V sobotu přiletí Jestřábi z Prostějova

Jiří Novotný | 31.10.2014 | |

K a d a ň - Po vítězném duelu na ledě Českých Budějovic se černožlutí opět vrací na domácí led. Jejich dalším soupeřem bude tým LHK Jestřábi Prostějov, s patnácti body předposlední celek tabulky. Kadaň se bude snažit potvrdit skvělou formu z posledních zápasů, která ji vynesla na třetí příčku za Chomutov. Ani tentokrát se naši hokejisté neobejdou bez podpory fanoušků, tak neseďte doma a přijďte fandit! Úvodní buly padne v 17:30, světelná show začíná ještě o deset minut dříve.

LHK Jestřábi Prostějov

Prostějovu se v 15. kole podařilo utnout sedmizápasovou sérii porážek, když na svém ledě přehrál Jihlavu. O týden později se z Prostějova s prázdnou vracel také tápající Havlíčkův Brod. V pondělí Jestřábi vyrazili do Šumperka a ani tentokrát nevyšli bodově naprázdno. Divoké utkání se pro hosty vyvíjelo nadějně, v 51. minutě vedli 3:4. Šumperk ale v závěru nepohrdl dvojnásobnou přesilovkou, srovnal na 4:4 a nakonec získal bonusový bod za výhru 5:4 po nájezdech.

Sestava Prostějova v Šumperku: Šimboch (Kocián) – Kolibár, Roupec, Řezáč, Skřivánek, Matyáš, Jedlička, Malý – Kubica, Meidl, Kajaba – Coufal, Luňák, Kovařík – Stejskal, Duba, Černý – Indra, Poulíček, Kuncek

poř. tým Z V VP PP P skóre B
13. LHK Jestřábi Prostějov 18 3 2 2 11 39:60 15
3. Kadaň 16 10 1 3 4 48:39 35

První vzájemný zápas v sezóně

Po první třetině se zápas v Prostějově vyvíjel lépe pro domácí, kteří dokázali v 16. minutě využít dvojnásobnou přesilovou hru. Na 1:1 vyrovnal dorážkou po Tonově střele Marek Račuk. Jenže domácí opět utekli o jeden gól na konci druhé třetiny. Bod po remízu 2:2 po základní hrací době zajistil Kadani trefou v přesilové hře Lukáš Novák. Černá série samostatných nájezdů opět rozhodla o bonusovém bodu pro kadaňského soupeře, když ani jeden ze severočeských střelců nedokázal překonat hanáckého gólmana. Kadaň si tak z jestřábího hnízda odvezla bod za prohru na samostatné nájezdy 3:2.

Statistické okénko

LHK Jestřábi Prostějov - SK Kadaň
David Roupec (4+7)Nejproduktivnější hráč Roman Chlouba(10+5) a Karel Ton (4+11)
Kajaba René - 6 branek Nejlepší střelec Roman Chlouba - 10 branek
Roupec David - 7 asistencíNejlepší nahrávač Karel Ton - 11 asistencí
David Roupec (4+7)Neproduktivnější obránce Aleš Pavlas (0+7)

O zápase...

Poradí si černožlutí s rolí favorita? Nováček z Prostějova se sice krčí na předposlední příčce, ale první vzájemný duel dopadl lépe pro Hanáky, kteří v nedávné době dokázali kromě Havlíčkova Brodu zaskočit Jihlavu a zuby si na nich vylámalo také Kladno. Začátek zápasu je na kadaňském zimním stadionu naplánován v tuto sobotu od 17:30, připraven bude rovněž textový online přenos.