrý výkon, především týmový. Letos se nám proti Prostějovu daří, nicméně se také potvrdilo i to, že pokud se semkneme a hrajeme jako tým, tak můžeme porazit kohokoliv.

Jak k vašemu gólu na 2:0 došlo?

Dubi (Martin Dubský) v souboji u modré čáry prošťouchl kotouč, který se dostal až ke mně. Udělal jsem kličku před prostějovským obráncem a vystřelil jsem. Pak už jsem jen viděl, jak to tam se štěstím padlo.

Jedná se o vaši první přesnou střelu, kterou jste vsítil na domácí půdě. Dvě zbylé padly venku. Jaký to je pocit?

Já jsem upřímně ze začátku vůbec nevěděl, že to je gól (směje se) - až když se začali kluci radovat. Takže jsem to moc nestihl oslavit, ale je to skvělý pocit.

Ze tří vašich gólů dva byly hned proti Jestřábům. Věříte, že navážete i příště?

No, snad ano. Doufám, že na střeleckou úspěšnost navážu i v dalších zápasech, a to nejen proti Prostějovu. Nejlépe hned v dalším kole proti Slovanu.

Druhá výhra v řadě nad týmem LHK Jestřábi Prostějov. Čím to je?

Nejspíš nám sedí jejich styl hry, jinak nevím, čím by to ještě mohlo být.

Doma se daří poměrně lépe než venku…

Myslím si, že je to především tím prostředím. Na domácím ledě si asi i více dovolíme. Když hrajeme venku, tak jsme ze začátku takoví zatáhlejší, často nám uteče první třetina. To se pak těžce dohání.

Dobré výsledky zřejmě mají dobrý dopad na kabinu a náladu v ní…

Ano, nálada je v šatně skvělá. Nakopává nás více do zápasů a teď, jak máme povedenější utkání, tak se poměrně zvedla.

Věříte, že v rámci venkovního duelu najdete ten správný recept i podruhé na Ústí nad Labem?

Den po zápase uděláme dobrý trénink, pořádně se na soupeře připravíme. Nesmíme, jak jsem již říkal, prospat tu úvodní dvacetiminutovku. Myslím, že na ně máme a můžeme zvítězit.

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM