Třetí čtvrtinu zahájí Kadaň na ledě Ústí

Marcel Holl | 29.11.2013 | |

Třetí čtvrtinu zahájí Kadaň na ledě Ústí

Tři dny po nepovedeném zápase na mosteckém ledě čeká na Kadaň další bitva o body. A opět se jedná o derby. Tentokráte zajíždějí svěřenci trenéra Soudka na led Ústí. „My na zápas Mostem musíme rychle zapomenout. Už od čtvrtka se začneme na Ústí připravovat a jedeme tam určitě pro tři body,“ říkal po středečním zápase v Mostě Jaroslav Kůs.

 

VS.

Porovnání obou celků
1.-26.kolo
7-2-2-15 Celková bilance 9-1-5-11
13. Umístění 9.
61:73 Skóre 63:77
27 Body 34
Jaroslav Roubík (13+7) Nejproduktivnější hráč Jiří Charousek (13+11)
Jaroslav Roubík - 13 Nejlepší střelec Jiří Charousek - 13
Zbyněk Sklenička - 14 Nejlepší nahrávač Jiří Charousek - 11
Zbyněk Sklenička - 61 TM Nejtrestanější hráč Jakub Stehlík - 55 TM
Michael Petrásek - 93,83 %;
Zdeněk Orct - 90,76 %;
Jan Dlouhý - 91,37 %
Úspěšnost brankářů Matúš Kostúr – 95,36 %;
Jan Strmeň - 90,51 %;
Milan Řehoř – 93,33%;
Miroslav Hanuljak – 91,76%
Michael Petrásek – 2,04;
Zdeněk Orct – 3,53;
Jan Dlouhý – 3,08
Průměr ink. branek Matúš Kostúr – 1,71;
Jan Strmeň – 3,76;
Milan Řehoř – 2,27;
Miroslav Hanuljak – 3,5

Ústí v letošním ročníku

Slovan neprožívá zrovna podařenou sezónu. Po polovině základní části se tým nachází až na předposledním místě. To v krajském městě nebývalo v poslední době rozhodně zvykem. Hned v úvodním kole se podařilo Kadani zvítězit na ledě Zlatopramen Arény 3:2. Po tomto zápase následovala, vcelku úspěšná bodová série. Ze šesti následujících zápasů vyhráli Lvi čtyřikrát. To byla zatím jediná trošku delší bodová série. Od osmého ligového kola vyhráli Ústečtí pouze pět zápasů. I díky tomu byl od mužstva odvolán trenér Jaromír Šindel. Jeho post zaujal Milan Skrbek, tedy muž, který byl u toho, když se Lvi pokoušeli probít do extraligy. Další změnou bylo odvolání Jana Kloboučka z postu generálního manažera. Bývalý ústecký kapitán, ale v klubu zůstává, od 1.12.2013 bude vykonávat funkci marketingového manažera.

Statistiky hráčského kádru Ústí

V brankovišti ústeckých Lvů se v první polovině sezóny představila hned trojice mužů s maskou. Nejvíce zápasů odchytal Jan Dlouhý, který nastoupil do 14 prvoligových duelů. Hned po něm následuje Michael Petrásek. Ten naskočil do deseti zápasů. A posledním z trojice mužů je velezkušený matador Zdeněk Orct. Dlouholetý brankář Litvínova či Kladna nastoupil letos zatím jen do 4 zápasů.

Na čele produktivy zadáků najdeme hned dvojici, která se výrazně odpoutala od zbylích zástupců defenzivní práce. Na prvním místě tedy nalezneme kapitána Ústí Zbyňka Skleničku. Tento urostlý hokejista posbíral v zatím 14 bodů za 14 přesných nahrávek. Na dělené první pozici se s ním nachází Jakub Grin, který má na svém kontě také 14 bodíků za 1 branku a 13 přihrávek. Na třetím místě pomyslné tabulky obránců je se 4 body Milan Vobořil.

Mezi forvardi je nejproduktivnější další zkušený hokejista - Jaroslav Roubík. Dlouholetý hráč Hradce Králové nasbíral letos zatím 20 kanadských bodů za 13 branek a 7 nahrávek. Je tedy zároveň nejlepším střelcem celého týmu. Na druhé pozici najdeme Daniela Boháče, který má na svém kontě 15 bodů (7+8). Třetí místo je tentokráte dělené a rovnou na tři kousky. První z nich patří Petr Přeučilovi, který posbíral, stejně jako jeho zbylí dva spoluhráči, dvanáct kanadských bodíků (7+5). Druhý dílek z pomyslného třetího místa patří Davidu Tůmovi (6+6) a ten poslední kousek náleží Janu Klozovi (4+8).

Vzájemná střetnutí v letošním ročníku

Oba celky se v této sezóně střetli již dvakrát. Z obou dvou zápasů vyšli jako vítězové Kadaňští hokejisté. Ústecký Slovan narazil na Kadaň hned v prvním kole letošního ročníku a padl 2:3. V tomto střetnutí vždy Kadaň vedla a Lvi se na ní dokázali dotáhnout. Na vítězný zásah Charouska už ale Ústečtí nestačili.

Ve druhém vzájemném utkání, na kadaňském ledě, byla úspěšnější opět Kadaň, která těsně zvítězila. Tentokráte 4:3. O vítězství Kadaně rozhodl v čase 59:38 nejproduktivnější hráč Sportovního klubu - Jiří Charousek.

Třetí vzájemný duel začíná v sobotu 30. Listopadu v 17:30. Pokud nemáte cestu do Ústí, tak můžete sledovat onlajn přenos na serveru onlajny.com. Postará se o něj ústecká redakce.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM