Středeční zápas odehraje Kadaň s Baníkem

Sabina Nováková | 05.10.2021 | |

K a d a ň / S o k o l o v - Ve středu 6. října je na pořadu dne 8. kolo Chance ligy. Do Kadaně zavítají hokejisté ze Sokolova. S ohledem na výsledky mají lepší výsledkovou pohodu a budou tak chtít do tabulky získat další cenné body. To samé ale ohledně bodů platí i pro Kadaň, která zatím strádá.

KADAŇŠTÍ NA PRVNÍ BODY STÁLE ČEKAJÍ

Svěřencům Vladimíra Růžičky se zatím nepodařilo získat bod do tabulky. Jako poslední vyjeli do Třebíče, kde sehráli 7. kolo Chance ligy. Po první periodě domácí hokejisté vedli pouze o jednu branku, to se ale výrazně změnilo v prostředním dějství. Třebíč v něm vsítila hned čtyři góly. Do třetí třetiny se již třebíčští střelecky nezapsali, naopak dostali prostor Kadaňští. Za ty se prosadil Matěj Zabloudil, který ale pouze kosmeticky upravil stav klání.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň: Horák (41. R. Běhula) – Kuboš, Steinocher, Ferbas, Štochl, Zorko, Hradecký – K. Heffernan, Berčík, Routa – Z. Zabloudil, S. Heffernan, M. Zabloudil – Bernat, Čech, Kordule – Koblížek, Konášek, Švec – Mežnar.

ŠESTÝ SOKOLOV Z ŠESTI UTKÁNÍ ČTYŘI VYHRÁL

Od začátku sezony Baník zaváhal v plné míře pouze dvakrát, a to v prvním a posledním kole. Nejprve padl doma s Prostějovem 0:5 a v posledním případě proti Šumperku 2:5. Proti Havířovu pak padl až v prodloužení za stavu 2:3. Zbylá klání již skončila v kladných číslech. Například na ledě Frýdku-Místku Sokolovští ukořistili tři body za vítězství 4:1. Stejným poměrem pak zdolal i Benátky nad Jizerou. Podobně jako střetnutí s Havířovem skončilo i to s Kolínem. Tentokrát šťastnějším týmem byli právě Sokolovští, když přemohli soupeře v prodloužení poměrem 3:2.

BANÍKOVCI PROTI ŠUMPERKU ÚSPĚCH NESKLIDILI

Ačkoliv domácí kádr v černožlutých barvách po první dvacetiminutovce vedle 2:1, Draci ze Šumperka v prostřední části zaťali zuby a rázem vedli 4:2. Pátou branku pak ještě přidali na své konto v závěrečné části a ze severozápadu Čech si Šumperk odvezl tři body.

Poslední sestava HC Baník Sokolov: Beran (41. Cichoň) – Rulík, Novák, Pohl, Strejček, Klikorka, Jeřábek, Klejna – Vracovský, Kverka, Šmerha – Šik, Rohan, Tomi – Jandus, Jiskra, Sloboda – Novotný, Hašek, Křemen.

NELICHOTIVÁ BILANCE Z LOŇSKÉ SEZÓNY

Dvě utkání, která Trhači se Sokolovem sehráli, nedopadla vůbec dobře. V prvním střetu sice došlo k porážce, ale zato poměrně těsné 4:6. Druhý ze zápasů už ale skončil debaklem 0:10.