V rámci regionálního derby Kadaň zamíří do Mostu

Jiří Novotný | 01.02.2013 | |

Ve středu Kadaň na domácím ledě porazila Rebely z Havlíčkova Brodu 4:1. Tuto sobotu zajíždíme na led aktuálně dvanáctého týmu tabulky, kterým je HC Most. Na jedenáctý Šumperk už ztrácí 13 bodů, zatímco na předposlední Beroun má náskok pouhých dvou bodů. Utkání startuje tuto sobotu od 17:30 na mosteckém zimním stadionu.

Ve třech letošních vzájemných duelech se Kadani podařilo dvakrát zvítězit. Prohra přišla v prvním střetnutí, které se hrálo na kadaňském ledě v 8. kole. Kadaň se sice ve 26. minutě zásluhou Hrabáka ujala vedení, ale poté přišla smršť Mostu. Ve 27. minutě srovnal Bojer, o čtytři minuty později zajistil hostům vedení Rohan. Tvrdý direkt přišel ve 36. minutě, kdy se nejprve trefil Tauš a po něm Bojer - 1:4 a Hanuljaka nahradil Kaššák. Hned na začátku třetí třetiny přidal pátou branku Mostu Gengel a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Kadaň se sice nevzdala, ve 48. minutě snížil Szakal, ale další branka, již druhá z hole Hrabáka přišla až v samém závěru. Most tak zvítězil 3:5. Podruhé se hrálo ve 21. kole na mosteckém zimním stadionu. Tentokrát se trefovali pouze kadaňští. Skóre otevřel v 11. minutě Jíra, ale na další gól si 413 diváků muselo počkat poměrně dlouho. Až konci druhé třetiny překonal Volkeho Schmidt. Ve třetí třetině Kadaň nedala Most žádnou šanci na zdramatizování výsledku, naopak přidala ještě dva góly. V 51. minutě se trefil Hanták a o tři minuty později pečetil Mainer. Kadaň tak napravila zaváhání z prvního zápasu a zvítězila jasně 0:4. Mostu nepomohli ani dva na poměry první ligy velmi kvalitní gólmani, kteří se v zápase vystřídali. První třetinu odchytal Tomáš Závorka, kterého si ještě dobře pamatujeme z kadaňského angažmá. V současnosti dostává v Karlových Varech příležitost před exreprezentantem Mensatorem. Na zbytek zápasu se do brankoviště postavil Martin Volke, který loňskou sezonu strávil v Litvínově.

Potřetí se hrálo v předvánočním 22. kole v Kadani. V první třetině jsme se branky nedočkali. Úvodní gól padl hned na začátku druhé, prosadil se Filip Seman. Jelikož nebylo úplně jasné, zda gól skutečně padl, protestovali hosté poměrně hlasitě u rozhodčího. Nejvýraznějším z nich byl brankář Volke, který nevybíravě gestikuloval jak na brankového rozhodčího, který trochu otálel s rozsvěcením červeného světla, tak na sudího. Ten jeho výstup ocenil 10 minutami za nesportovní chování. Druhý gól do sítě rozhozeného Mostu přidal o pět minut později Petr Jíra, který se trefil nad Volkeho beton. Na 3:0 zvyšoval minutu před koncem druhé třetiny Jiří Charousek. Naději pro hosty vykřesal ve 42. minutě Čurilla, kterému se podařilo proměnit nařízené trestné střílení. Další gól už se ale Mostu vstřelit nepovedlo, naopak dostal nepopulárního bůra. V 58. minutě skóroval Jaroslav Kůs, o minutu později přidal pátý gól Roman Prošek. Takto se k zápasu vyjádřil Zdeněk Skořepa: „Dnes to byl těžký zápas. Most jsem přijel s tím, že nemá co ztratit. Také to tak vypadalo, ze začátku na nás vlítli, hráli aktivně a my jsme s tím měli problémy. Druhou třetinu jsme si rychleji dávali puky a dostávali se do šancí a proměnili jsme je. Od druhé třetiny už byla naše hra lepší.“ Mostecký Valerij Korol viděl za prohrou úvodní gól: „Ve druhé periodě rozhodčí uznali branku na 1:0, která podle mého názoru neměla platit. Myslím si, že tohle naše hráče rozhodilo, tudíž ztratili koncentraci a dostali jsme další dvě branky.“

