V Kadani se v sobotu představí Benátky nad Jizerou

Sabina Nováková | 01.10.2020 | |

K a d a ň / B e n á t k y n / J i z e r o u - Víkend ve znamení 8. kola a zároveň domácího utkání zavede do Kadaně Benátky nad Jizerou. Ty se v posledním střetnutí popasovali s ústeckým Slovanem v prodloužení a budou chtít zdolat i Trhače, kteří se naopak z Prostějova vrací s vysokou porážku a zůstávají po pěti kolech Chance ligy stále bez bodu.

NA NĚJAKÝ ČAS POSLEDNÍ ZÁPAS S DIVÁKY

Dle nařízení, které vydalo Ministerstvo zdravotnictví, platné od 5. října a spojené s vyhlášením nouzového stavu, se zakazuje na utkáních profesionálního sportu přítomnost diváků, a to na dobu nezbytně nutnou. Jak uvádí ministr zdravotnictví Roman Prymula. Povolen je pouze limit 130 lidí, který zahrnuje realizační týmy.

DVĚ VÍTĚZSTVÍ V PŘÍPRAVĚ Z PĚTI

Družina Valdemara Jiruše měla spíše neúspěšnou přípravu. Z pěti možných střetů si podmanila pouhé dva. Nejprve na svém stadionu padla s nováčkem Chance ligy, Vrchlabím, 0:3 a následně se z vrchlabského ledu vracela s další prohrou, a to velmi podobnou, 0:4. Kladná čísla vyšla z duelů proti dalšímu nováčkovi, a tedy SC Kolín - 6:2 a úspěch se konal i proti Sokolovu - 6:3. Poslední přátelské klání v Kolíně už nenapodobilo první setkání těchto kádrů a domácí Kozli zvítězili 6:2.

STŘEDOČECHŮM NÁLEŽÍ PRŮBĚŽNÉ DESÁTÉ MÍSTO

:

Benátky nad Jizerou odstartovaly sezónu v Porubě, ze které se vraceli bez bodu - 1:3. Náprava přišla v podobě dvou po sobě domácích zápasů. Tým od Jizery si v první řadě poradil s jihlavskou Duklou 4:1 a v druhé řadě i s frýdeckomísteckými Rysy 5:2. Modrobílí ovšem narazili v rámci dvou po sobě jdoucích výjezdů na led soupeře. V Prostějově padli v prodloužení 6:5 a v Sokolově 5:1 v základní hrací době. Do prodloužení šlo i střetnutí s Ústí nad Labem, které skončilo poměrem 3:2.

BENÁTKY N/ JIZEROU DOHNALY ZTRÁTU V POSLEDNÍ TŘETINĚ, TRHAČI JSOU BEZ BODU

Farmě extraligového Liberce po dvou třetinách s ústeckým Slovanem chyběl jeden gól do remízového skóre. Toho se ve třetí dvacetiminutovce, necelé tři minuty do konce ujal nejproduktivnější hráč Kryštof Hrabík a dal svému týmu naději. Vyrovnaný stav svítil na světelné tabuli i po uplynutí šedesáti minut, a tak nadešlo na prodloužení. To poměrně rychle ukončil Adam Dlouhý, čímž zajistil Benátkám nad Jizerou dva body do tabulky.

Hanuljak – Kottek, Trefný, Havlín, Březák, Havel, Seemann – Koblížek, Chlouba, Jakub Veselý – Achmeťanov, Sursov, Z. Zabloudil – M. Svoboda, Morong, J. Svoboda.

Po první třetině, kterou Trhači prohráli 0:1, se s výsledkem dalo leccos udělat. Když soupeř vedl o dvě branky, o snížení se postaral Marcel Kottek - 1:2. Jenže od této chvíle Jestřábi spustili palbu a nikdo je nedokázal zastavit. Na konci druhého dějství byl již rozdíl čtyřgólový a po odpískání šedesáti minut dokonce sedmibrankový. Trhači tak zůstávají s nulou na dně tabulky.

Poslední sestava Benátky nad Jizerou:

Pavelka - Štibingr, Aubrecht, Kunst, Kovář, Krejčí, Had, Šedivý - Rossmy, Dlouhý, Špaček - Wiencek, Hrabík, Pekař - Pabiška, Čederle, Jiruš - Maršoun, Šafařovský, Cikhart.

STŘEDOČEŠI MĚLI LONI LEPŠÍ RECEPT NA VÍTĚZSTVÍ

Když se poprvé v sezóně 2019/2020 utkali Trhači s Benátkami nad Jizerou, rozhodovalo až prodloužení - 3:2 pro svěřence Valdemara Jiruše. Druhé klání si už podmanili Kadaňští, ač těsně, 5:4. Úspěch nahradil opět pád a černožlutí prohráli poměrem 2:4. Ani devětatřicáté kolo nedopadlo jinak, a kádr ze středu Čech bral tři body za výhru 5:2. O pár kol nato se konala odplata a Kadaň si tentokrát se svým momentálně budoucím soupeřem pro osmé kolo poradila 5:1. Na poslední duel se ale lépe připravil soupeř, a to když zvítězil jednoznačně 7:1 na domácím stadionu.