Trhači vyjedou do Frýdku-Místku a Poruby

Ladislav Froněk, Sabina Nováková | 12.01.2019 | |

K a d a ň / F r ý d e k - M í s t e k / P o r u b a - Trhači se v rámci pětačtyřicátého kola Chance ligy vydají v neděli 13. ledna do dalekého Frýdku-Místku, kde souboj startuje v 17:00. O den později, v pondělí 14. 1. se utká Poruba s Trhači od 18:00. Jedná se o duel v rámci šestačtyřicátého kola.

FRÝDEK-MÍSTEK MÁ V PRVNÍ MĚSÍCI ROKU 2019 ZATÍM NEGATIVNÍ BILANCI

Svěřencům Jiřího Juříka se v měsíci lednu povedlo vyhrát pouze jednou, a to druhý zápas proti Zubru Přerov, když zaznamenali bodový zisk za stavu 4:3 v prodloužení. Uspět se jim těsně nepovedlo proti Slavii, kde rysi prohráli 1:2. Po zvítězeném duelu s Přerovem se utkali svěřenci Vlastimila Wojnara s Motorem České Budějovice, proti kterému padli 3:5, a poté přišlo klání proti Jestřábům Prostějov, kde prohráli 2:3 po samostatných nájezdech.

PORUBA SI ZA LEDEN PŘIPSALA UŽ TŘI VÍTĚZSTVÍ

Svěřencům Miloše Holaně se v měsíci lednu nepovedlo vyzrát nad soupeřem v jediném případě, a to v souboji s Duklou Jihlava. Po této prohře následovaly tři úspěchy. První zápas se odehrál v Edenu a Ostravané vyzráli nad pražskou Slavií 5:4, další střetnutí hráli s Přerovem a zvítězili těsně 2:1. Poslední odehrané klání hráli Porubští s Motorem České Budějovice, kde vyhráli 4:0.

RYSI PADLI S JESTŘÁBY

Po dvou vyrovnaných třetinách, které skončily 2:2 po trefách Prostějovských - Sebastiana Fajkuse a Ondřeje Matýse a Frýdeckomísteckých - Davida Kofroně a Štěpána Novotného se za tohoto stavu také skončilo. V prodloužení branka nepadla a musely tak rozhodnout samostatné nájezdy. V nájezdech se prosadil pouze Prostějovský Lukáš Žálčík. Souboj tak skončil 2:3 pro Jestřáby.

Prostějov – Frýdek-Místek 3:2sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Fajkus (Krejčiřík, Žovinec), 37. Matýs (Kolář), rozh. náj. Žálčík – 10. Kofroň (Kovařčík, Kovář), 38. Novotný (Mikulík, Adámek).Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. Střely na branku: 38:33. Zblokované střely: 8:15. Vhazování: 40:32.

Poslední sestava HC Frýdek-Místek:

Daneček – Husák, Haman, Bartko, Matyáš, Kovář, Adámek, Zahradníček – Christov, Novotný, Mikulík – Kovařčík, Hladonik, Kofroň – Kaukič, Klimša, Rudovský – Kalus, Motloch, Flok.

HC RT TORAX PORUBA 2011 JASNĚ ZVÍTĚZILA NAD MOTOREM

Porubští nepustili Českobudějovické k puku prakticky celý večer. Hráli velmi zodpovědně a zároveň byli schopni vstřelit celkem čtyři branky. První branka padla dvanáct minut po začátku, trefoval se Jan Václavík, stav utkání byl po první třetině 1:0. Další branku vstřelil až v šestatřicáté minutě Jiří Zdeněk. Poslední dvě branky padly v posledních dvou minutách zápasu, prvně se trefoval Patrik Urbanec, minutu poté se trefil Jan Dufek. Duel tak skončil 4:0 pro Porubu.

České Budějovice – Poruba 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Václavek (Toman, Ďurač), 36. Zdeněk (Illéš, Guman), 59. Urbanec (Toman), 60. Dufek (Šnajnar, Káňa). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 41:16. Zblokované střely: 5:24. Vhazování: 35:15.

Poslední sestava HC RT TORAX Poruba.:

Kůdela – Ovčačík, Slavík, Urbanec, Padrnos, Pastor, Šnajnar – Káňa, Kanko, Dufek – Illéš, Zdeněk, Guman – Ďurač, Václavek, Toman – Alexejev, Fojtík, Häring.

TRHAČI TĚSNĚ PADLI S LITOMĚŘICEMI

Vstup do střetnutí byl velice vyrovnaný, na 1:0 pro Trhače proměnil Tomáš Hajič. Ve třetí třetině ovšem průběh Klání Litoměřičtí otočili a dokázali vstřelit dvě branky, obě vstřelil Martin Kadlec. Zápas tak skončil 1:2 pro Litoměřice.

Kadaň – Litoměřice 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Hajič (Šulek, Klejna) – 42. Kadlec (Jánský, Dluhoš), 55. Kadlec (Šik, Pavlas). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 19:29. Zblokované střely: 13:10. Vhazování: 28:37.

Kuchař – Foltýn, Eliáš, Klejna, Hajič, Uřídil, Popela, Cestr – J. Svoboda, Rindoš, Maršoun – Šulek, Wágner, Rezek – Homer, Tupý, Müller – Vašíček, Bláha, Sommer.

VZÁJEMNÁ STŘETNUTÍ TRHAČŮ S FRÝDKEM-MÍSTKEM

Trhačům se ani v jednom z utkání nepovedlo zvítězit. Rysi měli vždy navrch, v prvním zápase se jim povedlo vstřelit šest branek, Trhači na oplátku vstřelili tři branky. Ve druhém vzájemném střetu byl Frýdek-Místek mnohem dominantnější, Trhače celý večer nepustili ke kotouči a nasázeli jim osm gólů a inkasovali pouze jeden.

DUELY S HC RT TORAX PORUBA 2011

První vzájemné utkání těchto dvou celků bylo zároveň součástí prvního kola této sezóny. Trhači s Ostravany hráli vyrovnaně, bohužel ale tři body ulovit nedokázali. Prohráli 3:5. Druhý boj byl z pohledu soupeře ještě důraznější a dominantnější. Trhači měli opět problém se dostat k puku, Poruba ho měla celou hru pod kontrolou. Nakonec Trhači vstřelili dvě branky, ale osm jich inkasovali. Ve třetím zápase se konečně Trhačům povedlo urvat tři body. Po první vyrovnané třetině, která skončila 1:1 přišla druhá, v té se Trhačům povedlo vstřelit dvě branky a vítězný výsledek už si pohlídali. Nakonec ještě jednou inkasovali, uspěli ale 3:2.

Uvedený text je platný po odehrání 40. kola.