V Kadani se uskuteční sousedský boj

Jakub Coufal | 11.12.2009 | |

V předposledním utkání před nadstavbovou částí se Kadaň utká se sousedy z Chomutova, kteří v posledních kolech ztratili nečekaný počet bodů. Černožlutým se naopak podařilo přispívat častěji do klubové bodové pokladny, proto se bude jednat opět o velkou bitvu. Chomutovští hráči rozhodně nebudou chtít zapomenout na první měření sil, ve kterém Kadaňští hokejisté prestižní souboj mezi hráči získali pro sebe. Derby začíná v sobotu 12. prosince v 17:00 v Kadani.

Nejvyšší prohra 6:2 (v Olomouci)
Nejproduktivnější hráč Radek Duda (14+18)
Nejlepší střelec Radek Duda (14+18)
Nejvíce asistencí Radek Duda (14+18)
Úspěšnost gólmanů Miroslav Hanuljak (91,99%)
Průměr obdržených branek Miroslav Hanuljak (2,26)
* výhra - výhra prodl. - prohra prodl. – prohra

Aktuálně z kádru Chomutova

V současnosti se asi v prvoligovém dění neprobírá nic více, než je momentální série hráčů KLH, kteří prohráli již po čtvrté za sebou. Přesto není důvod k vážným obavám. Mimo utkání v Olomouci prohráli Chomutovští vždy spíše smolně po vyrovnaném boji. V Ústí rozhodlo prodloužení, v posledním měření sil s Rebely naopak nešťastná poslední minuta. Přes všechny nezdary je Chomutov stále na 2. místě tabulky, sice s výraznější ztrátou na lídra, ale také s bezpečnou rezervou na pronásledovatele.

Vzájemná klání

První bratrský souboj v aréně Chomutova se nesl ve vyrovnaném duchu. Ačkoliv měli hráči KLH více střeleckých příležitostí, šli do vedení naopak Kadaňští zásluhou Balázse, který ve 3. třetině přidal další branku už na 0:2. Překvapení domácí vrhli veškerý zbytek sil do útoku, avšak na vynikajícího Závorku si vyšlápli pouze jednou. V napínavém závěru Kadaňští odolali tvrdému náporu Chomutova a přivezli si tak 3 body po triumfu 1:2.