Jakub Neužil vychytal Prostějovské Jestřáby

Stanislav Jiskra | 11.01.2020 | |

K a d a ň - Trhači měli na programu další domácí utkání, tentokrát přivítali Prostějov. Jakub Neužil již od první minuty ukazoval své dovednosti. Zlikvidoval celkově padesát střeleckých pokusů. Domácí si tedy připisují čtvrté vítězství na domácím ledě v řadě.

40.kolo, sobota 11.1.2020
Sportovní klub Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov  3:0  (0:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Chlouba (Eliáš, Trefný), 23. Čech (Dubský, Trefný), 39. Žolobov (Z. Zabloudil, Delmarche). Rozhodčí: Kostourek, J. Doležal – O. Doležal, Flegl. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 472. Střely na branku: 23:50. Zblokované střely: 6:12. Vhazování: 35:40. Průběh utkání: 3:0.
Sportovní klub Kadaň: Neužil – Eliáš, Trefný, Klodner, L. Chalupa, Procházka, Foltýn, Delmarche – M. Zabloudil, Rindoš, Chlouba – Müller, Žolobov, Z. Zabloudil – Homer, Wojnar, Wágner – Dubský, Čech.
LHK Jestřábi Prostějov: Dvořák – Mrázek, M. Jandus, Husa, Muška, Hrádek, Knap – Krejčík, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – T. Jandus, Chlán, Ouřada – M. Novák, Meidl, Pochobradský.

Prostějov na domácí Trhače doslova vlétl, již v první minutě se k dobré střele dostal Martin Jandus, jehož pokus zlikvidoval Jakub Neužil. V další velké šanci se ocitl Dominik Knap, ale ani tento pokus Neužila nepřekonal. Kadaň se k první větší příležitosti dostala v páté minutě, konkrétně František Wágner, jehož pokus po ledě gólman Dvořák zneškodnil. Po několika dalších pokusech na obou stranách byla Jestřábům nabídnuta první přesilová hra. Ta ovšem netrvala dlouho, protože Marek Račuk ve snaze dorazit kotouč do brány sekl Neužila. Největší šanci ke skórování měla Kadaň po faulu Jaroslava Mrázka, který zastavil Chloubu v gólové příležitosti, za což rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou. K trestnému střílení se postavil sám faulovaný Chlouba, na Dvořáka ale recept nenašel. Ke konci třetiny hrál Prostějov další přesilovou hru, tu domácí ovšem přečkali bez úhony.

Druhá perioda vyšla Trhačům na jedničku. Nejprve se za Dvořákova záda trefil Roman Chlouba, který vymetl pavučinky v pravém rohu branky. O dvě minuty později bylo na zimním stadionu ještě veseleji, když Štěpán Čech zamířil přesně mezi betony Daniela Dvořáka. Prostějov se nevzdával, jenže veškeré jeho pokusy končily u výborně chytajícího Jakuba Neužila. Naopak Trhači dokázali využít pomalu každou větší příležitost. V devětatřicáté minutě se dostal ke střele Zdeněk Zabloudil, jehož pokus gólman Dvořák vyrazil před najíždějícího Jurije Žolobova, který střílel do odkryté klece.

Třetí perioda přinesla několik slibných šancí na obou stranách, ale více brankových příležitostí měli Jestřábi. Ovšem Jakub Neužil předváděl výborný výkon a za svá záda nepropustil žádnou střelu. Největší šanci měl na hokejce Marek Račuk, jehož tygřím skokem vychytal Jakub Neužil. Ke konci zápasu se ve velké šanci ocitl také domácí Jan Müller, po jehož střele zazvonila tyčka Dvořákovy klece. Trhači si tak připisují cenné tři body a Jakub Neužil první vychytané čisté konto v dresu Trhačů.

Stanislav Jiskra

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Jsme spokojení, až nadšení – vyhrát s Prostějovem na domácí půdě a ke všemu s nulou. Samozřejmě kluci předvedli výborný týmový výkon podpořený gólmanem, který chytal úplně excelentně. Hráli jsme ale dobře také do obrany, vraceli jsme se. Prostějov je samozřejmě výborný mančaft, tudíž si situace vytvořil. Na závěr bych znovu chtěl vyzdvihnout celý týmový výkon, který obohatil brankář. Všichni proti Jestřábům jeli na doraz – je spousta zblokovaných střel a dohraných osobních soubojů. Supr výkon a jen tak dál!“

Ladislav Lubina (LHK Jestřábi Prostějov): „Z výsledku i z předvedeného výkonu jsem velice zklamaný. Bohužel soupeř hrál tak, jak jsme očekávali, ovšem nevyvarovali jsme se věcí, na které jsme před zápasem upozorňovali. Po našem jakoby tlaku v útočném pásmu jsme soupeři dovolili útoky a přečíslení – z toho soupeř skóroval. Kadani jsme nebyli bohužel schopni vstřelit žádnou branku, a to ani do prázdné brány. Z gólmana soupeře jsme udělali brankáře do národního družstva.“