Trhači po reprezentační pauze navštíví Motor

Sabina Nováková | 11.11.2018 | |

K A D A Ň – Trhači mají za sebou reprezentační pauzu od zápasů, ale ne od tréninků. Po intenzivní přípravě v rámci dvaadvacátého kola Chance ligy vyjedou na led Českých Budějovic. Ty zatím s nepříliš velkým náskokem obklopují první příčku tabulky. Souboj započne v Budvar aréně v pondělí 12. listopadu v 17:30!

LÍDR TABULKY S NÁSKOKEM ČTYŘ BODŮ

Svěřenci Václava Prospala se mohou pyšnit velmi příznivou bilancí třinácti vítězství v základní hrací době, jednoho v prodloužení a pouze čtyř porážek v základní hrací době a dvou až v samostatných nájezdech. Prohry zaznamenali například v druhém kole v Jihlavě 0:7, v Havířově 2:4, v Třebíči 3:4 po nájezdech, doma proti Litoměřicím také po samostatných nájezdech 4:5. Poslední dvojice venkovních utkání taktéž dopadla ztrátou, a to v Benátkách nad Jizerou 1:2 a v Prostějově 3:5. Vysoko České Budějovice zvítězily například proti Slavii 5:0, proti Havířovu 5:1 nebo proti nováčkovi letošního ročníku Porubě 8:1.

ČESKÉ BUDĚJOVICE I KADAŇ V MINULÉM KOLE NEBODOVALY

Jihočeši před reprezentační pauzou vážili cestu na led Jestřábů z Prostějova. Po první vyrovnané třetině 1:1 ale přišel zlom. Jestřábi si vybudovali náskok dvou branek a do poslední části zápasu šli s za vedení 4:2. V poslední třetině oba týmy předvedly to, co v prvním dějství. Tudíž hostující hráči již nestačili ztrátu srovnat a odjížděli z Moravy s porážkou 3:5.

Prostějov – České Budějovice 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Žálčík (Dvořáček, Zdráhal), 25. L. Luňák (Zdráhal, Havlík), 34. Mikliš (Starý), 40. Divíšek (Prokeš, Zdráhal), 60. Žálčík (Divíšek, Dvořáček) – 15. Gilbert (Endál, Novák), 36. Gilbert (Pavlin, Heřman), 55. Šimánek (Dančišin, Pavlin). Vyloučení: 6:9, navíc Pýcha 10 min. Využití: 3:2 Střely na branku: 30:43. Zblokované střely: 8:4. Vhazování: 48:24.

Poslední sestava ČEZ Motor České Budějovice:

Strmeň – Pýcha, Fillman, Vydarený, Plášil, Kachyňa, Pavlin – Beránek, Dančišin, Babka – Novák, Šimánek, Čermák – Hrubec, Gilbert, Heřman – Doktor, Přikryl, Endál.

Před započetím přestávky na Kadaň vyzvala Zubry z Přerova. Ti po první části prohrávali o jednu branku. V druhé třetině stav duelu Přerovští srovnali, ale vyrovnaný stav netrval ani minutu díky přesné střele Romana Chlouby. Na to ale hostující hráči zareagovali a nejen, že srovnali, ale rovnou otočili vývoj střetnutí na konečný stav 3:4.

Kadaň – Přerov 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Klíma (Chlouba, Kůs), 20. Šulek (Popela, Chlouba), 27. Chlouba (Rezek) – 11. Doležal (M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl), 26. Malina (M. Kratochvíl, Sikora), 48. Pala (Čáp), 60. Sýkora (Doležal). Vyloučení: 3:5, navíc Doležal (PRE) 10 min. Využití: 1:0 Střely na branku: 27:25. Zblokované střely: 4:9. Vhazování: 32:24.

Kuchař – Trefný, Novák, Blaha, Holý, Grebeňuk, Popela – Maršoun, Kůs, Klíma – Chlouba, Rindoš, Šulek – Müller, Helt, Rezek – Homer, Tupý.

MOTOR LETOS UŽ JEDNOU KADANI TŘI BODY SEBRAL

Kadaň v sedmém kole Chance ligy přivítal na své ledě protivníka z jihu České republiky. Motor si ale v první třetině dvakrát skóroval, přičemž Trhači pouze jednou. V periodě druhé soupeř navýšil svůj náskok na dvoubrankový a ve dvacetiminutovce poslední to zopakoval. Na základě čtyř vsítěných gólů si ČEZ Motor České Budějovice z kadaňského ledu odvezl tři body za vítězství 4:1.

RODÁCI Z JIHU ČECH V REPREZENTAČNÍM TÝMU

Od 4. listopadu až do 12. listopadu probíhala reprezentační přestávka vzhledem k hokejovému turnaji Karjala Cup 2018. České Budějovice v nich měli hned čtyři své odchovance. Jmenovitě se jednalo například o brankáře Jakuba Kováře, který momentálně působí v KHL v Jekatěrinburgu, a Šimona Hrubce, jenž hájí barvy českého extraligového týmu HC Oceláři Třinec. Dalšími aktéry jsou dva forvardi – Rudolf Červený a Roman Horák. První z dvojice momentálně hraje v KHL za Slovan Bratislava a Roman Horák nastupuje za kádr HC Växjö Lakers v SHL.