Do nového kalendářního roku vstoupil Most porážkou od ústeckého Slovanu, ale poté se mu povedl takřka husarský kousek, překvapil Olomouc a vyhrál na jejím ledě 5:6. Tuto nečekanou, ale o to sladší výhru nepotvrdil v následujícím zápase, kdy prohrál s posledním Pískem 3:5. Také následující dva zápasy se nepovedly. V Berouně Most prohrál 4:2, následující nášup 1:8 od Havlíčkova Brodu si jistě za rámeček rovněž nedali. Příští utkání přineslo další nečekanou výhru. Hradec Králové jistě nepředpokládal, že si z Mostu odveze debakl 6:2. Na toto povedné vystoupení se podařilo mosteckým navázat v Litoměřicích, které zdolali 1:2 po nájezdech. V posledním domácím utkání si z mosteckého ledu odvezl tři body za výhru 3:4 Šumperk.

Ve středu se Most představil v Benátkách nad Jizerou, kde prohrál vysoko 6:2. Domácí po 13. minutách vedli 2:0, ale o minutu později snížil Bojer. Benátky nakonec stejně zakončily úvodní třetinu s dvoubrankovým náskokem, dvě minuty před koncem se trefil Král. Ve 26. minutě zvyšoval už na 4:1 Plodek, na tuto trefu zareagoval o 6 minut později Slavíček, který proměnil nájezd a bylo to 4:2. Knockout přišel na začátku třetí třetiny. Nejprve se trefil Skořepa, tři minuty na to pečetil Klimt. „ V té druhé jsme se zvedli, zápas jsme zdramatizovali. Mysleli jsme si, že utkání ještě můžeme zvrátit. Bohužel jsme hned v první minutě poslední třetiny dostali smolný gól a to rozhodlo celé utkání. Poté jsme se už nedostali do hry “, zhodnotil mostecký Kamil Kašťák.

Nejproduktivnějším hráčem Mostu je Ladislav Gengel, který ve 40 utkání nasbíral 29 bodů (16+13). Druhým nejproduktivnějším hokejistou je obránce Kamil Charousek , jenž má na kontě 25 bodů (12+13). Bratr momentálně zraněného bojovníka Jiřího Charouska letos zvládl 7 utkání za Litvínov, ve kterých nebodoval. Na třetím místě tabulky produktivity se nachází Jan Bojer, kterému na 20 bodů (10+10) stačilo 33 zápasů. Za Most nastupuje také Jan Divíšek, bratr nové posily Pirátů Chomutov Tomáše Divíška. Mladší ze sourozenců letos v Mostě zasáhl do 19 zápasů, ve kterých vstřelil 9 gólů a na 6 přihrál. Martin Frolík(pro změnu bratr Michaela Frolíka, který při výluce NHL působil také v Chomutově), jenž si ve 14 zápasech připsal 17 bodů, již v týmu působit nebude. Mateřský Litvínov jej do konce sezony poslal do Litvínova. Z Mostu těsně před uzávěrkou odešel další prouduktivní forvard - Marek Čurilla, který nasbíral také 17 bodů. Po zbytek sezony bude působit ve Zvolenu.

Většinu zápasů letos odchytal Martin Volke, jenž má úspěšnost 91,4 %. Devět utkání odchytal Lukáš Melichar, který má takřka totožnou úspěšnost jako Volke. Melichar nastoupil do minulého zápasu, ale 44. minutě ho vystřídal Gutsevich, kterým má celkem 5 startů. Čtyřikrát nastoupil Tomáš Závorka.

Následuje sestava Most z minulého kola, ve kterém prohrál 6:2 v Benátkách nad Jizerou.

HC Most: Melichar (44. Gutsevich) - Tomeček, Pavlů, M. Rohan, Hora, Parýzek, Kabeláč, Čechura, Fedorov - Bojer, Čurilla, Frolík - Kuběna, Divíšek, Heřman - Nedrda, Slavíček, Gengel - Jurčík, Skvortsov, Vaněk

Potvrdí Kadaň roli favorita, nebo se budou radovat domácí? Pokud se náš tým nechystáte podpořit přímo na stadion, můžete sledovat tradiční online přenos.