Trhači míří bojovat na led Havířova

Sabina Nováková | 05.10.2018 | |

Trhači míří bojovat na led Havířova

K A D A Ň – V rámci jedenáctého kola Chance ligy čeká Kadaňské v sobotu 6. října výjezd do Havířova. Ti si zatím počínají průměrně a okupují sedmou příčku tabulky. Poměr výher však převažuje nad porážkami. Trhači v minulé sezóně ukázali, že Slezany porazit dokáží. Podaří se jim to i tentokrát? Utkání startuje v 17:30.

 
AZ RESIDOMO HAVÍŘOV vs. SK TRHAČI KADAŇ
7. místo
17 bodů
POZICE15. místo
1 bod
27:25SKÓRE16:57
V – VP – PP – P
5 – 1 – 0 – 4
BILANCE V – VP – PP – P
0 – 0 – 1 – 8
13,95 % – 83,67 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ12,73 % – 71,7 %
143 tr. minutTRESTNÉ MINUTY122 tr. minut

PŘÍPRAVNÁ ČÁST SLEZANŮ

V rámci přípravy na sezónu 2018/2019 Havířov vyzval hned pět mužstev. Jako první se utkal s extraligovými Vítkovicemi, se kterými padl až v prodloužení – 2:3p. Následoval střet Havířovských se slovenským extraligovým týmem HK Poprad. V tomto utkání se hrálo až do samostatných nájezdů – 4:3sn. Třetí zápas sehrál AZ RESIDOMO Havířov s Novými Zámky a zvítězil 5:1. Poté vyjeli Slezané na led HK Poprad, kde i podruhé nad Slováky vyzráli, a to za stavu 3:1. Následovala série tří porážek, konkrétně s Krakowem 1:4, Novými Zámky 1:5 a do třetice s Trenčínem 2:4. Na závěr přípravné části přišla na řadu odplata v polském městě Krakow, odkud odjeli havířovští hráči s vítězstvím 5:0.

POHLED NA ODEHRANÉ ZÁPASY OD STARTU LIGY

Svěřenci Jiřího Režnara mají na svém kontě po deseti kolech šest výher a čtyři porážky. Neuspěli pouze v souboji s nováčkem ligy Porubou 2:3, za stejného stavu padli se Slavií, vysokou porážku zaznamenali na ledě Přerova – 3:6 a jednoznačnou prohru si odvezli i z Prostějova – 0:5.

    Poslední sestava AZ RESIDOMO Havířov

    Bláha (od 50. Matoušek) – Chroboček, Matai, Dujsík, Houdek, Staněk, Mrowiec, Bořuta – Veselý, Seman, Maruna – Haas, Rehuš, Pořízek – Gřeš, Bambula, Bednář – Pawliczek, Cihlář, Procházka.

Trhači stále nezlomili prokletí, které je od začátku ligy pronásleduje. Po devíti porážkách je tu šance na reparát. Poslední kolo, které Trhači odehráli, bylo před domácím publikem, a to proti Rytířům z Kladna. Kladenští si však po třech dvacetiminutovkách odvezli z ledu Kadaně tři body za výhru 3:0.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Kuchař – Trefný, Szathmáry, Novák, Kadeřávek, Popela, Grebeňuk – Rindoš, Helt, Kůs – Wágner, Říha, Müller – Šulek, Jánský, Svoboda – Tupý, Rezek, Maršoun.

HAVÍŘOV BYL KADANÍ V MINULÉ SEZÓNĚ JEDENKRÁT POKOŘEN

Kadaňští hned v prvním zápase, který se odehrál v Havířově, neuspěli. Odjížděli z ledu domácího týmu s porážkou 1:4. Druhý pokus Trhačům už vyšel. Před domácím publikem vybojovali tři body, a oplatili tak Slezanům porážku z předchozího střetu. Více už ale Havířov Kadaňským nedovolil a zbylé dva duely si ohlídal. V posledních dvou střetnutích Havířovští porazili Kadaň 3:2 a poté 4:2.

ZMĚNY V KÁDRU AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Na post brankáře přijal nabídku šestadvacetiletý Ondřej Bláha, který v loňské sezóně odchytal dvacet sedm utkání za Havířov a tři zápasy za České Budějovice.

Ani útok nezůstal bez posílení. Havířov do svých řad získal slovenského forvarda Branislava Rehuše, který je momentálně nejproduktivnějším hráčem kádru. Jeho posledním působištěm byl francouzský Mulhouse. Radek Veselý, jenž v uplynulé sezóně nastupoval za Benátky nad Jizerou, v Havířově podepsal kontrakt.

Střídavé starty má zařízené také olomoucký útočník Miroslav Holec, ale to ze strany Olomouce není vše. Díky dlouhodobé spolupráci má možnost Havířov využít hráče jako jsou gólman Jan Lukáš, obránci Tomáš Houdek, Tomáš Dujsík, Robin Staněk nebo forvard Rok Macuh.

Na začátku října Slezané oznámili další dvě jména. Na hostování se k týmu přidali obránce Antonín Bořuta a bývalý útočník Trhačů Ondřej Procházka.

Naopak odchod, a to poměrně nečekaný, ohlásil slovenský obránce Patrik Luža, jehož působení po vzájemné dohodě obou stran končí.

HAVÍŘOV vs. KADAŇ
Ondřej Bláha – 91,63 %
Jan Lukáš – 90,79 %
BRANKÁŘIOndřej Kuchař – 87,85 %
Petr Hamalčík – 83,33 %
Branislav Rehuš
9 (4+5)
PRODUKTIVITA Jaroslav Kůs
8 (1+7)
Branislav Rehuš
4 góly
GÓLYLukáš Klíma
5 gólů
B. Rehuš, R. Veselý a T. Gřeš
5 asistencí
ASISTENCEJaroslav Kůs
7 asistencí
Filip Seman
75/169 – 44,38 %
VHAZOVÁNÍ Jaroslav Kůs
113/209 – 54,07 %
David Chroboček
15 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYLukáš Popela
7 zbl. střel
Lukáš Bednář
29 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYAlexander Grebenyuk
18 tr. minut
Tomáš Houdek
21:27 min/z
ČAS NA LEDĚŠimon Szathmáry
23:18 min/z
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM