Uspějí Kadaňští na ledě Litoměřic?

Jiří Novotný (KAD) | 24.09.2021 | |

K a d a ň - Ve středu Trhači vzdorovali Vrchlabí, jemuž zle zatápěli, ale po využité dvojnásobné výhodě horalé odskočili a černožlutí tak na první bodový přísun stále čekají. Další šanci dostanou v litoměřické Kalich areně, kde odehrají 5. ligové kolo. Úvodní buly padne v sobotu 25. září v 17:00, připraven bude tradiční online přenos.

KALIŠNÍCI NA ŠPICI TABULKY

Se vstupem do nového ročníku mohou být v Litoměřicích spokojeni. Tamní Stadion se usadil na 4. místě prvoligového pelotonu, z nějž ztrácí 3 body na vedoucí Třebíč. Druhé Vrchlabí má o bod více a Slavia je třetí jen díky lepšímu skóre.

Mančaft z královského města pod Radobýlem v prvním kole přivítal Frýdek-Místek, jenž po tuhém boji udolal těsným výsledkem 4:3. Uspěl také v Benátkách nad Jizerou, které srazil třemi brankami ve druhé části. Domácí korigovali ve třetím dějství, ale Stadion si náskok pohlídal a zvítězil 3:1. Plný počet bral i proti Kolínu, jenž u soutoku Ohře a Labe ještě v polovině závěrečné periodu držel vyrovnané skóre, ale pak udeřil Koláček a v poslední minutě přidal pojistku na 5:3 Sihvonen

V minulém kole Litoměřice poprvé nebodovaly naplno, o což se postaral Šumperk, na němž si již vylámal zuby nejeden favorizovaný celek. V podhůří Jeseníků to byla opět bitva jako řemen. Draci se v 15. minutě ujali vedení, jenže záhy srovnal Koláček. Šumperk pak dvěma slepenými góly ve druhé třětině odskočil na 3:1 a slibný náskok mu vydržel až do 50. minuty. V té snížil Procházka a za další tři minuty srovnal Kadlec. Rozuzlení tak nabídlo až prodloužení, v němž domácím vystřelil bonusový bod za výhru 4:3 Kratochvíl.

Poslední sestava HC Stadion Litoměřice:

Čermák – Marcel, Ticháček, Výtisk, J. Holý, Jebavý, Kottek, Pinkas – O. Procházka, R. Přikryl, Sihvonen – Válek, Kracík, M. Kadlec – Konečný, Koláček, Urban – Pajer, Berka, P. Svoboda.

LITOMĚŘICE SÁZÍ NA FINSKÉHO SNAJPRA

Není to poprvé, co se Stadion vydává finskou cestou a znovu to vypadá na trefu do černého. Před třemi lety Chance ligu oslnil Markus Korkiakoski, který ve dvou sezonach po sobě získal 57 kanadských bodů a následně přesídlil jako velká hvězda do Poruby. Oklikou přes Polsko nyní přišel další finský forvard Rikku Sihvonen, jenž se třemi zásahy vede týmové bodování. Zaujal i partnerský Litvínov, jemuž se nedaří navázat na slibný extraligový úvod a zabředl do výsledkové mizérie.

Zkušenosti s hokejem v zemi tisíce jezer má i 19letý útočník Josef Koláček, odchovanec Chomutova, jenž loni sbíral zkušenosti v juniorce týmu TUTO z Turku. Ve svém novém působišti zaujal 3 kanadskými body (2+1) ve čtyřech utkáních. Tradičně dobře si vede i kadaňský rodák Martin Kadlec, i ten si připsal už dva přesné zásahy.