Trhači se pokusí prolomit sérii porážek proti Slavii

Sabina Nováková | 25.01.2019 | |

S l a v i a / K a d a ň - Na programu je již padesáté kolo Chance ligy, a Trhači se tak v sobotu 26. ledna vydají na led týmu HC Slavia Praha. Pražané v rámci předešlého kola hráli na půdě Prostějova, odkud nakonec odjížděli s vysokou porážkou 1:6. Ani Trhačům se ale nezadařilo. Nejprve se zdálo, že s jihlavskou Duklou padli 2:5, ale komise se rozhodla ke kontumaci. Útočník Matěj Zabloudil neoprávněně zasáhl do domácího střetnutí. Úvodní buly bude vhozeno již v 15 hodin!

ZÁPASY SEŠÍVANÝCH V ROCE 2019

Svěřenci Miloše Říhy vstoupili do nového roku výhrou ve Frýdku-Místku 2:1. Následovalo však čekání po dobu šesti duelů, které skončily neúspěchem. Pražané například padli s Porubou 4:5, se stejným skórem, avšak v samostatných nájezdech, nezdolali Benátky nad Jizerou. Z Jihlavy odjížděli bez bodu za stavu 0:3 a z Přerova se vraceli taktéž s porážkou v samostatných nájezdech 2:3. Zlom přišel během domácího utkání proti Českým Budějovicím, když přerušili smolnou sérii a zvítězili těsně 3:2. V posledním kole Chance ligy sešívaní zajeli na led Prostějova, kde ale obdrželi vysokou prohru 1:6.

V MINULÉM KOLEM SE NEZADAŘILO ANI SLAVII, ANI KADAŇSKÝM

Předchozí kolo znamenalo pro sešívané výjezd do Prostějova. Diváci během první části neměli možnost zpozorovat jedinou branku, příděl ale přišel v následující třetině, ve které Prostějovští vsítili hned čtyři góly. Na straně hostujících hráčů padla jedna přesná rána. Do posledního dějství se tak šlo za stavu 4:1. S tímto stavem však HC Slavia Praha již nepohnula a naopak domácí Jestřábi navýšil své vedení o další dvě branky.

Prostějov – Slavia 6:1 (0:0, 4:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Matýs (Pšenička, Dvořáček), 28. Prokeš (Kolář), 31. Dvořáček (Matýs, Pšenička), 33. Žálčík (Čáp, Žovinec), 56. Žálčík (Divíšek, Nouza), 59. Nouza (Divíšek, Čáp) – 36. Furch. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:0. Střely na branku: 40:38. Zblokované střely: 5:9. Vhazování: 37:41.

Poslední sestava HC Slavia Praha:

Šorf – Hrdinka, J. Novák, Drtina, Štibingr, Duda, Saňa, Valík – Šmerha, Vrdlovec, Vlček – Krejčík, Kubica, Ondráček – Furch, Šagát, Brož – Heldák, Najman, Šteiner.

Trhači při příležitosti předchozího kola vyzvali na vlastním ledě mužstvo HC Dukla Jihlava. Za hostující se nejprve trefil Lukáš Klíma, na což ale Michael Foltýn našel odpověď, a vedení hostujících hráčů tak smazal. Jihlavští před koncem první části stačili znovu vsítit branku, a odcházeli tak do kabin s jednogólovým vedením. Na 2:2 v prostřední periodě srovnal kadaňský útočník František Wágner, ale bohužel se jednalo o poslední přesnou trefu Kadaně. Do konce klání pak Dukla stačila vstřelit další tři branky, a odjížděla tak z Kadaně se třemi body za vítězství 5:2. Dva dny po utkání došlo ale k oznámení kontumace tohoto souboje, jelikož útočník Matěj Zabloudil neoprávněně zasáhl do střetnutí.

Kadaň – Jihlava 0:5 – kontumace

Původní výsledek 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Foltýn (Tupý, Konášek), 28. Wágner (Novák, Šulek) – 9. Klíma (Štebih, Werbik), 19. Werbik, 37. Klíma (Holý), 40. Werbik (Holý, Čachotský), 45. Skořepa (Anděl). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 13:48. Zblokované střely: 11:2.

Lukeš – Novák, Eliáš, Uřídil, Hajič, Foltýn, Šefl, Popela – J. Svoboda, Kůs, Wágner – Šulek, Rindoš, Maršoun – Konášek, Tupý, Homer – Zabloudil, Kanický.

POSLEDNÍ STŘETNUTÍ HC SLAVIA PRAHA A TRHAČŮ

Kadaň se naposledy se Slavií střetla v rámci pětatřicátého kola. Již úvodní dvacetiminutovka nasvědčovala tomu, že bude mít hostující soupeř navrch. Do kabin se šlo za stavu 0:2. Ani v následující třetině domácí nevsítili branku, naopak Pražané navýšili svůj náskok o další dvě branky. Poslední část začali lépe černožlutí, když Jan Svoboda snížil na 1:4. Napodobil ho Matyáš Svoboda, jenž stáhl manko na rozdíl dvou branek. To bylo ze strany Kadaně pro onen večer vše, zato ze strany kádru HC Slavia Praha nikoliv. Tomu se ve zbylých minutách závěrečné třetiny podařilo vsítit další tři branky. Utkání tak skončilo za stavu 2:7.