Trhači v sobotu vyzvou Zubry z Přerova

Sabina Nováková | 01.11.2018 | |

K A D A Ň / P Ř E R O V – Kadaňští v jednadvacátém kole Chance ligy přivítají na vlastním ledě soupeře z Přerova. Za Zubry se mimo jiné představí bývalí kadaňští hráči Robert Černý a Darek Hejcman. Oba kádry mají za sebou zisk dvou bodů z předešlého kola, a to za vítězství v samostatných nájezdech. To posunulo Zubry na šestou příčku tabulky a Trhači obklopují příčku čtrnáctou. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu 3. listopadu v 17 hodin!

ZHODNOCENÍ ODEHRANÉ ČÁSTI ZUBRŮ

Hráči z Hané mají celkem lichotivou bilanci. Z odehraných devatenácti utkání padli pouze osmkrát. Dvě porážky si připsali například v Litoměřicích 1:4 a 3:4, z čehož jedno klání bylo v rámci předehrávky, dále například selhali v Kladně 3:5 nebo doma nestačili v prodloužení na Vsetín 1:2. Dvě jednoznačné prohry zaznamenali Zubři v Benátkách nad Jizerou 0:4 nebo v Jihlavě 0:5. Za sebou mají také již dva souboje s Motorem, přičemž České Budějovice v obou případech braly tři body – pokaždé za stavu 3:1.

DVA BODY ZA SAMOSTATNÉ NÁJEZDY PRO OBA TÝMY

Trhači se v rámci venkovního utkání vydali do Prahy, kde se střetli s kádrem HC Slavia Praha. V prvních dvou periodách pokaždé vedla Slavia, avšak Trhači pokaždé skóre srovnali. Po šedesáti minutých byl stav nerozhodný, a tak diváci přihlíželi prodloužení. To taktéž výsledek nepřineslo a rozhodčí nařídil samostatné nájezdy, v nichž dlouho vedla Slavia po vsítěné brance Filipa Vlčka ihned v první sérii. Srovnání zařídil v sérii čtvrté Lukáš Klíma a po něm odjel nájezd Jaroslav Kůs, jenž zařídil druhý bod pro svůj tým.

Slavia – Kadaň 2:3sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Vlček (Veselý, Doležal), 27. Panna (Saňa, Furch) – 13. Maršoun (Helt, Holý), 33. J. Müller (Kůs, Šulek), rozh. náj. Kůs. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2 Střely na branku: 38:26. Zblokované střely: 15:12. Vhazování: 37:33.

Pavlát – Trefný, Novák, Holý, Blaha, Popela, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Rezek – Šulek, Helt, Chlouba – Maršoun, Rindoš, Müller – Svoboda, Tupý, Homer.

I Přerovští museli bojovat až do samostatných nájezdů. Přestože v první dvacetiminutovce si vytvořili dvoubrankový náskok, Jestřábi začali v následující třetině snižovat náskok soupeře. V závěrečné části dokonce Prostějov předvedl obrat a už to vypadalo na tříbodovou výhru pro hostující hráče. V osmapadesáté minutě se však prosadil Radomír Pala, a rozhodl, že na řadu přijde prodloužení. Ani hra tři na tři nestanovila vítěze, a tak se o druhém bodu na konto rozhodovalo v samostatných nájezdech. První dvě série byly bez střelců, dokud ve třetím nájezdu neskóroval Roman Pšurný a následně na něj navázal i Jakub Ferenc. Pátá série se tak už nemusela uskutečnit a Přerov na domácím ledě vybojoval druhý bod.

Přerov – Prostějov 4:3sn (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Čáp (Pala), 19. Ferenc (Čáp, Sýkora), 58. Pala (Pšurný, Sikora), rozhodující nájezd Pšurný – 38. Karpov (Miromanov, Venkrbec), 41. Dvořáček (Zdráhal), 47. Dvořáček (Luňák, Zdráhal). Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1 Střely na branku: 32:22. Zblokované střely: 5:2. Vhazování: 38:47.

Poslední sestava HC Zubr Přerov:

Klimeš – Pala, Čáp, Ferenc, Zbořil, Černý, Malina, Padrnos – Doležal, Sýkora, M. Kratochvil – Procházka, Pšurný, Sikora – Kopta, Hejcman, Navrátil – Mašín, Moučka, Š. Kratochvil.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ STŘETNUTÍ

Kadaň na šesté kolo, které se uskutečnilo právě v Přerově, nevzpomíná příliš v dobrém. Duel dopadl poměrně jednoznačně pro domácí hráče, jelikož již po prvním dějství Zubři vedli nad Trhači 4:0. V prostřední části Přerovští přidali na své konto pátou a pro onen večer poslední branku. Tím tak Karel Plášek ve dvaadvacáté minutě stanovil konečný stav zápasu 5:0 a černožlutí z Hané odjížděli jak s nula brankami, tak i s nula body.

DAREK HEJCMAN A ROBERT ČERNÝ JAKO PROTIVNÍCI

Poprvé tuto sezónu se na kadaňský stadion podívá Darek Hejcman, avšak tentokrát bude na opačné straně. V minulé sezóně ještě hájil barvy Trhačů a byl druhým nejproduktivnějším hráčem s osmi brankami a patnácti asistencemi. Dnes však chomutovský rodák působí v Přerově, kde úspěšně prošel zkouškou a domluvil se s klubem na celoročním hostování. Co se jeho statistik týče, tak třikrát skóroval a na osm gólů přihrával.

V kádru Zubrů však nebude jediným bývalým kadaňským hráčem. Od konce minulé sezóny dres Přerova obléká také obránce Robert Černý, jenž se domluvil na spolupráci i na právě probíhající sezónu. Rodák z Kadaně loni za Přerovské odehrál čtrnáct utkání a připsal si tři body za jeden gól a dvě asistence. V letošní sezóně nastoupil již devatenáctkrát a na svém kontě má taktéž tři body – 1+2. Právě ona jedna branka padla za záda kadaňského gólmana Petra Hamalčíka.