Trhači svedou bitvu o body s lídrem tabulky

Sabina Nováková | 11.12.2018 | |

J i h l a v a / K a d a ň - Trhače čeká čtyřiatřicáté kolo Chance ligy, v rámci kterého si udělají výlet do Jihlavy. Zatímco Dukla si střeží zlatou příčku tabulky, Trhači se díky výhře nad Benátkami nad Jizerou ze čtrnáctého místa posunuli na třinácté. Avšak i soupeř má za sebou úspěšně odehrané kolo. V Prostějove si vybojoval vítězství 4:2. Start zápasu je naplánován na 17:30.

JIHLAVA PO POLOVINĚ SEZÓNY V ČELE CHANCE LIGY

Jihlavští hokejisté započali sérii devíti vítězství v řadě v osmnáctém kole Chance ligy proti Jestřábům – 8:2. Desáté výhře zabránil VHK ROBE Vsetín, když na vlastní půdě porazil Jihlavu 9:2. Dukla následně odstartovala další šňůru, ale tentokrát jen tří úspěchů. Vyzrála nad Benátkami nad Jizerou 3:2 na samostatné nájezdy, na Slavii zvítězila 4:2 a za stejného výsledku i v Přerově. Další pokračování radosti ukončil Motor, když Jihlavské porazil 2:0. Z posledního kola svěřenci Petra Vlka ukořistili výsledek 4:2 nad Prostějovem.

JIHLAVA I KADAŇ V PŘEDEŠLÉM KOLE VYZRÁLY NAD SOUPEŘI

Dukla se v minulém kole Chance ligy střetla s Prostějovem. Již po první dvacetiminutovce domácí Jestřábi sice vedli 2:1, avšak ve třetině následující dokázali Jihlavští srovnat a předvést obrat na 3:2. Své vítězství potvrdili brankou v šedesáté minutě na konečných 4:2.

Prostějov – Jihlava 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Nouza (Karpov, Divíšek), 7. Divíšek (Čáp, Karpov) – 4. Skořepa (Pekr, Anděl), 22. Zeman (Čachotský, Klíma), 31. Pekr, 60. Anděl (Pekr). Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 27:30. Zblokované střely: 4:12. Vhazování: 40:25.

Poslední sestava HC Dukla Jihlava:

Lundström – Pohl, Holý, Štebih, Suchánek, Štindl, Vála – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Jiránek, Hlinka, Havránek – Harkabus, Werbik, Hrníčko.

V Kadani se vývoj první části vyvíjel stejně jako v Prostějově. Úvodní branku měli na svědomí sice Benátečtí, ale Trhači dokázali zareagovat a do kabin se za zvuku první sirény odcházelo za stavu 2:1 pro domácí, a to díky první brance v dresu Kadaně Matyáše Svobody a gólu Romana Chlouby v oslabení. V prostředním dějství Benátky nad Jizerou využily příležitosti a srovnaly na 2:2. Dvě minuty nato ale kadaňský kapitán Jakub Trefný poslal své mužstvo znovu do vedení. Dvoubrankový náskok poté v devětadvacáté minutě zařídil Martin Šťovíček. Do třetí dvacetiminutovky šli tak černožlutí za stavu 4:2. Konečný výsledek to ale nebyl. Hostující hokejisté v závěrečné části vyvíjeli tlak a vytěžili z toho ještě jednu branku. Zápas tak skončil 4:3.

Kadaň – Benátky nad Jizerou 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. M. Svoboda (Chlouba, Kůs), 14. Chlouba (Novák), 23. Trefný (Chlouba, Novák), 29. Šťovíček (Kůs) – 6. Ordoš (Vlach, Havlín), 21. Ordoš (Vlach, Kolmann), 55. Špaček (Maier). Vyloučení: 7:4, navíc Buchtela - Špaček oba 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 21:46. Zblokované střely: 12:4. Vhazování: 32:40.

Pavlát – Novák, Trefný, Seemann, Buchtela, Foltýn, Procházka – Chlouba, Kůs, M. Svoboda – J. Svoboda, Šťovíček, Šulek – Maršoun, Rindoš, Rezek – Tupý, Homer.

2:0 PRO JIHLAVU NA VZÁJEMNÉ STŘETY

První z duelů dopadl pro Duklu velmi jednoznačně. Z výjezdu se totiž Kadaň vracela s vysokou porážku 0:7. Druhý souboj už byl o něco vyrovnanější. Po první třetině bylo skóre 1:1 a po druhém dějství už 2:2. Rozhodující tak byla poslední část. V té nejprve Jihlavští odskočili Kadani na stav 4:2. V šestapadesáté minutě se ještě Jan Müller stáhl manko na 3:4, ale Adam Zeman svému týmu v šedesáté minutě vrátil dvoubrankové vedení, čímž stvrdil i definitivní vítězství hostů.