V pondělí zajíždí kadaňští hokejisté na horký led devátého Šumperka

Ondřej Holl | 15.12.2013 | |

K a d a ň - Po domácím neúspěchu s Horáckou Slavií Třebíč měli žlutočerní hokejisté pouze jeden den odpočinku. Už v pondělí 16. prosince totiž zajíždí na horký led Draků ze Šumperka, kteří aktuálně okupují devátou příčku prvoligové tabulky. Poslední vzájemný zápas vyzněl lépe pro Draky, kteří si ve 20. kole odvezli z kadaňského ledu těsnou výhru 2:3. Jak tomu bude tentokrát?

9:3 (Benátky) Nejvyšší výhra 5:1 (Most)
8:4 (Jihlava) Nejvyšší prohra 7:3 (Havlíčkův Brod)
Patrik Moskal (8+15) Nejproduktivnější hráč Jiří Charousek (13+12)

Draci v letošním ročníku

Vzhledem k posledním sezónám na tom není v aktuálním ročníku Šumperk vůbec zle. V tom loňském skončili Draci na jedenácté příčce a o rok dříve dokonce na příčce dvanácté. Letos aktuálně okupují devátou pozici prvoligové tabulky se skóre 88:111 a náskokem 5 bodů právě na Kadaň, která je po sobotním zápase třináctá. Zatím nejvyšší výhru zaznamenali Draci v 11. Kole s Benátkami, kdy zvítězili 9:3. Naopak největší příděl dostali o kolo dříve na ledě jihlavské Dukly, která je rozstřílela 8:4. Ale i tato porážka nic nemění na tom, že Šumperk má na svém kontě 15 vítězných utkání a z toho 8 v základní hrací době. V posledním zápase ovšem šumperští prohráli 6:3 na ledě Havířova.

Pohled na statistiky

Když se podíváme do statistického okénka zjistíme, že mezi největší opory týmu patří jednoznačně brankář Tomáš Štůrala, který se do šumperské svatině postavil už v osmadvaceti utkáních. Jeho úspěšnost zákroků přesahuje lehce 91% a v celkové tabulce brankářů se aktuálně pohybuje na šestnácté pozici. Další oporou a zároveň nejproduktivnějším hráčem Draků je útočník Patrik Moskal, který má na svém kontě 8 branek a 15 přesných přihrávek. Nejlepším střelcem moravského celku je s 10 zásahy další forvard, Karel Plášek. Nejvíce trestných minut v týmu, konkrétně 68, má na svém kontě čtyřiadvacetiletý obránce Martin Novotný. Mezi další opory Šumperka patří například Aleš Holík, Lukáš Žalčík, Jiří Půhoný nebo Aleš Staněk.

Vzájemná střetnutí v letošní sezóně

První vzájemné střetnutí v této sezóně se uskutečnilo už v sedmém kole na ledě Draků. Po vyhrané třetí třetině a šťastném závěru se nakonec radovali domácí ze Šumperka. Za kadaňské barvy se tehdy trefili Karel Hromas a Roman Chlouba. Další vzájemný duel byl na programu v kole dvacátém, kdy se hrálo na severu Čech. Hosté vedli po dvou třetinách 3:1 a žlutočerní v poslední dvacetiminutovce pouze korigovali na konečných 2:3. Za Kadaň se prosadili Lukáš Novák a Nikola Gajovský. Vzájemná bilance pro letošní ročník tedy hovoří 0:2 ve prospěch Draků.

K zápasu...

Jak si celky Jiřího Čelanského a Radka Kučery povedou ve třetím vzájemném duelu této sezóny můžete sledovat přímo ze zimního stadionu v Šumperku, anebo přes tradiční online přenos. Utkání je na programu v pondělí 16.12. od 18 hodin.