Trhače čeká dohrávka s Jihlavou

Stanislav Jiskra | 04.02.2019 | |

J i h l a v a / K a d a ň - Trhače čeká dohrávka odloženého zápasu čtyřiatřicátého kola Chance ligy, v rámci kterého si udělají výlet do Jihlavy, kam díky zácpě na D1 v původním termínu nedorazili. Zatímco Dukla si střeží zlatou příčku tabulky, Trhači se díky nepodařeným posledním zápasům nacházejí na samém chvostu tabulky. Start zápasu je naplánován na 17:30.

JIHLAVA JE S NÁSKOKEM DESETI BODŮ V ČELE LIGY

Jihlava za poslední dva zápasy nastříleli třináct branek, přičemž inkasovali pouze čtyřikrát. Výprask 7:1 si z Horáckého zimního stadionu odvezl Ústecký Slovan. V dalším kole bylo na programu derby, ve kterém Třebíč přivítala na svém ledě právě hráče Dukly, kteří se po šedesáti minutách radovali z vítězství 3:6 a jako první tým se dokázali dostat za hranici sta bodů v tabulce Chance ligy.

Třebíč – Jihlava 3:6 (2:2, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Forman (Nedbal, Střondala), 4. Havlát (Kusko), 57. Psota (Vodný, Havránek) – 11. Štebih (Werbik), 18. Jiránek (Holý, Zeman), 27. Pekr (Anděl, Čachotský), 49. Zeman (Matějíček, Suchánek), 51. Bezúch (Jiránek, Půža), 60. Werbik (Suchánek). Vyloučení: 6:5, navíc Bilčík (TRE) 10 minut OT. Využití: 0:1. Střely na branku: 32:42. Zblokované střely: 7:16. Vhazování: 26:33.

Poslední sestava HC Dukla Jihlava:

Kváča – Pýcha, Pavlin, Vydarený, Jandus, Kutlák, Kachyňa – Heřman, Přikryl, Doležal – M. Novák, Gilbert, Endál – Doktor, Karabáček, Babka – Beránek, Dančišin, P. Novák.

KADAŇ MÁ OSMNÁCTI ZÁPASOVOU ŠŇŮRU PROHER

Poslední vyhraný zápas zaznamenali Trhači 10. 12., kdy na domácí půdě porazili farmářský tým Liberce, tedy Benátky nad Jizerou. Od tohoto zápasu mají děsivé skóre, 103 inkasovaných gólů a 25 nastřílených branek. V posledním kole se z výhry na ledě Trhačů radovali Jestřábi z Prostějové první třetině porazili Kadaň 2:7.

Kadaň – Prostějov 2:7 (0:4, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 44. J. Svoboda (Homer, Tupý), 48. Tupý (J. Svoboda, Wágner) – 11. Račuk (Žálčík, Starý), 15. Nouza (Divíšek, Havlík), 18. Prokeš (Venkrbec), 20. Divíšek (Čáp, Žálčík), 32. Račuk (Žálčík), 50. Divíšek (Žálčík, Račuk), 53. Divíšek (Žálčík, Nouza). Vyloučení: 10:2. Využití: 0:3. Střely na branku: 22:52. Zblokované střely: 1:4. Vhazování: 25:41.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Lukeš – Novák, Šefl, Eliáš, Hajič, Foltýn, Uřídil, Cestr – Šulek, Kůs, Wágner – Zabloudil, Rindoš, Maršoun – J. Svoboda, Tupý, Homer – Zd Zabloudil, Konášek, Bláha.

3:0 PRO JIHLAVU NA VZÁJEMNÉ STŘETY

První z duelů dopadl pro Duklu velmi jednoznačně. Z výjezdu se totiž Kadaň vracela s vysokou porážku 0:7. Druhý souboj už byl o něco vyrovnanější. Po první třetině bylo skóre 1:1 a po druhém dějství už 2:2. Rozhodující tak byla poslední část. V té nejprve Jihlavští odskočili Kadani na stav 4:2. V šestapadesáté minutě se ještě Jan Müller stáhl manko na 3:4, ale Adam Zeman svému týmu v šedesáté minutě vrátil dvoubrankové vedení, čímž stvrdil i definitivní vítězství hostů. Třetí zápas byl díky neoprávněnému startu Matěje Zabloudila zkontumován ve prospěch Jihlavy.