V pondělí nás čeká zápas s ústeckým Slovanem

Jiří Novotný | 20.10.2013 | |

V sobotu kadaňští hokejisté potvrdili roli favorita a jasně přehráli mostecký Baník. Již v pondělí je na programu další podkrušnohorské derby, ale tentokrát o něco prestižnější, přijedou totiž Ústečtí Lvi. Ti se po porážce v Šumperku nacházejí až na 12. pozici. Přijďte podpořit naše hokejisty ! Utkání startuje na kadaňském zimním stadionu v 17:30, připraven bude také textový online přenos.

Kádr Ústí

Soupiska Slovanu již není tak nabitá, jako bývalá v dobách, kdy ústečtí pravidelně bojovali o postup do extraligy. Přesto v ní najdeme spoustu kvalitních hokejistů. Jedním z nich je útočník Jan Alinč. 41letý veterán v tuzemské nejvyšší soutěži odehrál přes 600 zápasů, toho času je ovšem na marodce. Dalším zkušeným forvardem je 33letý Daniel Boháč, jenž v mládí zkoušel štěstí v nižších zámořských soutěžích a v extralize odehrál celkem 253 zápasů. Kadaňská obrana si bude muset dávat pozor také na 36letého kanonýra Jaroslava Roubíka. Z obránců stojí za zmínku 31letý tvrďák Zbyněk Sklenička, který kromě Slovanu nastupuje také za Litvínov, kam má vyřízené střídavé starty. Ještě zkušenější je 36letý zadák Milan Vobořil, jenž odehrál více než stovku zápasů v kadaňském dresu. Mezi gólmany stále najdeme jméno 43letého nestora Zdeňka Orcta, trenér Šindel má k dispozici ještě 21letého Jana Dlouhého a stejně starého Michaela Petráska.

Odehrané zápasy

Slovan si první výhru připsal ve 2. kole, kdy zdolal Litoměřice 5:6 po samostatných nájezdech. Následovaly dvě porážky a poté slibná série tří výher v řadě. Lvi v ní porazili Benátky, Most a Havířov. Po dalších dvou prohrách přehráli českobudějovický Motor 3:0. Následně prohráli v Havlíčkově Brodě a poté po nájezdech s Třebíčí. V sobotu se Slovan představil v Šumperku. Již ve 3. minutě se prosadil Markulinec, ale Šumperk dokázal o 10 minut později vyrovnat a v závěru druhé třetiny to bylo již 3:1. Ve 47. minutě sice snížil Tůma, ale poslední slovo měli domácí, v poslední minutě trefil prázdnou branku Plášek - 4:2.

Statistiky

Brankářským statistikám jasně vévodí Michael Petrásek, který odchytal 7 zápasů s úspěšností 94,14%. Čtyřikrát nastoupil Dlouhý, třikrát Orct. Oba mají úspěšnost přes 89%.

Z obránců je na tom nejlépe Zbyněk Sklenička, jenž má 6 bodů (0+6). V závěsu je mladý Jakub Grin (1+4), tři body mají Vobořil s Brožem

Nejproduktivnějším útočníkem je Jaroslav Roubík, jenž zatím nasbíral 10 bodů (6+4). Následují osmibodoví Přeučil, Tůma a Boháč, 7 bodů mají Kloz s Baránkem.