V sobotu naposledy doma. Vyzrají Trhači na Vsetín?

Jiří Novotný (KAD) | 04.03.2021 | |

V sobotu naposledy doma. Vyzrají Trhači na Vsetín?

K a d a ň - S příchodem března se nachýlil konec základní části Chance ligy a Trhače čeká poslední duel letošní sezony na domácím kluzišti. Na dalekou cestu do podkrušnohoří se vydají hráči VHK ROBE Vsetín, bývalého extraligového kolosu, jenž na konci milénia sbíral tituly jako na běžícím pásu. Úvodní buly padne v sobotu 6. března v 17:00, fandit černožlutým bojovníkům můžete alespoň při sledování textového přenosu na webu onlajny.com.

 

VALAŠI LETOS NEDOKÁŽÍ DRŽET KROK SE ŠPIČKOU

V dnešní době to zní jako sci-fi, ale devadesátá léta takových příběhů nabízejí hned několik. Nemusíme ostatně chodit daleko. Blšany u Podbořan, vesnice s necelou tisícovkou obyvatel, úspěšně válela nejvyšší fotbalovou ligu s Petrem Čechem v brance. V ne o mnoho větších moravských Drnovicích se hrál pohár UEFA a na úhledném stadionu nastupovala reprezentace. A zamíříme-li dále na východ, narazíme na ještě větší zjevení, tentokrát již hokejové.

Provinční klub se štědrým mecenášem v zádech po svém postupu do extraligy nejvyšší soutěž ihned opanoval, což se mu mezi roky 1995-2001 povedlo hned šestkrát. Podobně jako jeho fotbaloví kolegové však postupně začal ustupovat ze slávy a v roce 2007 se jeho kapitola mezi elitou uzavřela.

Po kýženém postupu do Chance ligy se Vsetín ihned zařadil mezi její nejambicióznější účastníky a pravidelně okupoval nejvyšší patra tabulky, jenže letos mu lehounce ujíždí vlak. Aktuálně drží sedmou pozici s 56 body, stejný počet mají i výše postavené Litoměřice s Porubou. Na čtvrtou Jihlavou ale ztrácí 6 bodů a na vedoucí Kladno dokonce 12.

V posledních týdnech se ale Valachům daří, nebýt škobrtnutí ve Frýdku-Místku, pyšnili by se vítěznou sérii od začátku února. Tehdy po prohře se Slavií zvládli těžký trojboj s Porubou, Jihlavou a Třebíčí. Následně jim vítr z plachet sebrali zmínění rysi, ale od té doby brali pokaždé plný počet bodů. Ty jim zajistily výhry nad Prostějovem, Benátkami a Ústím.

VSETÍN SE NADŘEL S ÚSTÍM, TRHAČI ZATÁPĚLI ZUBRŮM

V úvodu článku jsme z ledových kluzišť odskočili na fotbalové trávníky a ostatně také výsledek posledního utkání Vsetína odpovídá spíše hře pro 22 lidí, kterou vždycky nakonec vyhrají Němci, jak kdysi prohlásil Gary Lineker. Na Valašsko se ve středu vypravil ústecký Slovan, v nedávné době proslavený skalpy favorizovaných mančaftů. A po jednom málem sahal i tentokrát. Tým bojující o play off sehrál ve Vsetíně urputnou bitvu, svého soupeře dokonce přestřílel, ale recept na gólmana Málka nenašel. O to víc ho musel mrzet gól, jenž vstřelil v úvodu druhé části Berger. Ukázal se totiž jako vítězný a tři body zůstaly na Lapači.

    Poslední sestava VHK ROBE Vsetín:

    Málek – Ondračka, Smetana, J. Jenáček, Bartko, Kudělka , Štach, Š. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Gajarský, R. Vlach, Kucharczyk – Půček, Šilhavý, Klímek – L. Bednář, A. Zeman, Berger.

Trhači, kteří v sobotu srdnatě válčili s Kladnem, cestovali na horký led Přerova a sympatickým výkonem se prezentovali i na Hané. Ve 14. minutě je po souhře třetí formace poslal do vedení Veselý a náskok si udrželi až do 38. minuty, kdy srovnal Süss. Jmenovec hlavního hrdiny ze známého díla Liona Feuchtwangera udeřil i na začátku třetí periody a v závěrečném power play Kadaňských stanovil konečné skóre 3:1 Jakub Svoboda. „Bohužel, střelecká impotence nám nedovoluje sbírat body. Se Slavií jsme hráli 1:2, s Kladnem 2:3, dnes jsme třetí branku dostali při hře bez brankáře. Na jeden gól nebo dva góly se těžko boduje,“ věděl trenér Petr Rosol, jenž zároveň ocenil bojovnost svých svěřenců.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    R. Běhula – Havlín, Seemann, Kottek, Trefný, Naar, Horáček, Delmarche – T. Koblížek, Jan Svoboda, Houška – M. Zabloudil, Morong, Chlouba – Veselý, Matyáš Svoboda, Homer – Adámek, L. Koblížek, Hradecký.

Foto: Jan Marschavella (hc-vsetin.cz)

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM